ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Ceva frustrari luna asta, baieti? :)

merg sa mi se schimbe monoblocul, ca sare lantul de pe foaie, e prea lung monoblocul... sper sa se rezolve pe loc, ca nu am chef sa merg pe jos acasa.

iar n-am bani ! :)

Eu sunt frustrat ca E1 si Krupp-ul nu mai sunt activi pe forum. De ce?

Uite ca a venit si randul meu.Sunt frustrat ca n-am putut ajunge si anul asta la Intalnire:(

La fel si eu, daca terminam examenele cu o zi mai repede as fi putut ajunge asa, chinuit si la limita.

Asa ca o sa ma revansez cu o tura pe soselele insipide din jurul Parisului cu tricoul ciclism.ro in spinare si cu Paltinisul in gand.

Sunt frustrat ca Rapidul a terminat campionatul pe locul 8, a fost retrogradat pe cale administrativa, iar acum e pus sa joace un meci de baraj/kkt pentru mentinerea in Liga 1 la care nu pot sa ajung. Eu pe cine injur?

Sunt frustrat ca am o ora de mers pana la "intalnirea ciclism.ro" si nu pot sa plec de la serviciu.

La mine sa terminat semi ok, adica mi sa schimbat monoblocul, nu mi-a mai sarit lantul, dar mai trebuie sa merg in teste, ca nici pana acum nu sarea mereu, in orice caz la ochi se vede o mica diferenta in bine, si asta conteaza, partea naspa e ca nu a fost serviciul gratuit...nu a fost nici scump, dar avand in vedere ca nu a fost vina mea...  in fine, e ok acum, deci sunt frustrat doar un pic :)

Si cand credeam ca o sa scap de ziua asta fara frustrari...Sunt frustrat deoarece am fost la tenis si nu stiu ce am facut/cum am facut ca acum ma doare incheietura.

Exact acum o saptamana am fost la domiciliul unui client sa-i livrez o bicicleta. Am mers pe respectiva bicicleta mai bine de 30km si i-am predat-o in stare foarte buna. Urma sa-mi dea banii luni cand lua salariul. Luni ma suna un coleg de-al lui si-mi spune ca respectivul nu mai vrea bicicleta mea, si-a luat alta noua si sa vin sa-mi iau bicla inapoi.

Tot saptamana trecuta ma suna un client ca vrea o bicicleta pentru sotia lui. Cadru de dama, pentru plimbari prin sat si cumparaturi. M-am apucat de treaba si am facut o bicla foarte misto. Tot luni vine clientul cu sotia si le arat bicicleta. Nici pomeneala, nu-i place, nu o vrea. Degeaba ii explic calitatile bicicletei, e femeie si stie una si buna. Ea vrea cu cadru gros, cu jante late si cauciucuri mari. Ii zic ca-i fac alta dar vreau un avans. Nu are bani acum, sa o fac si cand e gata o sa vina sa o vada si daca ii place o ia.

Pai cu ce sa o fac, deja bagasem o gramada de bani in cele doua biciclete refuzate. 700+400 lei trebuia sa primesc pe ele. Şocant inceput de saptamana. Azi e ziua sotiei mele si aproape ca nu am cu ce-i lua un cadou decent. Noroc ca a fost de fata la ambele tranzactii nereusite si a inteles ca nu am bani. O sa ma revansez mai tarziu, dupa ce reusesc sa vand bicicletele. Pentru aia de 400 am gasit clienta dar vrea cu 300 si in doua rate.

Parca imi pare rau ca am refuzat sa lucrez in constructii cu 70 lei pe zi...

• Upvote 8

In afara de faptul ca ma frustreaza lipsa mea de organizare nu am nimic special de raportat... Imi e indeajuns asta! :|

@@LucianTheOne e foarte frustrant ca exista asemenea specimene umane care au impresia ca ei sunt buricul pamantului si ca pot sa-si bata joc de toata lumea cu care intra in contact, de lucruri, si de viata in general. Din pacate se inmultesc pe timp ce trece.

Si eu sunt frustrat cam tot din aceeasi cauza, adica de faptul ca omul este "singurul animal ce face gunoi, animal foarte bine reprezentat in zona, concetatean...conational... cu mine", vorba lui @a_mic la vederea covorului de gunoaie la intrarea pe Valea Doftanei.

Omul, care a transformat Transfagarasanul intr-o pubela imensa de gunoi, drum la constructia caruia au murit oameni si care este de o frumusete rara, omul, care in orasul ce a fost Capitala Culturala Europeana, pe o artera principala, opreste masina lui proprietate personala si se debaraseaza de ambalajul rezultat in urma consumatiei continutului. Si multe altele, nu mai am timp sa scriu.

• Upvote 1

Unii preferă să nu-și piardă timpul cu neserioși, filtrându-i prin impunerea unui avans nereturnabil. Suma este pentru TIMPUL consumat cu pregătirea unei tranzacții nefinalizate. În cazul în care vânzarea are loc, atunci acest cost este anulat, iar avansul e considerat parte din prețul de cumpărare. Se practică într-o grămadă de servicii customizate cu risc ridicat de incertitudine, de exemplu în web design sau consultanță sau intermedieri.

On-topic, sunt frustrat de o ceva la căile respiratorii ce nici nu se manifestă cu simptome clare, dar nici nu-mi lasă în pace sistemul imunitar. Am nasul înfundat parțial de câteva luni, iar de 2 zile tușesc ca un măgar. Dar de-ajuns: într-o oră mă înființez la spital, să-i dau de cap.

Și apropo de medici: m-am înscris la un medic de familie la o clinică privată mare și bine cotată. Ieri vreau să stau de vorbă cu tanti pentru prima oară, eu chinuit de tuse și abia putând să vorbesc la telefon. Ăia de la call center îmi propun cel mai devreme joi săptămâna viitoare, de la 2 după-masa. Cine moașă-sa a inventat conceptul ăsta de medic de familie prin care trebuie să treacă TOATE problemele, dar care nu e niciodată accesibil, așa că mai repede mă rezolv mergând direct la camera de gardă/urgențe la un spital?

Pe linie ciclistă, am o frustrare majoră cu frânele hidraulice Magura Julie HP. Deja m-am chinuit de două ori să le aerisesc, urmând cu exactitate instrucțiunile producătorului și videoclipurile lui, apoi și videoclipurile unui service specializat care oferă și niște trucuri suplimentare. Și, pixu': frâna pe față e tot cam moale și prinde doar cu maneta aproape strânsă de ghidon, iar cea pe spate am reușit s-o fac să miște bine da' face scandal răăăău de tot și patinează. Dezamăgirea e că, citind pe net, sunt mulți oameni care se plâng de frânele hidraulice Magura, inclusiv trimise la reprezentanță pentru service și primite înapoi cu aceeași problemă.

Grrrr.

Frustrare maximă!

Luat cadru de top de la Scott la super ofertă ca să realizez că la noua generație nu merge butucul pres fitt de la SRAm și dacă vreau să schimb angrenajul SRAM XX  cu ceva similar trebuie să dau 300 de euro. 

Concluzie, Cadru Scott Spark nou nouț de vânzare.

@@vis-a-vis:  =))

Sunt frustrat ca nu pot pleca de azi. Si, mai mult decat atat, ca sa am zilele trenulet, ma duc maine la 6 la serviciu ca sa-mi termin treaba, desi nu sunt sigur ca voi reusi...

Ascult Cristian Paturca, Nu plecam acasa

Sa-mi bag .... !!!

In Paturca, in mesajul de mai sus, in Golani, in ce?

Va trebui sa fii mai explicit, cred.

N-am domne nimic cu matale sau altcineva, doar cu frustrarile mele.

Hheheheh, m-am temut.....

E 13.

E și marți.

Nuposă vă zic cât de frustrat sunt.

Ar fi prea multe și nu pot/n-am dreptul io să mă plâng când e logic că-s undeva pe o scară și e evident că sunt unii mai sus... alții mai jos...

Dar am cam obosit. 

E 13, e vineri, e cazul sa lasam frustrarile afara. Bagati, mai, hai, hai!

Marti seara, printr-o minune am ajuns intreg acasa dupa ce am descoperit ca geanta janta roata spate s-a sectionat longitudinal ca urmare a uzurii inaintate din cauza sabotilor, geanta un XC717. 

Asa ca sunt foarte frustrat ca nu am bani de o noua geanta, asa ca trebuie sa revin la vechea roata de 1,5Kg :(

Edited by Traveller
corectura, ca sa invete astia mici si noi cum trebuie

Guest
This topic is now closed to further replies.