ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Frank ... nu te credeam atat de josnic.

Da Ioane, simt cu tine si sufar cu tine.

Stiu ca unii nu suporta adevarul. A spune adevarul e in ochii lor o josnicie.

Stiu ca unii nu suporta laudarosenia. A se lauda e in ochii lor o prostie.

Daca am inteles bine, Leonte are peste 40 de ani, mai multe cursuri postuniversitare, stie sa mearga pe jos, stie sa se laude, stie sa mearga cu bicicleta, stie sa inoate, stie sa scria petitii si stie sa se puna-n scena. Oare nu stie sa vorbeasca singur ? O fi el chiar atit de bleg ca sa fie nevoit da latratul vostru ? Nici o grija, n-o sa ti-l sifoneze nimeni, n-o sa ti-l fure nimeni si o sa-i ramina si toate diplomele.

Repet inca o data si pentru tine: eu personal n-am criticat niciodata ceea ce face Leonte ci cum o face. Ce e josnic in asta ? Spune-i sa faca mai departe ceea ce vrea sa faca si cu cine vrea sa faca dar s-o faca mai putin zgomotos si laudaros, prea mult vint si prea mult praf pentru niste intilniri in Tineretului. Poate intr-o buna zi va deveni din nou un om normal; imi doresc acest lucru pentru el, pentru mine dar in special pentru acest forum.

Aici un exemplu de josnicie Ioane (asa a aparut Leonte pe acest forum / de remarcat tonul cu care se adreseaza forumistilor dupa scurt timp / aroganta, prostia si imbecilitatea cresc proportional cu numarul postingurilor). Citeste totul de la inceput :

http://www.ciclism.ro/forums/f15/propuneri-pentru-culoare-pe-carosabil-pentru-biciclisti-233/

Apropo prieteni :

"Arkadşını söyle, kim olduğunu söyleyeyim."

Sau pe o limba pe care o cunosc mai bine, "Sag mir, wer dein Freund ist, und ich sage dir, wer du bist."

limba germana imi place mult...dar nu toti o cunosc.poate ne traduce cineva ? multumesc cu respect HAN :D

edit, Frank. ion a citit si eu am citit.cu ce a fost imbecilitate la acel topic ceea ce scrie florin ? faptul ca vrem sa nu mergem cu bicicleta pe blocuri ? ca pana la urma asta ne ramane...prima faza a fost pe trotuare de jumatate de metru latime pe care oricum sunt parcate masini.si daca ai uitat cumva in Romania romanul este mandru de M A S I N A....un fel de Zeus.Daca masina este cumparata second din AFARA e de bine...universul rablelor de metal....romania te iubim....aici putem vinde rable...

Spune-mi cine e prietenul tau si o sa-ti spun cine esti tu.

Frank, mi-ar placea ca la un moment dat sa putem sa ne imprietenim.in mesajele mele nu este nici o urma de rautate. PACE !

multumim pentru traducere :D

Forumul ciclism.ro este un bun studiu de caz pentru trolling. Trec anii si se discuta tot acelasi subiect, tot despre aceeasi persoana.

Singurul castig pe topicul asta e proverbul german, prin care krupp poate prinde cum vine treaba cu genitivul.

trevizes.hai si tu maine la sinaia.sau daca nu poti hai la o cafea la terasa.hai sa vorbim sa ne stim mai bine. crezi ca razboiul de cincizeci de ani se mai aplica si in mileniul nostru ? hai sa ne cunoastem ca frati !!!!!!!!

Spune-mi cine e prietenul tau si o sa-ti spun cine esti tu.

Frank nu stiu carei confesiuni apartii dar eu am fost educat de mic ca toti suntem la fel. Stii... Iubeste pe aproapele tau ca pe tine insuti! Nu stiu, dar inclin sa cred ca mai toti cei de aici apartinem aceleiasi confesiuni crestin ortodoxe. Sunt satul de cata rautate si indiferenta poate modernismul asta occidental sa promoveze si se pare ca il promoveaza cu succes din ce in ce mai mare la noi: dispar traditii, spiritul uman, compasiunea intre oameni, intelegerea samd. Nu vreau sa te acuz de nimic si nici nu vreau sa incalc regulamentul acestui forum, chiar nu as fi indraznit sa spun ceea ce am spus in alt topic dar abtine-te de la a crede ca ceea ce ai spus tu acolo e universal valabil. In orice caz, daca Florin Leonte ma considera prieten as putea spune ca sunt bucuros pentru lucrul asta. Eu aleg sa fiu prieten cu Florin Leonte dar si cu Krupp. Insa pe Krupp nu il cunosc personal.

Frank nu stiu carei confesiuni apartii dar eu am fost educat de mic ca toti suntem la fel. Stii... Iubeste pe aproapele tau ca pe tine insuti! Nu stiu, dar inclin sa cred ca mai toti cei de aici apartinem aceleiasi confesiuni crestin ortodoxe. Sunt satul de cata rautate si indiferenta poate modernismul asta occidental sa promoveze si se pare ca il promoveaza cu succes din ce in ce mai mare la noi: dispar traditii, spiritul uman, compasiunea intre oameni, intelegerea samd. Nu vreau sa te acuz de nimic si nici nu vreau sa incalc regulamentul acestui forum, chiar nu as fi indraznit sa spun ceea ce am spus in alt topic dar abtine-te de la a crede ca ceea ce ai spus tu acolo e universal valabil. In orice caz, daca Florin Leonte ma considera prieten as putea spune ca sunt bucuros pentru lucrul asta. Eu aleg sa fiu prieten cu Florin Leonte dar si cu Krupp. Insa pe Krupp nu il cunosc personal.

..serialul'' clona'' partea 5-a ! scenarist producator si regizor leonte florin! muzica si textul florin fermecatorul!!

Sint crestin ca si tine; ortodox, catolic, evanghelic, metodist, baptist, hutterist; are vreo importanta confesiunea ? Sper ca n-are nimeni de gind sa inceapa sa se laude acum cu biblia mostenita. Din moment ce tu banuiesti ca as crede ca ceea ce spun eu ar fi universal valabil inseamna ca ma confunzi cu Leonte. Eu nu sint Leonte care se considera detinatorul unicelor adevaruri, idolul vostru care a ajuns acolo unde noi si voi nu vom ajunge niciodata, in Nirvana. Tu nu-ti faci notite cind predica el ?

Frumos din parte ta daca-l alegi pe Leonte ca prieten; griji in aceasta privinta nu trebuie sa-ti faci, ala te ia si asa pe nevazute. Un "hai cu noi" si te-ai facut. Cu krupp as fi mai precaut in locul tau. N-ar fi mai bines a-l intrebam ?

..serialul'' clona'' partea 5-a ! scenarist producator si regizor leonte florin! muzica si textul florin fermecatorul!!

Nu cred ca este el(nu pot face toate investigatiile necesare daca nu sunt acasa). O sa verific cand ajung in tara si daca este el il trimit cu toate clonele pe vasnicele plaiuri ale CMR-ului.

Cred ca devin tot mai frustrat. O sa incep sa le bag mesajele la moderare si stimabililor purtatori de soclu (sper sa nu fiu prea subtil asa ca traduc in paranteza, vorbim aici de pipincuristii care sar imediat sa isi apere idolul).

In aceasta ordine de idei va solicit cu caldura sa nu va mai erijati in aparatorii marelui om de stat si sa va vedeti de viata voastra.

te rog sa-l contactezi pe florin, vei gasi in bibliotecile lui vaste, echivalenta proverbului german mentionat de Frank, atat in cultura populara romaneasca, in cultura clasica (antica) greceasca, persana, samd. Nu e vorba de nici un patern "modernist" acolo.

Pentru Ioan (oricine ar fi crestinul asta ortodox) si ceilalti care vad in Leonte un martir si in moderatori niste zbiri

Cunosc foarte bine tehnica legislativa, dar si logica juridica sau/si argumentativa.

“Cunoscatorul” a actionat in cea mai buna maniera a celebrului personaj al lui Caragiale, “si pac la razboiu” :

http://www.flickr.com/photos/35065852@N03/?saved=1

Si aici un exemplu care dovedeste clar ca Frank e invidios si frustrat iar ceea ce face

...nu e nici etic si nici civilizat...

ci ceva foarte josnic:

http://www.flickr.com/photos/35065852@N03/3254677686/sizes/o/

OFF TOPIC (nu sint frustrat)

Vezi tu Stefane, asta este un cuvint pe care eu (probabil si altii) de mult l-am asteptat de la tine; ma bucur ca ai reusit sa sari peste propria-ti umbra

nu a fost vorba de nici o umbra Frank,doar am Incercat sa-i domolesc pe cei care acuza,si pe cei care-l pupa-n cur pe Florin,dar de fapt nu se pot numi prieteni,pt ca prietenul iti spune in fata cum stau lucrurile

tu si MBZ pomeneati de a treia sansa,eu i-am dat zeci,Insa degeaba

taman la tura ce a trecut e dat un spectacol grandios In fata a 11 flacai....

Heinz si Marian s-au lecuit de 'tatuca',se le explice lui Ioan si Han cum stau lucrurile

;):D:D:D

Bai eu rad cu lacrimi de o jumatate de ora.

A fost Leonte la Dinamo sa ii reclame pe Traian si pe Il Pirati:D:D:D

Om de 40 de ani a fost sa reclame niste pusti de 19 ani ca se iau de el pe forum:D:D:D

Nu mai pot, ma duc sa imi sterg lacrimile. Ma doare burtaaa!!!!

Cica a folosit inclusiv fraza deja clasica "Eu am fost ca voi dar voi mai aveti pana cand o sa fiti ca mine".

gata, ma duc sa ma linistesc. Nu se mai poate!

:):D

... nu a fost vorba de nici o umbra Frank ...

Stefane, cred ca ne cunoastem suficient de bine; tu ai inteles foarte bine la ce m-am referit. Multumesc ;).

S-au lecuit Heinz si rocky? Nu poci pentru ca sa cred ... ;)

a facut leonte spectacol? Intrebarea este: dar cand NU a facut leonte spectacol?

Om de 40 de ani a fost sa reclame niste pusti de 19 ani ca se iau de el pe forum:D:D:D

Cica a folosit inclusiv fraza deja clasica "Eu am fost ca voi dar voi mai aveti pana cand o sa fiti ca mine".

:):D

si aia cu mamaliga nu ? Inseamna ca si eu ma pregatesc sa primesc scrisoare acasa :D:D Ma duc sa o pregatesc pe mama .

Deja devine " generalu' " episodul 58 . Vrea cineva sa fie Dan Diaconescu?

:):D:D:D

:D:D

Mama leone is hopeless ... :D poor him ;)

. Vrea cineva sa fie Dan Diaconescu?

uite ce "rating" avem astazi ;)

Most users ever online was 87, Today at 09:33 PM.

De vreo doi ani se discuta numai de leonte, este cel mai cunoscut biciclist. Publicitatea negativa tot publicitate este. Telenovela continua.

It ain't over until the fat lady sings

Dragii mei. Pana una, alta, Florin Leonte este un mebru al forumului aproape ca oricare altul. Ce-l face deosebit fata de noi restul este problema lui. Doreste sa coabiteze cu membrii ceilalti si sa se comporte firesc. Bine! Nu? Iara bine.

Nu mai faceti atatea discutii pe seama lui. Pe cuvant ca nu vad rostul. Asa cum deja a spus si s-a subliniat si de catre alti membri se poate sa devenim mai "neam prost" fiecare dintre noi.

Rezultatul? Un forum de neamuri proaste.

Ma uit pe site si constat ca in afara de Ovidiu, Traian, Zonconel nu prea mai contribuie nimeni la stiinta ciclistului de rand, nimicnicul biciclist.

Chiar nu mai are nimeni nimic de spus? Basso, Trevizes, Maus, Frank, Lulu, Bigu', Axe, doruk, yoi6eal, blue, hcampian, LucianT1, ihopulele, tsisak, alpinman, hybridbike, pacus, popez si toti ceilalti care chiar au dus la capat proiecte, manca bicicleta pe paine, au cutreierat in lung si in lat nu au nimic de spus? Nu mai apuca nimeni sa mai spuna ceva cantonati in jurul subiectului "ce a mai facut Florin Leonte"?

Preferabil ar fi sa lasam lumea lui Florin populata cu demonii lui si sa nu-i cultivam sau sa mai ajutam la nasterea altora. S-a ajuns deja la limita comicului absurd, cu autoritati si procese. Cred ca riscam in corpore sa devenim penibili.

Va multumesc pentru intelegere.

Dragii mei. Pana una, alta, Florin Leonte este un mebru al forumului aproape ca oricare altul. Ce-l face deosebit fata de noi restul este problema lui. Doreste sa coabiteze cu membrii ceilalti si sa se comporte firesc. Bine! Nu? Iara bine.

Nu mai faceti atatea discutii pe seama lui. Pe cuvant ca nu vad rostul. Asa cum deja a spus si s-a subliniat si de catre alti membri se poate sa devenim mai "neam prost" fiecare dintre noi.

Rezultatul? Un forum de neamuri proaste.

Ma uit pe site si constat ca in afara de Ovidiu, Traian, Zonconel nu prea mai contribuie nimeni la stiinta ciclistului de rand, nimicnicul biciclist.

Chiar nu mai are nimeni nimic de spus? Basso, Trevizes, Maus, Frank, Lulu, Bigu', Axe, doruk, yoi6eal, blue, hcampian, LucianT1, ihopulele, tsisak, alpinman, hybridbike, pacus, popez si toti ceilalti care chiar au dus la capat proiecte, manca bicicleta pe paine, au cutreierat in lung si in lat nu au nimic de spus? Nu mai apuca nimeni sa mai spuna ceva cantonati in jurul subiectului "ce a mai facut Florin Leonte"?

Preferabil ar fi sa lasam lumea lui Florin populata cu demonii lui si sa nu-i cultivam sau sa mai ajutam la nasterea altora. S-a ajuns deja la limita comicului absurd, cu autoritati si procese. Cred ca riscam in corpore sa devenim penibili.

Va multumesc pentru intelegere.

Tragic, dar adevarat..

romanul este mandru de M A S I N A....un fel de Zeus.Daca masina este cumparata second din AFARA e de bine...universul rablelor de metal....romania te iubim....aici putem vinde rable...

Han , nu m-am putut abtine sa nu spun cateva chestii asa cu mintea mea de copil cum poate consideri . Faptul ca romanul este madru de masina lui este ceva psihologic , fiecare isi ia ce nu a avut in epoca de aur ,de care mai aduci si tu aminte ,"da prostu' nu e prost destul pana nu e si fudul" si nu s-a multumit cu una , si-a luat 3 (eventual si 4x4 , cat mai mare)sa vada si vecinu ce "tare" e el , iar in cazul in care "masina e luata de afara" sa fi linistit ca in niciun caz nu isi i-a ceva mai prost de cat are (apeleaza la acest mod din pricina banilor, ratelor care sunt foarte dezavantajoase in romania , poate confirma si Frank) si implicit "rablele" de care pomenesti o sa dispara. Iar cu CMR-ul e buna ideea si nu o acuz , dar sa nu astepti rezultate ca ajungi sa innebunesti daca astepti vreo schimbare , vb aia :"nu inveti cal batran sa mearga", mai ales in Romanica.

Eugenutzu, vreau sa iti spun ca am gasit un bmw de iti crapa pipota de invidie.....SH din germania de la un targ de fiare vechi .......abia astept sa il cumpar si sa merg cu el prin Bucuresti. sa ma dau mare smecher....si ca sofer va pun sa mergeti pe pistele de bciclete. ca aveti destule. vi s-au creeat conditii. PE T R O TU A R ! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

edit.eugen, lasand umorul la o parte iti spun: te consider un ciclist cu potential.iti doresc sa evoluezi si sa aduci rezultate bune foarte bune. pentru tine am respect.am vazut cum mergi.succes !

Edited by Ovidiu
editat la solicitarea userului

19 ani!?! Cata ignoranta si lipsa de respect pentru varsta! Avem si noi o varsta, 20 si respectiv 23 de ani, inca o data fac apel sa nu ne mai jignesti! Am si eu o diploma, eu ca tine am fost, tu ca mine...:mad:

In caz ca jignirile la adresa mea si a lui traian nu vor fi retrase cu scuzele de rigoare o sa fac apel la forta coercitiva a statului in baza si conform codului penal a lui A I Cuza si Constitutiei de la 1923.

... Constitutiei de la 1923.

Si cand te gandesti ca acea Constitutie a fost una dintre cele mai avansate şi democratice din Europa acelui timp! Ehe... ;) "A fost odata..."

Guest
This topic is now closed to further replies.