ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Clienti asa nehotarati ca anu asta inca n-am avut... Suna unu ca vrea o bicla urgent, ma apuc de ea, dupa cateva zile suna ca n-o mai vrea. UNU am zis? Vreo 5-6 ar fi numarul real.

Iar cel mai tare e un copchil atomic cu o cursiera bulita. A adus-o la reparat sa i-o fac mai buna decat noua. Vine pe la atelier sa vada cum decurge lucrarea si vede un cadru de trekking. Gata, pe ala il vrea, imi lasa cursiera plus o diferenta de bani pe care nu ii are. Pleaca sa faca rost de bani eu mai apuc de trekking si gasesc client la rotile de la cursiera. A doua zi ma suna ca n-a gasit bani si sa continui cu cursiera. Sun clientul cu rotile sa-l dezamagesc si reincep cursiera. A treia zi ma suna ca a facut rost de bani pentru trekking. Sa sun iar clientul cu rotile? Mai bine nu! Si nici de trekking si nici de cursiera nu-mi vine sa ma apuc, ma tem de urmatorul telefon...

• Upvote 1

Sunt frustrat de numa' cand citesc asa ceva: http://en.wikipedia.org/wiki/Higgs_mechanism

Au facut astia din fizica ceva de "dat cu capul" si eu cica sunt fizician ...

Pricepe cineva chestiile astea?!?

Aşteaptă să apară la "Trough the Wormhole".

Chiar dacă nu pricepem nici atunci, măcar îi narat de Morgan Freeman :D

• Upvote 1

Ups, e sâmbătă... lumea pedalează, n-are timp de frustrări.

Ăăăăă...ummm... mai puțin io (că-s "consemnat" ;) ). Pedalez la tastatură :( 

Deci...

Ups, e sâmbătă... lumea pedalează

Tocmai asta e frustrarea ..Eu n-am mai pedalat de o lună, tot scârțâie un genunchi. Și să fie treaba serioasă, am tras și o răceală săptămâna asta. :(

Ploua, dar ieri am fact peste 70km pe munte, cu o zi in urma 50km pe dealuri, prin paduri si cam asa toata saptamana care se incheie, poate recuperez maine ceva.

Da' io ca's operat ? Si ma asteapta 2 capre sa zburde vesele ? Si mai urmeaza pauza o saptamana :( !

Nasol, imi pare rau pentru tine, sincer.

bah si pe mine ma rupe un genunchi de 2 saptamani si nu am facut nimic sa-i dau motive de nemultumire. acum parca doare si mai rau si n-am niciun chef sa ma duc la doctor. ce bine era cu tineretea aia veche, totul trecea de la sine, acu cu tineretea asta trecuta, nici toata unsorile din lume nu te mai ajuta si nici update-uri nu sunt disponibile in zona mea.

Sa ma bag si io in topic...

Sunt frustrat ca in ultima saptamana nu am pedalat si in plus sunt si intr-o locatie izolata cu 12 ore program de lucru pe zi. Si ca sa fie treaba ca lumea mai am de stat  5 zile :(, deci ma uit cu jale la turele facute de ceilalti cat si pozele de la turele trecute, ce ma mai consoleaza e faptul ca merge netul :D si gastile iesite la plimbare de delfini :)

O imagine cu ce vad in fiecare zi :

20130409183127220.jpg

• Upvote 2

Baga o fugareala cu rechinii:)

Azi e ziua mea...si de ziua mea am stat la serviciu pana la 4 / cand in sfarsit am ajuns in apa bazinului mi s-a rupt clipsul de nas si nu prea mi-a facut placere inotatul fara el / din cauza ca ma cam luase genunchiul m-am oprit dupa nici 5 bazine / la hypermarket am cumparat altceva decat ar fi fost normal / acasa am gasit pe masa mai putina friptura decat as fi vrut sa mananc / vinul era prea sec si prea tare asa ca n-am putut sa beau prea mult.

In rest...ma dor genunchii, nu pot sa pedalez mult, de luni o sa lucrez pana la 8, nu ma mai duc la Maratona dles Dolomites si mi s-au rupt blugii in cur.

Bine cel putin ca am cu ce trai pana la urmatorul salariu, ca n-am probleme cu erectia si ca-mi place sa fac haz de necaz :-J

• Upvote 5

Zâmbește. Mâine va fi mai rău.

B-(

• Upvote 2

Bag fugareala toata ziua, dar cu niste rechini mai mari si mai periculosi...si ce e culmea e ca sunt din aceeasi specie ;)

Sa ma bag si io in topic...

Sunt frustrat ca in ultima saptamana nu am pedalat si in plus sunt si intr-o locatie izolata cu 12 ore program de lucru pe zi. Si ca sa fie treaba ca lumea mai am de stat  5 zile :(, deci ma uit cu jale la turele facute de ceilalti cat si pozele de la turele trecute, ce ma mai consoleaza e faptul ca merge netul :D si gastile iesite la plimbare de delfini :)

O imagine cu ce vad in fiecare zi :

20130409183127220.jpg

Facem schimb? Eu beau incontinuu si ma uit la poza! De ce te vaiti? Glumesc, da tot beau...

Ia-ti o hidrobicicleta!

• Upvote 1

Nu imi iau hidrobicicleta ca o sa ma invat si nu vreau :P

@Cumnatu cand ma intorc o sa pun un clip cu o filmare sa vezi ce jucausi sunt delfinii in jurul platformei, superbi pacat ca nu am cu ce sa ii filmez mai de calitate......

In alta ordine de idei nu mai pomeni de lucruri sfinte si energizante de la Drinkteam, ca nici de alea nu avem aici ca nu e voie :( ca altfel trecea mai bine ;)

Nu imi iau hidrobicicleta ca o sa ma invat si nu vreau :P

@Cumnatu cand ma intorc o sa pun un clip cu o filmare sa vezi ce jucausi sunt delfinii in jurul platformei, superbi pacat ca nu am cu ce sa ii filmez mai de calitate......

In alta ordine de idei nu mai pomeni de lucruri sfinte si energizante de la Drinkteam, ca nici de alea nu avem aici ca nu e voie :( ca altfel trecea mai bine ;)

Cip, dau eu o naveta de energy drink team cand revii pe pamant :)

Esti binevenit la un antrenament :))

Ps - unde sunt stickerele cu bct?

Baga o fugareala cu rechinii:)

Esti pe acolo domn Ovi? :))

Stickerele urmeaza, ca nu am mai avut timp sa ma ocup si de ele, daca ai o sursa ok dau si io ceva energizante in Thassos :)

Nu te plange de 12 ore, o sa ai parte de sporuri ... 

Esti pe Centrala? Prima oara? Gata botezat? Certificatul de botez are garantie generala sau pe urmatoarea o iei de la inceput, alt nas, alt botez ...

Tot cu cosuletul ridicat cu macaraua se face imbarcarea/debarcarea? 

Ce zi de 13 am avut...!!! Deja e 14 si nici n-am apucat sa postez.

Trezit, mancat rapid si fuga la atelier. Masa de pranz tot la atelier iaurt cu biscuiti, si munca pana seara. Apoi am fost la socri cu ceva treaba, am luat cina acolo, apoi acasa, baie, inca o cina si "Românii au talent". De pe net desigur, ca TV n-am.

Nu stiu de ce dar am o banuiala ca asa vor arata toate zilele mele. Cred ca o sa-mi duceti dorul, ca la atelier nu am et. Deja caut un inlocuitor pentru forum si articole ca sa nu raman in urma cu postarile :))

Da sunt pe Centrala, iar schimbul se face cu elicopterul insa daca trebuie sa mergi pe alta platforma care nu are helidec transferul se face tot in cos:P, doar ca e un alt tip de cos de care esti ancorat.

Da asa e cu sporurile sunt ok :). Frustrarea este ca trebuia sa fiu pt 5 zile, ceea ce era ok pt mine ca si perioada, dar cand am ajuns s-a prelungit delegatia la 10 zile. Si fiind prima data e cam mult, dar asta e macar am scapat de botez deoarece s-a interzis acest obicei :)

Am uitat si o frustrare legata de bicicleta:) , nu am rezolvat inca frana spate de care eram suparat luna trecuta. Am reulat toata procedura pentru a scapa de pistonul lenes de la frana spate Shimano m596 : snur cu solutie de curata, snur cu ulei mineral, degresat tot etrierul, aerisit frana si tot degeaba. Iar cea mai tare faza e ca Shimano nu vand garnituri :(, deci concluzia mea in legatura cu franele lor este ca degeana sunt userfrendly cu partea de aerisit,schimbat placute, reglat si altele daca de cate ori compromiti garniturile, sau sunt cu defect trebuie sa cumperi alt etrier nou.

Mai am ceva sperante pentru niste garnituri la doi colegi de forum si daca nu o dau la capat etrier nou :).

Distinse doamne si domni, ne revedem pentru a deserta sacul cu frustrari fix de azi in 30 de zile. Spor la colectionat!

Cele treij dă zile trecut-au. Repede.

Deci băgați ;)

Io-s frustrat c-am căzut sâmbătă la tură în BG de 2 ori. Odată  pă bune pe o coborâre mai nasuală (șleauri arate +  cauciucuri semi-slick cu grip lateral slab) dar a doua chiar hilară. În parc. La Ruse. Aproape stând pe loc. ;))

Deci înseamnă că nu-s biciclist de parc, că se pare că nu-mi priește.

Guest
This topic is now closed to further replies.