ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Uite un exemplu, londonezul care s-a mutat la Barcelona din cauza pretului mare la chirie si intretinere, acum face naveta 4 zile/sapt cu avionul si iese mai ieftin cu 350 Lire! :)

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2477291/London-rents-high-cheaper-live-BARCELONA-commute-heres-.html

In Anglia sunt obisnuiti cu navete scumpe cu trenul si implicit si cu timpul pierdut. 

Oricum ar fi, eu pe plus nu as iesi, chiar si fara naveta (cu avionul .... ce chestie ...)

Stiu ca ambele sunt mari tepe indiferent unde le inchei

Nu ştiu cum o fi cu pensia, dar eu pe asigurarea privată mi-am luat bani frumuşei (100 lei şpaga dată de mine la spital, 1150 lei primiţi de la asigurare...) pentru o aşchie intrată în mână la o tură :).

pentru o aşchie

Adica tot pentru o teapa :))

• Upvote 1

Ma enerveaza aia de montara franele la Cannondale..ca le stransera de am rupt 2 torxuri si am sfichiuit suruburile. Me blond!

o tona de personaje ii dau inainte cu "Je Suis Charlie" [...] ii dau inainte ca e trendy-flendy-mendy.

ceva mai tare decat o caricatura, foto duminica, Bucuresti, la evenimentul "No Pants Subway ..." 

2in1 (si charlie si fara pantaloni)

boxeri-bucuresti3-theodor-pana.jpg?heigh

Băeț'.

Hai să punem frustrări reale.

Pă voi v-a frustrat atât de tare treaba asta cu pantalonii? V-a luat vreun drept? V-a înșelat?

Am avut cele mai naspa sarbatori de iarna din viata mea.

Inca sunt frustrat, si probabil o sa-mi treaca la sarbatorile urmatoare.

Rabda omul ce rabda, dar si vineri, si 13 e de nu se poate...

Varsati naduful!

Am bagat masina in service :(

Masina noua...6000km... Dintr-o data sa apucat sa bata ceva, exact ca si cand ai pana, vedem ce o fi.

Nepasarea, indiferenta, calicenia, lenea si naivitatea.

• Upvote 1

Toate site-urile despre MTB din lume, pe scurt:

"Uite un film cu niste enduro in Whistler. BONUS: de ce bicicleta ta e de cacat si trebuie sa o schimbi acum".

• Upvote 1

Maaaa beep in el de valantainzdei, dragobete, unumartie, optmartie, ziua fomeii..muierii..ca daca nu imi erau astea suficiente motive de faliment mai mi se termina si leasingu si tre sa ma defechez valoarea reziduala...huoooooooo am PMS in mod oficial!

Franta, februarie 2015. Vreau sa tensionez cum trebuie spitele unei roti noi. Trimit mail la 7 ateliere sa ii intreb daca, pentru ce pret si in cat timp centreaza si tensioneaza roti. Cinci magazine nu raspund, unul zice ca e ok si ca ma costa 15 euro, iar ultimul ca (atentie) ei nu pot centra roata daca nu a fost cumparata din magazinul lor. Bine era acasa...

• Upvote 3

restanțe, restanțe, restanțe, restanțe. Partea bună e că după sesiune vine primăvara! :D

P.S. Nu e o frustrare, doar că am observat... Nu mai avem voie să fim nemulțumiți sau nu mai există nemulțumiri?

Acela e locul unde poti posta o nemultumire. 

Este adevarat ca, dupa ce topicul public de nemultumiri a fost transformat intr-o sectiune separata cu vizualizare personalizata, numarul de nemultumiri a scazut dramatic.  :)

• Upvote 1

Am bagat masina in service :(

Masina noua...6000km... Dintr-o data sa apucat sa bata ceva, exact ca si cand ai pana, vedem ce o fi.

Problema rezolvata :) un gunoi mic de plastic adunat de roata, intrat unde nu trebuie si nu se vede...

I'm a happy man :) La mine 13 e deobicei zi normala sau chiar norocoasa, am mai afirmat si mai demult :)

Degeaba am renuntat la televizor, ca toti cei din jurul meu imi povestesc ce se da la televizor. Oare sa renunt si la ei?

De bani nu zic nimic, ca asta e frustrare nationala.

In rest, ce sa ai zic? M-am impacat recent cu niste persoane dragi cu care nici nu mai stiu de ce m-am certat, afara e soare, sunt sanatos, fericit, indragostit. Nu sunt frustrat, doar ma laud.

Si nici nu-mi pasa de dragobete, valentin, martisor. All we need is Love!

• Upvote 1

Frustrare de azi dimineaţă pe la 2: am făcut o piruetă cu maşina  pe urcarea spre Predeal încât m-am oprit la 1 m de şanţ şi la 1 m de altul care derapase tot acolo (era un polei într-o curbă de nici nu puteai sta în picioare, deşi drumul în general era uscat). E cu happy end, dar am mers cu un morcov până acasă...

Nu mai avem voie să fim nemulțumiți sau nu mai există nemulțumiri?

Pe langa ce ti-a spus @Traveller referitor la nemultumiri, daca pana acum nu le-ai citit, gasesti aici niste explicatii.

Refritor la inchiderea topicului public:

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/1264-nemultumiri/?view=findpost&p=646797

Referitor la noua organizarea a sectiunii de nemultumiri:

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/1699-noi-functionalitati-forum-si-site/?view=findpost&p=646800

In final, scuze pentru off-topic.

Guest
This topic is now closed to further replies.