ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Btw, un prieten de-al meu fizician a patentat "berea la secunda".

Iei doza, dai o gaura cu cheia in fund (fundul dozei), o tii deasupra capului, desfaci berea, berea curge cu jet in gura posesorului.

Tre' sa incerc =P~

Animalule...ca tot ai adus vorba de centura neagra. Daca tot suntem pe topicu asta cu frustrari, zi-ne de tricou ala de la Paltinis? Cum a fo' cu el? =P~

Cu berea am patit-o si mai rau.

Eram in Portugalia, dupa o zi obositoare de munca in soare. Seara intram in bar (eu si 3 amici) si cerem cate o bere. Vine Miguel si ne pune pe masa 4 sticlute de 0,25. Numai de aia avea in tot barul.

Prima bere nici nu mi-a umezit limba, abia a treia cred ca a ajuns in stomac.

Frustrati, i-am zis barmanului sa ne-aduca o naveta intreaga. Si ca sa ne treaca frustrarea am umplut masa de sticle goale.

mdeah, si pe mine ma oftica mostrele alea de bere. ce e nasol e ca sunt carciumi unde numa de aia au, tulemamalorincur de afaceristi.

In 2007, in Malta, am mers la o terasa dragutza pe malul marii si am cerut lista de preturi. Bere nu era. Intreb tipa si zice ca au. Bun zic, dar lista de preturi ... Nu, ca-mi spune ea. Bine zic, cat e o Heineken? Imi zice un pret cam marisor pt.noi dar acceptabil. Cer 2 si ... imi aduce 2 sticlutze de 250ml, gata desfacute ... S-o omor nu alta. Dar n-am mai comentat, ca n-avea sens. M-am scos luand vreo 4-5 cutii de Efes la 0,5 l, dintr-un magazin, la pretul uneia de 250ml de la terasa ...

La alta terasa, tot atunci in Malta, intru ca era cica cu muzica rock live. Prietena deja plictisita, astepta afara. Nu parea prea atragator localul dar intreb totusi cat face o bere. Tipul nu prea intelege. Zice, bere? Da zic. De care? Pai oricare. Ia una locala si mi-o desface. Io vroiam doar sa stiu cat costa ... In fine, ii zic sa stea si chem prietena care mai sa ma-mpuste ca "am ales" asa local dubios fara sa o consult si pe ea. Pana la urma n-a fost chiar asa rau, eram in fond obisnuit dinainte de revolutie cu orice bodega, dar prietena mea s-a enervat.

Am mai patit in Dubai, in noiembrie 2001, pe plaja din dreptul hotelului de 7 stele, la unu' de 5, unde lucra sor-mea, sa luam plasa la bere. Eram o gasca mai mare. Intrebam cat costa 4 beri. Ne zice. Ni se pare rezonabil pt.Dubai, desi cam scump, asa ca cerem 6. Pretul ala rezonabil pt.4 era de fapt pt.una ... Noroc ca am avut bani =P~ Acolo, daca bine retin, nu prea puteai lua bere de oriunde pt.acasa. Era parca pe ratie. Sau era o gluma. In fine, sor-mea ne aproviziona si a fost OK.

tastatura, vorbesti prostii. am stat o luna in copenhaga si am gasit carciumi cu bere ieftina, buna si rece. tuborgul si carlsbergul sunt geniale acolo, nu pishat ca la noi. si oricum cursul e 0,5660 lei pentru o coroana.

tastatura: danemarca e prietenoasa fata de norvegia.

si tot cam la 7E era si prin paris.

Btw, un prieten de-al meu fizician a patentat "berea la secunda".

haha. te-a pacalit ma. Aia este o metoda megacunoscuta si destul de des prezentata in filme tip "nerds" "piggy"

pacus: hahaha. ce glumet esti. asta e bre, la contratimp nu sunt atat de antrenat. 3 beri jumate m-au cam umplut...mai intra una, dar deja scorpionu parea foarte in forma, asa ca am zis ca n-are rost.

Randul care vine propunem maraton,cantitate de bere la o ora:D

sunt frustrata ca, din motive tehnico-forumistice necunoscute de mine, mi-a luat 10 min sa scriu mesajul asta. help!

Gata, si-a revenit, a trebuit inchis si redeschis forumu'. Scriam foarte greu datorita faptului ca liniuta de redactare (sau cum s-o numi ea) disparea foarte foarte repede si nu tot timpul reuseam sa scriu o litera in acel interval.

Altfel, @Krupp, hai la o bruna si adu-ti si soaţa ;))

Edited by vera

hehe,ia sa vad daca refuza si o lady

animalule,Imi trebuie doar o masa cu clienti ca tine,afacerea ar deveni Infloritoare ;))

in legatura cu minusurile astea ,un lucru e clar. basso,ombun,alpinman,krupp si myxtreme formeaza grupul "dusmani ai poporului":-J

orice ar zice sunt imediat "ciuruiti":))

de unde ai scos-o jupane?

ce-i muntene, ti-e rusine cu noi?

ba deloc, numa' ca eram curios cum a ajuns la concluzia asta:-??.

lasa-l ma, o fie el nazi, da e baiat fin.

Azi am citit niste topicuri mai vechi de prin 2006 si am observat cu mirare (si nu prea) ca Basso si Krupp au la toate posturile minus(-).

Cineva (oare cine?) a dau cu minus la toate posturile lor incepand cu inceputul inceputului.

Frustrant sau nu?

Azi am citit niste topicuri mai vechi de prin 2006 si am observat cu mirare (si nu prea) ca Basso si Krupp au la toate posturile minus(-).

Cineva (oare cine?) a dau cu minus la toate posturile lor incepand cu inceputul inceputului.

Frustrant sau nu?

hehe,de mult Il urmaresc pe imbecil>:D

l-ai sarit pe Extrem ,si el e 'iubit'

asta e scopul lui In viata Luciane

PS

retardatul nu a fost In stare sa-mi dea decat 360 de minusuri din 2000 de postinguri

dupa ce ca e prost,e si incapabil

For now ignorance it's much better... even a blessing thing! ;)

@basso - Noi ca noi, dar pune în balanţă şi cât de "iubit" este el de restul! :D

Frustrant sau nu?

Asa merita ma. Sunt niste cacanari care distrug orice miscare in Bucuresti. Mie imi este rusine cu ei. De fiecare data cand ne intalnim ma prefac ca sunt prieten cu ei ca sa nu iau bataie (mai ales cand apare krupp, asa mic si negru si cu geaca de motociclist).

Huoooo! Jos dictatura Bassosciana! Bagati minusuri ca poate se prind moderatorii si ii elimina de pe forumul asta! hai sa ne mobilizam sa le aratam cine suntem noi!8->

sa ma vezi cand o sa apar cu 50 de motociclisti barbosi si negri si cu piele pe ei, sa vad eu atunci pe unde scoti camasa. pana una alta, eu am o datorie la tine, tre sa dau un butoi de bere, sper ca nu ai uitat, ca eu sigur nu am uitat si mi-e si rusine sa mai zic ceva. asa ca, stati pe aproape, oi vorbi cu antipaticu ala de basso si poate gasim o varianta sa ne reabilitam.

Adevarul este ca suntem niste lucruri slabe. Am renuntat la cel mai important eveniment din calendarul ciclist, marele "weekend al butoiului de bere".

Va solicit pe aceasta cale sa va implicati mai mult in 2010 si sa duceti butoiul pe noi culmi ale succesului.

L-am vazut aseara pe nemernicul de Basso. L-am si salutat. Sa-mi fie rusine. Sunt deprimat.

Guest
This topic is now closed to further replies.