ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Simti nevoia de niste furaciuni?:)

Din pacate nu se filtreaza doar furaciunile ci cam tot. Au ramas trei bulendre si o casca scumpa :)

Sunt nemultumit ca in momentul tampeniilor scrise de mirceadp eu ma jucam starcraft si nu am putut sa il trolez cum trebuie.

Sunt nemultumit ca nu stiam ca Mircea e nume maghiar, pentru ca daca nu este mie tare teama de iq-ul tip inteligenta presupus de interpretarea propozitiei lui mbz.

Adica, m-am simtit un pic ca la scoala. Mbz zice " am niste perdele albastre de toata jena", iar mircea ii raspunde: "din punctul de vedere al unui posesor de bicla albastra, te rog frumos sa iti retragi cuvintele la adresa lucrurilor albastre!"

• Upvote 7

Sunt nemultumit ca in momentul tampeniilor scrise de mirceadp eu ma jucam starcraft si nu am putut sa il trolez cum trebuie.

Sunt nemultumit ca nu stiam ca Mircea e nume maghiar, pentru ca daca nu este mie tare teama de iq-ul tip inteligenta presupus de interpretarea propozitiei lui mbz.

Adica, m-am simtit un pic ca la scoala. Mbz zice " am niste perdele albastre de toata jena", iar mircea ii raspunde: "din punctul de vedere al unui posesor de bicla albastra, te rog frumos sa iti retragi cuvintele la adresa lucrurilor albastre!"

1 sau 2? :))

animale ca deobicei esti un anus contra naturii dar esti cel mai iubit animal nedomestic.

Putin eronata comparatia si parafraza ta.

Ca sa reformulez, e ca si cum as fi zis " De ani buni de la Craiova, zero taiat, nu s-a mai jucat nimic, si un membru din Craiova sa fie indignat si iritat de cele scrise de mine, si sa-mi spuna sa-mi cer scuze ca Tudor Gheorghe, Victor Rebengiuc si alte valori ale jocului artistic si popular din Craiova, plus cativa membrii s-au simtit jigniti...

Sigur..., e o extrapolare, findca din Craiova nu a afectat nimeni in ultimii ani pe romani in general, decat poate pe microbistii Stiintei.

Am râs.

• Upvote 3

MirceaDP ,nu fi suparat ca asa e lumea in lipsa de ceva mai bun!Fiecare din noi face ce poate unii te inteleg altii nu.

Clar ati pus cu totii bicla in cui si ati trecut la pedalat la tastatura :D

Imagine postată

Si tot io-s injurat ca-s mitic =))

Sunt frustrat pt ca am dat o comanda de pe un site romanesc care livreaza doar prin FanCurier(am aflat ulterior) si a trebuit sa ma depasez aproximativ 30 de km ca sa ridic coletul si am platit si 24 de lei+benzina cand posta romana face treaba mult mai bine si pe bani putini.

PS:Livarea la domicilui pt km suplimentari era de 60 de lei.

Eu am vazut putine orase, iar din ce citesc despre ele incep sa fiu mandru ca sunt sucevean :))

Scuzati offtopicul [-O<

@MirceaDP: Nu pare să existe un grup al celor care se simt jigniți, tu ești singurul care a interpretat greșit mesajul.

Daca nu se manifesta nu inseamna neaparat ca nu exista; si eu am interpretat gresit mesajul.

Eu am vazut putine orase, iar din ce citesc despre ele incep sa fiu mandru ca sunt sucevean :))

Scuzati offtopicul [-O<

...mai de la marginea judetului, dar si eu ma mandresc.

atentionare pentru martin1967: la urmatoarea postare fara rost facuta doar in scop cantitativ vei parasi corabia

MBZ a scris:

De cativa ani buni, de la Cluj noi romanii am inghitit numai mizerii ...

Hai sa zicem ca n-am inteles eu de la cine, dar mai oameni buni, chiar NUMAI mizerii ati "inghitit" de la Cluj in ultimii ani?!? Daca eu as scrie ca in afara de clujeni toti ceilalti au postat numai mizerii in ultimii ani cum v-ar suna?!? Nici acum nu pricepeti jignirea?

Se pare ca IQ-ul pe forum e tare tare scazut. Incerc ultima data sa va lamuresc. Va citez si urmatoarea fraza a lui MBZ:

...

De cativa ani buni, de la Cluj noi romanii am inghitit numai mizerii de la tot felul de "personalitati".

Intr-o buna zi, cinci flacai s-au gandit sa expuna si altceva facut de niste clujeni. ...

Deci, pana la cei cinci flacai, nimeni din Cluj n-a facut sau expus nimic bun, doar mizerii. Radu Mititean, doar mizerii, maratonul Maros = mizerie, Miron Elisei, Vlad Sabau, etc., toti n-au facut decat mizerii, minunatele poze puse de Mongoose, Csuporj si altii = mizerii. Ca MBZ nu are cunostinta de ei/ele e una, dar ma astept ca ceilalti sa aiba. Deci, ori ati uitat toti, ori aveti un IQ de toata jalea. Cuvantul NUMAI inseamna NIMIC ALTCEVA, asta ca o precizare pt.cei care vorbesc decat dialectul bucurestean.

Daca MBZ scria: << De cativa ani buni, de la Cluj noi romanii am inghitit DESTULE (sau PREA MULTE) mizerii de la tot felul de "personalitati". >> nici macar nu comentam, darmite sa ma simt jignit. Dar cand scrie NUMAI si mai si persista, ba mai este si sprijinit de lingai, ma simt jignit si cer "warn" pt.MBZ. Sau va e frica sa nu va blocheze "sandramaua"? Atunci spuneti-i "decat" sa-si ceara scuze si sa nu uite sa-si ia medicatia. Auzi, Coposu :) Asta ar merge la sectiunea de bancuri.

• Upvote 3

Frate, da' ce încrâncenare obsesivă pe placa asta cu clujenii!!

Zău că topicul ăsta începe să se ceară în Cafenea, nu mai ţine de mult de administrare.

MirceaDP - chill out maan!! Toată lumea a înțeles aluzia făcută de MBZ [către cine s-a exprimat el cu adevărat], numai tu nu te-ai prins... sorry, da` fix IQ-ul tău are o problemă, ya know? So chill...

[...] sprijinit de lingai [...]

Eii, asta e cu adevarat jignire, pentru niste membri care au inteles ce era de inteles.

Nu mai pun, ca-s suficient de antipatic, gretos, atos si aghiuta mai stie cum n-oi fi, ca sa am lingai...

Ce a facut Mititean, Elisei, Sabau, Csuporj, nu afecteaza in nici un fel pe noi&voi romanii, 99,9 % din natie nici n-au auzit de ei si nici nu ii intereseaza.

Astia cinci flacai au ajuns in fiecare casa prin intermediul TVR2 care a publicat in episoade expeditia lor.

In casele majoritatii romanilor consumatori de documentare din familia Discovery, NG, Vanatoare si pescuit, ca nu toti suntem consumatori de telenovele.

Si da, au adus ceva interesant, admirabil, plauzibil si mai ales placut.

La asta m-am referit dragule, dar probabil ma exprim prea plastic, sumar, incalcit si nu poti patrunde sensul scriselor mele.

Pentru asta da, pot sa-mi cer scuze, ca nu scriu pe intelesul tuturor, si da mi s-a mai reprosat asta chiar aici pe forum.

Din pacate sunt prea batran sa incerc sa reinvat sa ma exprim fara ajutorul unei lobotomii.

Cu fraza asta " Sau va e frica sa nu va blocheze "sandramaua"? " ai cazut in cel mai josnic fel de ratiune.

• Upvote 1

Se pare ca IQ-ul pe forum e tare tare scazut.

Daca tu te simti jignit de vorbele lui MBZ, doar ca esti din Cluj, si eu pot sa ma simt jignit de aceasta afirmatie a ta, ca doar fac parte din forum. De fapt toti userii de pe forum ar trebui sa se simta jigniti de aceasta afirmatie de-a ta. Poate asta ai si intentionat, ca sa simtim si noi ce simti tu.

Eu personal nu simt nimic, nici cea mai mica jignire, ca sunt inca foarte sigur de IQ-ul meu. Tu in schimb nu esti sigur pe tine daca te-ai simtit jignit.

Tin sa te avertizez ca daca vei continua sa postezi subiecte care nu au legatura cu ciclismul, contul tau va suferi mici modificari. Valabil si pentru altii. Nu vreau sa mai aud nimic de Cluj si nici de alte orase.

• Upvote 1

Pentru asta da, pot sa-mi cer scuze, ca nu scriu pe intelesul tuturor, si da mi s-a mai reprosat asta chiar aici pe forum. Din pacate sunt prea batran sa incerc sa reinvat sa ma exprim ...

Asta si eu am vrut sa critic:

- nu te straduiesti sa scrii pe intelesul tuturor

- esti, ca si multi altii de pe aici, prea batrin

- din cauza virstei esti rezistent la terapie, sau, din ciine slanina nu faci

Daca ai schimba toate astea aia care te vor asa cum esti nu te-ar mai recunoaste; acuma e momentul sa te hotaresti ;)

cum ar fi ca in momentul in care baietii de scriu sa iasa la numar, ajung la 100 sa se schimbe limita la 200. Cred ca as avea cel putin doua zile de ras pe forum

• Upvote 1

cum ar fi ca in momentul in care baietii de scriu sa iasa la numar, ajung la 100 sa se schimbe limita la 200. Cred ca as avea cel putin doua zile de ras pe forum

off-topic: spuneti-mi si mie care e treaba cu 100 de posturi ca sunt nou pe aici si nu stiu.

on-topic: sunt frustrat ca am fost prost si mi-am luat rich bike in loc sa mai astept cateva saptamani sa mai strang bani si acum au inceput franele sa scartaie. :-< B-(

Guest
This topic is now closed to further replies.