ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Să curgă frustrărileeeeee!!!!!!!!!!!

Mi-am belit iarăși genunchiul pe niște pante bine înclinate din parc jucându-mă cu Mooky. Mna, am uitat pentru o clipă că nu mai am 20 de ani. Și o clipă a fost necesară ca să ajung iarăși la RMN și este posibil ca anul ăsta să îmi sară rândul la pedalat. Asta pe lângă faptul că am început anul destul de prost. In casă nu-i ca afară. 

Partea bună este că am luat un Diverge pentru excursia cu câinele in discuție, excursie de 1600km, București Praga. Nu am văzut Praga, mi-am dorit teribil de mult, nu am mașină, am zis că o facem in 2. In speranța că strângem și niște bani pentru o asociație de copii. Câinele are o sugativă la public, poze făcute cu telefonul, nu muncite din greu; mă gândesc să îi fac o pagină de Instagram.

Un alt declin ar fi că lucrurile nu au mers deloc bine in ultimii 2 ani cu jobul. Iar bicicleta am luat-o mărimea 58 pentru 179cm înălțime, că atât ne-am permis cu ceva reducere. Și Diverge pentru că vreau să o pun pe roata din față pe un rack pe care îl au ei. Plus Covid care cred că va amâna mica noastră excursie. Din nou. 

Am ajuns și la a 23-a șa testată, după 35 de km mi-am dat seama ca este no go. M-ar tenta Brooks, SMP sau să revin la Fizik Antares, aia simplă, fără brizbrizuri. Am obosit efectiv să mai testez ceva.

8 hours ago, Mookyama said:

Am ajuns și la a 23-a șa testată, după 35 de km mi-am dat seama ca este no go.

Eu cred că tu nu-ți reglezi șeile cum trebuie de tragi concluzia că nu-s bune așa de repede, așa de multe. :)) 

• Upvote 1
  • Like 1

Dupa operatia la genunchi, de menisc (acu la stangu), n-am mai pedalat deloc. Tot am o jena pe lateral sau in spatele genunchilui, mai ales la temperaturi mici sa dupa ce stau mult in picioare. Se fac 3 luni pe 15. Cu ocazia asta am implinit si 80 de kile.
Pertea proasta ca am o stare de delasare, o rutina de care nu pot scapa. Trebuie sa gasesc ceva sa ies din starea asta, ca nu e bine!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

• Sad 2

1 hour ago, paulrad said:

Eu cred că tu nu-ți reglezi șeile cum trebuie de tragi concluzia că nu-s bune așa de repede, așa de multe. :)) 

Am schimbat pipă, distanțiere sus jos, șaua mai in față, mai in spate, mai sus și mai jos...mă gândesc la ceva mai slope pe viitor, gen Synapse, Endurace, Defy. Supersix mă rupe. Partea bună este că pe trainer nu mă mai doare spatele. Momentan ...

1 hour ago, purix said:

Dupa operatia la genunchi, de menisc (acu la stangu), n-am mai pedalat deloc. Tot am o jena pe lateral sau in spatele genunchilui, mai ales la temperaturi mici sa dupa ce stau mult in picioare. Se fac 3 luni pe 15. Cu ocazia asta am implinit si 80 de kile.
Pertea proasta ca am o stare de delasare, o rutina de care nu pot scapa. Trebuie sa gasesc ceva sa ies din starea asta, ca nu e bine!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

67Kg in dimineața asta. De la 80Kg. Începe să mă sperie gândul. Doream 69 🤭

LE. Cum merge recuperarea?

7 minutes ago, Mookyama said:

Am schimbat pipă, distanțiere sus jos, șaua mai in față, mai in spate, mai sus și mai jos

La fel face și @krazyeone și numa nu-și găsește fericirea 🙃

P.S. Eu când am luat șaua SMP Dynamic, am pus-o pe bike și am pedalat 1h pe hometrainer, am zis că îi fac vânt. Am mai pedalat o dată cu ea, am dat-o jos de pe bike, dar cum aveam în plan să merg la bike fitting am zis că o mai țin nu o vând. A fost singura chestie bună care a rezultat după un drum de București... Țin minte că am făcut o tură de 180km și pe la km 100 chiar mă gândeam că nu mă deranjează deloc șaua. :)

Când am sesizat primăria bocului că se construiesc 2 case în poiana Pater din pădurea Făget, având în PUG funcțiunea de zonă verde de agrement, numai bine i-am dat idei fiindcă după câțiva ani a aprobat acolo un cartier de blocuri care s-au și construit.

2ZDdL2X.jpg

• Sad 1

Guest
This topic is now closed to further replies.