ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Nu imi raspunde sefu de la atelierul la care am dat comanda de un corp de mobila...noroc ca nu a vrut avans :)

Astept de 2 saptamani juma' sa-mi vina cadrul din SUA si mai dureaza inca una  :((

Basca furca ie pa undeva prin Franta de 3 zile, parca vine pe jos!

Eu comandasem sotiei un ceas din u.s.a, in 2 zile era la bucuresti, si a facut 3 saptamani pana la brasov, pe drum sa pierdut jumatate din ambalaj...

Mai am 4 zile pana dau traseul pentru permis si presimt ca o sa simt ca fiind 100 de zile. Cum au trecut zilele de la sala pana acum dar cum o sa treaca de-acum incolo...

neeee mutam cu fiiirmaaa asa caaaa baaagaincutiiscoaaatedincutiii si nuscum dracu dar EXACT! EXACT chestia pe care ai pus-o in cutie, ai sigilat cutia...pe aia o vor ma!

• Upvote 1

Frustrat sunt pentru ca am refuzat sa plec pe salariu cu 50% mai mare ( a doua oara ) datorita promisiunilor de la actualul job. Bai și ce draci am, aș sparge ceva (moaca sefului îmi vine prima in minte).

Intre timp ma duc sa urlu pe câmp.

Dar mai sunt 3 zile până vad daca las România in idioțenia ei și ma duc pe alte meleaguri ori rămân să cutreier munții.

Un șut in coor, un pas înainte...

• Upvote 2

Hmmm...frustrat-i zici tu, no?

Nu imi raspunde sefu de la atelierul la care am dat comanda de un corp de mobila...noroc ca nu a vrut avans :)

Am trimis și eu cereri de oferte la producători de mobilă la comandă, pentru un dulap la care am dat exact dimensiuni, materiale, etc., și primesc răspunsuri la mișto gen „dom'le dacă știți atât de bine de ce nu vi-l faceți singur” sau „dacă știți cotele și materialul nu mi-e clar ce vreți de la noi”. Văd că trebuie să mă duc să-mi cumpăr freză pentru canal de uși glisante și să învăț cum să cantuiesc PAL-ul cu fierul de călcat, fiindcă dobitocii nu vor să-mi facă dulapu' vieții de parcă e sub rangul lor să dea drumul la circular pentru șase tăieturi, deși vreau să-i plătesc pentru asta.

Niște meseriași. Reclamele cu Dorel sunt de fapt mini documentare și nu ne-am prins noi că așa e realitatea.

• Upvote 6

Sotia trebuie sa-si ia un concediu mai special si suntem in a treia saptamana de cand umblam zilnic dupa acte, aprobari, semnaturi, stampile, formulare, declaratii, adeverinte si alte chestii.

Deja am cheltuit salariul pe o luna, doar pe transport, analize si "mici atentii". Au fost zile pe care le-am pierdut in intregime asteptand cu orele pe la niste usi mai greu accesibile decat o reduta. Si inca nu e gata, mai avem cel putin patru vizite de facut, dar peste o saptamana. 

Imi amintesc de o carte - Edificiul Nebuniei Absolute.

• Upvote 1

Se pare ca in acest an bat recordul negativ: cei mai putini km pe bicicleta intr-un an

Sotia trebuie sa-si ia un concediu mai special

LucianTheSecond?

Si eu sunt ofticat ca anul asta, din cauza renovarii "capitale" a apartamentului in care stau., nu am iesit decat ...atentie!... la una sau doua ture cu bicicleta; rezumandu-ma doar la a merge, aproape zilnic, cu ea la servici.

Km s-au adunat dar nu au fost placuti pentru ca, mai tot timpul, am fost pe fuga.

Eu-s frustrat ca au venit ploile si e ud pe jos....

ca ploua... si ca e greu pe ploaie...

Am trimis și eu cereri de ofe la producători de mobilă la comandă, pentru un dulap la care am dat exact dimensiuni, materiale, etc., și primesc răspunsuri la mișto gen „dom'le dacă știți atât de bine de ce nu vi-l faceți singur” sau „dacă știți cotele și materialul nu mi-e clar ce vreți de la noi”. Văd că trebuie să mă duc să-mi cumpăr freză pentru canal de uși glisante și să învăț cum să cantuiesc PAL-ul cu fierul de călcat, fiindcă dobitocii nu vor să-mi facă dulapu' vieții de parcă e sub rangul lor să dea drumul la circular pentru șase tăieturi, deși vreau să-i plătesc pentru asta.

Niște meseriași. Reclamele cu Dorel sunt de fapt mini documentare și nu ne-am prins noi că așa e realitatea.

Vezi că la depozitele mari de PAL au acum servicii de toate felurile. Debitat, cantuit cu ABS, frezare și găurire pe CNC. Totuși, înainte de sărbători e nebunie mare cu mobila.

Ultima zi de 13 din anul ăsta... Băgați, flăcăi, hăi, hăi!

Nu se face program special de sărbători pentru dat cu capul? În special după ce verificăm bradul... :)

Io's cel mai frustrat! Stau cu cadrul si furca in casa, restu componentelor prin mansarda, si astept sa vina pe stoc un amarat de ax de spate si niste cuvete. Cica vin tocmai marti! Asta pe stoc. Pana ajung la mine mai dureaza o zi doua.

Doare al dracu' asteptarea asta! Ma mai consoleaza faptul ca nu prea ai cum sa pedalezi!

A! Si iar n-am bani (ca i-am dat pe componente)!

N-am bicicleta. Inca :)

E frig in casa pe timpul zilei. Inca :(

In chiuveta de la bucatarie exista un lighean pt vase. Inca :|

Sunt frustrat ca nu gasesc pe nicaieri, nici prin piete, nici prin magazine de profil o amarata de garnitura ondulata ca sa-mi servisez si eu furca.

vezi http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/16344-rock-shox-30-gold-tk-solo-air-garnitura-iesita/#entry675280

Iar cei care vand pe net impun pentru comanda o cantitate minima de cateva sute de bucati in valoare de cateva sute de euro...

Pai chiar asa?!

Azi trebuie sa lucrez - asa mai putin si "on call" - nu stiu daca trebuie sa fiu frustrat (e vreme de biciclit) sau daca ar fi cazul sa ma bucur de "gramaduta" frumusica pe care o voi cistiga.

Nici macar azi, vremea fiind superba, n-am iesit cu bicicleta, ci tot cu masina...

Nici macar azi, vremea fiind superba, n-am iesit cu bicicleta, ci tot cu masina...

Asa-i omu' iemancipatttt' :-bd

• Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.