ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

în urmă cu 3 ore, purix said:

Sunt gras!

Vând urgent slăninuță, producție sezonul 2020-2021, ca să fac loc pentru cea din 2022 la cum se arată prognoza vremurilor covidoase.

@puterfixer buey ce-i cu clickbaitul asta? Eu credeam ca chiar ai slanina de vanzare, de porc, nu de biciclist. Sunt dezamagit.

• Sad 1

Slăninuța aflată la vânzare a fost obținută (și) prin consum de porcisme, printre altele. Da' nu se mai poate, când cântarul a început să arate 3 cifre înainte de virgulă, n-am mai putut da vina pe uscătorul de rufe care strâmtează blugii.

• Sad 2

Daca ai un dealer bun de porcisme prin zona, sunt interesat :)) chit ca nici in Alsacia nu e chiar atat de negru dracul, au niste carnati afumati aproape la fel de buni ca aia romanesti facuti acasa, din porc al carui nume il poti afla daca intrebi =P~

Și la mine arată mai mult decât de obicei și numa nu scade, dejaba mă abțâu de la Pepsi, prăjituri și alte bunătăți ale vieții. Dau vina pe sală, am pus mușchi.

• Haha 2

@majikstone Pentru pofte ocazionale, am în urbe un magazin Ardealul care aduce de la muștar Tecuci la telemea veche de oaie sau cozonaci sau pufuleți, și uneori se găsesc și porcisme adevărate. Da' am primit recent pe cale poștală o cutie de jumări, niște cârnați afumați și condimentați cum trebuie, și mai ales două kile de prăjituri asortate, de-alea cu unt și ouă și ciocolată fără număr, care aveau o dată de expirare destul de apropiată și cum să arunci direct la gunoi așa bunătăți, mai bine să le trecem prin maț. Combinat cu 2 săptămâni de vacanță stil carantină fiindcă un sfert din țară avea incidență peste 1500 la suta de mii de locuitori, ghici unde s-au așternut caloriile alea de nu-mi mai văd p...chiloții fără oglindă.

• Upvote 1
  • Haha 1

524 km pe sosea pana acolo.

Tentant.

Partea grea e cei 524km înapoi, cu burta plină. :D

• Haha 3

2 minutes ago, puterfixer said:

Partea grea e cei 524km înapoi, cu burta plină. :D

Pentru aia s-a inventat trenul :))

• Haha 1

în urmă cu 11 minute, puterfixer said:

ghici unde s-au așternut caloriile alea de nu-mi mai văd p...chiloții fără oglindă.

Sper ca exagerezi, pe langa inconvenientul cu oglinda, se ingrasa si ficatul, obtii steatoza, ficatul nu se mai regenereaza normal. Cu ajutorul cursierei am scapat de steatoza, fara sa-mi fi propus asta.

Sanatate!

Păi cum altfel, mai bine să râdem oleacă de frustrările noastre, ca să nu ne ia plânsul. Plus că de la frig poate intervine și ceva shrinkage...

https://youtu.be/85MZ4c1EWkM?t=71

• Haha 1
  • Sad 1

Atunci.. sa va spun si eu, sunt șomer, mi-am dat demisia deoarece nu am incasat nimic ultimele doua luni jumate! Scorul -13000 lei. Pentru mine inseamna cel putin un Colnago Master!

1 hour ago, majikstone said:

Pentru aia s-a inventat trenul :))

Bine că nu ești în România, ești în avantaj. CFR-ul și bicicletele în tren…ai scoate glicogenul din șuncuță 😋

1 hour ago, puterfixer said:

Păi cum altfel, mai bine să râdem oleacă de frustrările noastre, ca să nu ne ia plânsul. Plus că de la frig poate intervine și ceva shrinkage...

https://youtu.be/85MZ4c1EWkM?t=71

🤣🤣🤣🤣🤣

Am început serialul de la început. Lipsă evenimente … aseară, ca să mă descarc de anxietate și alte cele adunate, am spălat bicla, desfăcută bucăți. La 3 și ceva dimineața m-am dat bătut, mi se închideau ochii încercând să îmi aduc aminte care e direcția la jockey wheels. 

Unde stau in chirie vor să vândă. Mă ia groaza că va trebui să mă mut iarăși. Iar asta e doar o parte din începutul anului. 

După accidentul din Iulie, nu am mai avut tragere de inimă să urc pe bicicletă. Între 24-31.12.2021 mi-am propus să fac Rapha 500, adicălea 500km. Am făcut vreo 70km. In 2 ture. Și atât. Suntem în 13.01.2022. Nu am am făcut un km pe anul asta. 

Nu știu cum se anunță 2022 pe evenimente, dar prevăd un job în curând. 

• Haha 1

Saptamâna trecuta am fost nevoit sa vând o cursiera de oțel ca sa îndrept jantele de aliaj de la masina lu' fi-miu.. Am ramas doar cu trei cursiere.. 

• Haha 1

în urmă cu 11 ore, radu_has said:

Daca va era dor.

Ne este.
Dar problemele noastre luate la bani mărunți, sunt nimic comparat cu problemele lor.
Sunt foarte mulți acei "lor" care ar vrea chiar și 2 x "povara" pe care o ducem noi.

• Upvote 2
  • Like 2
  • Sad 1

Neața bună!

Rămâne deschis până mâine dimineață.

Spor la...

Io-s frustrat ca numa' mie-mi vine sa scriu aici.

Da' mi-i rusini :-SS

Nu stiu ce am, parca am intrat in depresie, nu am chef de nimic, sunt etern obosit, nici macar de bicicleta! Plm!

Cred ca am nevoie de concediu!

în urmă cu 2 ore, Tolstoievski said:

Io-s frustrat ca numa' mie-mi vine sa scriu aici.

Da' mi-i rusini :-SS

Rémi, tu n'es pas seul et sans famille. ;)
Nous sommes nombreux à penser la même chose.
Signé : Hector Mallot

1 hour ago, purix said:

Nu stiu ce am, parca am intrat in depresie, nu am chef de nimic, sunt etern obosit, nici macar de bicicleta! Plm!

Cred ca am nevoie de concediu!

Depreșiăn it iz. Confirm. Când nici plăcerea/hobby-ul nu te mai scoate din casă și zaci în sucu' propriu, plus acea oboseală de care zici... :-S

• Like 1
  • Haha 1

@purix @MaC® in termeni mai concreti, e un pic de lipsa de dopamina. Solutia e sa va creati obiceiuri (vechi sau noi, nu conteaza). Dureaza cam 2 saptamani sa va inradacinati un obicei. Poate fi o plimbare de 15 minute seara prin cartier, o tura cu bicicleta de jumatate de ora, niste yoga, niste flotari in fiecare dimineata, gasiti voi ceva ;) la inceput e mai greu, va trebui sa va autoimpuneti sa faceti activitatea respectiva in mod repetitiv, dar apoi ajung la normal nivelurile de dopamina care sa va motiveze sa o continuati "din inertie".

• Like 1

Depresia apare cand nu-ți mai place ce faci. Iar ca sa faci ce-ți place ai nevoie de independenta financiara. Oboseala apare cu vârsta, adn-ul mitocondrial care e responsabil cu producerea de energie se deterioreaza. 

Salutare!
Descarcati-va ofurile.

il injur in fiecare weekend pe domu primar ca nu pot face un dus dupa ce vin din tura cu apa calda.

il injur pe domn primar zilnic ca nu se mai vad marcajele de pe carosabil

imi dau cu palme ca l-am votat pe "tampitu" asta

"tampit" l-am citat pe ctp ca sa fie clar.

Guest
This topic is now closed to further replies.