ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

2 hours ago, MLADEN said:

S-a intamplat ceva?
In afara de faptul ca acuma ai mai putine privilegii ca un puscarias, nu vad nici o problema...

La noi puşcăriaşii au mai multe privilegii ca noi acuma başca faptul că pot scăpa când au chef scriind, în permisie, la făcut copii sau la muncă la finul; şi spre deosebire de noi atunci când ies au conturile pline că au stat pe masă şi casă asigurată de stat iar de banii furaţi nu se atinge nimeni. 

• Like 1

Vine 15 mai.

MTB-ul e la service, furca e în București, rulmenții undeva între București și Baia Mare, pantofii spd se mișcă încet din Germania.

Cursiera are nevoie de cauciucuri noi, dar weekendul ăsta sper că nu explodează astea pe coborâre (dacă nu e gata mtb-ul în timp).

Bonus: am pierdut o săptămână întreagă de carantină, n-am făcut absolut nimic, nici sport nici muncă. De la atâta scrolling pe trackpad m-am trezit cu o durere în cot & încheietură de a trebuit neaparat să fac pauză că nici telefonul nu-l mai puteam ține în mână. :( 

1 hour ago, paulrad said:

De la atâta scrolling pe trackpad m-am trezit cu o durere în cot & încheietură de a trebuit neaparat să fac pauză că nici telefonul nu-l mai puteam ține în mână. :( 

Treci cu mausul pe stînga cînd simți că te lasă dreapta. Din același motiv, m-am obișnuit să manevrez și mausul și telefonul cu ambele mîini.

în urmă cu 1 oră, paulrad said:

MTB-ul e la service, furca e în București, rulmenții undeva între București și Baia Mare, pantofii spd se mișcă încet din Germania.

Îmi pare rău, așa e cînd nu aplici regula KISS (keep it stupid simple). 

în urmă cu 1 oră, paulrad said:

Cursiera are nevoie de cauciucuri noi, dar weekendul ăsta sper că nu explodează astea pe coborâre (dacă nu e gata mtb-ul în timp).

Dar cîți km ai cu ele, treijdemii? :)

12 minutes ago, Traveller said:

Îmi pare rău, așa e cînd nu aplici regula KISS (keep it stupid simple). 

keep it stupid simple like rigid fork? sau crezi că la un Fox ai unde face service calumea în Baia Mare? :)) Dacă planificam mai bine și nu o tot lungeam ieșea la timp mentenanța.

12 minutes ago, Traveller said:

Dar cîți km ai cu ele, treijdemii?

Nu chiar, dar m-am dat și pe hometrainer cu ele.

2 hours ago, paulrad said:

Mai mare sansa sa explodeze pe hometrainer. Dar, daca tu crezi in legile lui Murphy, atunci stai acasa :))

• Haha 1

2 hours ago, paulrad said:

Hmm, ce bine ar fi daca ar exista o solutie sa nu iti uzezi cauciucul spate de sosea pe trainer... :))

• Thanks 1

Nu urmaresc Digi TV, dar e unul din putinele site-uri de pe care citesc stiri romanesti. Mi se pare ca se incearca o manipulare grosolana a populatiei legata de usurarea restrictiilor aplicate - panica, panica, panica!

în urmă cu 12 ore, Traveller said:

Treci cu mausul pe stînga cînd simți că te lasă dreapta. Din același motiv, m-am obișnuit să manevrez și mausul și telefonul cu ambele mîini.

doar astea le faci ,,si cu stinga"?:bici-5:

15 hours ago, paulrad said:

furca e în București

Offtopic.

Lumea laudă Ace of Spanners din Brașov.

E cineva din București de încredere pentru Lefty?

Nu e ironie, întreb strict pentru informare.

@BodoC e Lefty Clinic, serviciu oferit de distribuitor. Am întrebat la Ace of Spanners și m-au trimis la clinica de ologi. :)

Costul mi s-a părut decent. 450 lei revizia standard, sumă în care e inclus și kitul de service (230 lei) + 100 lei mentenanță cartuș.

Guest
This topic is now closed to further replies.