ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Topic will be automatically unlocked at 10:00 PM

Recommended Posts

:( foarte nasol

Adica lucrezi pe zero, 30 min alergare + BRRC = 0   :)

Stiu, dar nu e un obicei. :)

E doar o cana de 250 ml.

Si vin si după o excursie in care am ars vreo 16.000 kcal intr.o saptamană, am pierdut 2.5 kg. Deci mi.am permis, ca să zic așa. :P

Mi-e dor de munte, de acasa...

Si eu am avut aceeasi senzatie in Germania, ma refer la munte :)

M-am trezit vineri in Koblenz cu un excedent neprogramat de timp liber, insa tocmai incepea sa ploua, n-aveam unde sa-mi las bicla incarcata la adapost, asa ca am facut o poza de afara si am plecat cu ploaia pe urma mea...

2014-08-08_15-14-04.jpg

Sunt frustrat ca frustrarile mele sunt banale, obisnuite, nimic deosebit. 

Mi-e dor de munte, de acasa...

Si mie... Si daca nici vineri, cand ne-a dat statu vacanta-de-banca (bank holiday, vezi-bine...) atunci cand?

Mers cu bicla la turicică la Urlați, genunchiul drept protestat cu clica-clica. Lăsat genunchi în șomaj o săptămână, apoi ieșit pe la Breaza în turicică. Genunchiul protestat clica-clica din prima secundă. De atunci, plătit bine ședințe de fizioterapie, lasere, ultrasunete, o discotecă întreagă, și kinetoterapie. Și mai am două săptămâni de tras.

Io cred că de la vreme bună mi se trage. Mega frustrare.

Io cred ca de la tras pe rampe cu mega-raport. E o cauza clasica.

N-are cum, Foaia Mică Pinionu' Mare scrie pe mine, nu am fițe de-ale lui @@maus că „foaia mică e doar pentru confortul psihic, nu ca s-o folosești” :D

• Upvote 1

Sunt frustrat ca ieri o vaca cu cabina intr-o dacie puscata nu mi-a acordat prioritate si m-a trantit. Macar de oprea sa vada cum se simte boul de pe bicicleta

Dupa ce am ratat intalnirea ciclism.ro, nici la tura din Bucovina a colegilor de pe forum nu am reusit sa ajung. Desi cazarea a fost la 70km distanta si s-a stat 6 zile, eu nu am reusit sa ma intalnesc cu ei. Inca nu am avut nici o zi de concediu sezonul asta si nici nu cred ca o sa am.

Muncesc tot mai mult si castig tot mai putin. Biciclete la comanda am facut foarte putine, doar vreo 3-4, in schimb am vandut anul asta biciclete de copii mai multe decat in toata viata.

La bicla trebuie niste upgradeuri serioase. In aceeasi zi am observat ca pocneste pedala stanga, am joc la monobloc, pârâie şaua iar schimbatorul da rateuri. Si cred ca trebuie schimbat si cel putin un rulment de la butucul spate. 

Mai aveam si altele, dar azi e ziua Alinei, i-am facut cadou o noua bicicleta, am fost impreuna la SkirtBike Suceava, si am cam uitat din frustrari.

Sa ajuns sa se dea 3 EURO pe un capacel de protectie al valvei numai pentru ca e rosu si trebuie sa se asorteze cu restul bicicletei, superb

Phehehehe!  

De ce te frustreaza asta, Sorinele? Ce-ar trebui sa faca cei care (dintr-un motiv sau altul) au ramas fara capace de ventil?

1) Ar trebui sa nu-si cumpere capacele, lasand capatul ventilului vulnerabil la posibile lovituri?

2) Ar trebui sa cumpere capacele verzi, albastre sau roz astfel incat sa nu te streseze coloristic pe tine?  ;))

3) In loc de 3 euro, ar trebui sa cumpere din tara cu 4, 5 sau chiar 8 euro? (http://www.bikedistrict.ro/detail.php?pid=1011&category=Anvelope_si_camere&name=DEITY+Capac+ventil+Presta+-+Negru)

Bre, va dau eu capace de ventil de toate culorile, din aluminiu, cu garnitura de cauciuc, doar pentru valva auto si cu doar 3 lei setul, nu 3 euro...

Mi-am mai amintit de ceva. La inceputul lunii m-a apucat o criza inexplicabila si fara vreun motiv anume mi-am promis sa nu beau deloc alcool luna asta. Si e o luna ce include doua sarbatori majore, ziua sotiei si nunta cumnatei. Aniversarea Alinei a trecut, urmeaza nunta peste zece zile. Abia astept sa vad feţele prietenilor cand le voi refuza bauturile  8-X

Mă duc în concediu în Thassos. Fără biclă, fiindcă am căzut ca un prostovan la o tură acum câteva săptămâni, și încă nu mă pot sprijini în mâini. Waaaaaaa :( :( :( :(

Io de 2 saptamani ma agit ca un Pepsi® ca vreau sa-mi iau action camera si nu stiu ce sa cumpar. Am trecut in mod ciclic de vreo trei ori deja de la stadiul in care voiam un G-Eye Escape la 110 euro la stadiul in care voiam un GoPro Hero3 White la 220 euro la stadiul in care nu mai voiam nimic din cauza ca arunc cu banii aiurea pe fereastra si pot trai linistit si fara sa filmez in turele cu bicicleta. M-am uitat la reviewuri si sample videos pana m-am plictisit. Si dupa aia am luat-o de la capat. Mdeah, first world problems.

Era oferta la o camera Rollei pe bike-discount la 100 si ceva de euro

Mersi, baieti! Mai arunc cu privirea, ca cu banii momentan ezit s-o fac.

Guest
This topic is now closed to further replies.