ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Lunca Timisului CX s-a anulat cu 2 zile inainte de eveniment. :) Foarte destepta miscare sa anunti in ultimul ceas dupa ce unii oameni si-au rezervat bilete, hoteluri, organizatorii au finalizat traseul, pachetele ...

Ieri 37. Ani, nu febra.

Au mijlocu'! Si altele...

Mi-e dor de vremea cand faceam naveta pe bicicleta, de diminetile alea reci in care beam a doua cafea ca sa ma incalzesc, nu ca mi-ar fi trebuit extra cofeina.

14 minutes ago, Stuparul said:

Ieri 37. Ani, nu febra.

Au mijlocu'! Si altele...

Mi-e dor de vremea cand faceam naveta pe bicicleta, de diminetile alea reci in care beam a doua cafea ca sa ma incalzesc, nu ca mi-ar fi trebuit extra cofeina.

La multi ani! Si multi inainte fara febra :D 

Numa' la picioare sa fie :))

• Upvote 2

@Stuparul E cu La mulți ani? Chiar si retroactiv si offtopic?
Merg și eu!
LMA și sănătate!

Înaintea jurnalului de la TVR mai nou apare un popă care ne ţine lecţii de religie iar în cursul telejurnalului nu trece zi să nu aflăm ceva nou de la Moscova.

Personal preferam citate din Petre Ţuţea şi ştiri de la Bruxelles dar se pare că sunt anacronic.

• Upvote 3

Nu prea scap eu de dureri, dar adun mereu altele noi. În ultima vreme mă doare degetul mare de la piciorul drept (pe lângă toate celelalte vechi). :-<

• Sad 1

De 3 nopti nu ma lasa fie-mea sa dorm. I se pare foarte amuzant sa se joace intre miezul noptii si ora doua si ceva.

Si imi propusesem sa dau panzele de paianjen jos de pe trainer. Aham!... Luna viitoare.

PS - in cateva zile se face un an de cand mi-am cumparat roller. Nici nu l-am montat, macar sa vad cum vine.

• Sad 1

Mi-am dat seama ca am implinit 20 de ani de cand sunt cu nevasta-mea.

Dupa cate dracii i-oi fi facut in anii astia, ea cica tot ma iubeste. 

• Like 2
  • Haha 3

@Tolstoievski

Nu se poate. Oi fi făcut tu ceva, oi fi zis ceva, incearcă să-ți amintești.

La mulți ani!

Clar, ai nevoie de un medic frustrarolog să urmați o terapie de cuplu, să vă fixeze astfel de manifestări, să devină permanente.

• Upvote 2
  • Like 1
  • Haha 1

Am zis că n-am frustrări azi , mă duc la focălit că e aproape amenajată pârtie, au băgat zăpadă artificială, a nins, a bătut ratracul doar o urmă de vreo 3m, cred că numa pt noi a făcut-o. 

Până am picat de 5 ori într-un loc. La urcare. Mi-am luat schiurile în brațe, ego-ul l-am lăsat împrăștiat pe zăpada înghețată și am mers așa vreo 10m la deal. :(

• Haha 1

Numa' ca sa pun sare pe rana, prin Vosges desi instalatiile pe cablu sunt inchise, e o masina care face zilnic santuri pentru astia cu foci pe traseele marcate ;;);;)

19 hours ago, majikstone said:

e o masina care face zilnic santuri pentru astia cu foci pe traseele marcate

Nu pui nimic, focile îs independente, își găsesc propria cale. Urmele sunt pt schi fond (cred că așa-i zice, ăia cu schiurile înguste de merg mai mult pe plat). Chiar mă întrebam dacă e vreo mașinărie ce face urmele alea sau le fac temerarii în fiecare dimineață :))

Nah, aia cu schi de fond faceau skating, aia cu foci mergeau (ocazional) prin santuri si ocazional si aia foarte incepatori pe schiuri fond. Iar cu schiurile de fond si skating mergi mult mai rapid aparent, cel putin pe plat.

48 minutes ago, paulrad said:

Urmele sunt pt schi fond

mai exact pentru ski fond clasic. La ski fond skating (ramura a skiului fond) difera constructia skiului, a legaturii si a bocancului.

Si nu merg doar pe plat, chiar acum citeva zile am vazut o cursa din Val di Fiemme unde panta maxima ajungea si la 44% :D

• Upvote 1
  • Thanks 1

OK, mersi de lamuriri. Nu stiam de diferenta dintre tipurile de ski fond (si diferentele constructive). Credeam ca e doar o chestiune de tehnica pe care unii o prefera si altii nu.

• Upvote 1

Mă supără că de ceva vreme nu mai văd pozele lui @Mircea PF.  Era una din micile bucurii în zilele astea mohorâte :(

Voi încerca un alt device - sper să rezolve treaba.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.