ovidiu

Topicul frustratilor/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

La sugestia colegilor de forum si in urma analizei situatiei de pe mai multe topicuri am hotarat sa creez acest coltisor in care cei care au pitici pe creier pot face schimb de idei.

Pe acest topic pot fi purtate discutii intre doi membri care dupa o injectie cu testosteron nu mai gasesc butonul de PM si simt nevoia sa isi verse naduful ca sa vada lumea cat de inteligenti sunt ei.

Tot aici vor fi mutate posturile idioate de pe alte topicuri(ca sa nu para anumite persoane mai inteligente decat sunt dupa ce fac eu curatenie prin marlaniile aruncate de ele prin diferite locuri).

Posturile nu vor contine jigniri. In caz contrar ma apuca tremuriciul(si cand ma apuca pe mine tremuriciul nu e bine sa fi in jur).

• Upvote 1

asa sefu ... sa scapam de comentarii inutile de pe alte topicuri , se speria lumea ce dracu parca era Bagdadu' cind au lansat americanii operatiunea Soc si Groaza

• Upvote 1

daca tot e vorba de frustrari si frustrati

Salut, sunt un amator incepator... intarziat. (inca n-am un an de cand am reusit sa-mi mentin echilibrul pe bicicleta).

Si dau dreptate unui membru care spunea ca postarea unei viteze medii de 45 km/h sunt de natura se descurajeze orice incepator. Chiar va rog sa stergeti posturile alea ! Chiar daca sunt reale ! (mintea mea refuza sa creada ca sunt reale in conditiile in care topicul era despre antrenamente amatori).

omul cade acum din pat pe bicicleta,si mai aterizeaza si pe ciclism.ro,[totul ok]dar apoi se minuneaza ca mai merge lumea si cu 45km/h

hm,jalnic

nu am nimic cu nimeni,indiferent cum pedaleaza sau care-i sunt ideile,merg cu bicla cu oricine oricum,de la bere si mici pana la rupt oase

pana la urma aci e Ciclism.ro,si remarci de genul '45 la ora...ohoooo',nu-si au rostul

daca ma uit In urma.....cei cu care am colindat tara asta In lung si-n lat,si ale caror postinguri deschideau portile Ciclism.ro,nu mai posteaza,oare de ce ?

cam multi habarnisti care Isi fac de cap.....

LiveForCycling,bine ar fi sa scapam de gargara aiurea pe alte topicuri,dar ma cam 'Indoi'

• Upvote 1

Dau si eu cu capul:

Deja sunt 2 tipuri : care ling ,si care scuipa.

Aici intalnim cei care au lins ,sau saturat si acum scuipa.

Si cei care au scuipat ,li sa uscat gatul si acum ling.

Fara aceste 2 tipuri cu subgrupele de rigoare toate ar merge brici.:(

• Upvote 2

mause, cred ca ai uitat o grupa. grupa celor care au scuipat mereu, dar nu ling deloc acum.

Nu bre Krupp.Sunt cele 2 grupe cu alte 2 subgrupe .Este acolo toata gasca :(

mause, cred ca ai uitat o grupa. grupa celor care au scuipat mereu, dar nu ling deloc acum.

wua,dar asta nu e grupa,esti doar tu:D:D

asa o fi, dar tu unde te inscrii?

:(:D:D O sa zica conu' Basso ca am ceva cu el...

Edited by maus
Babuta la ginecolog eram eu.....

nu am nimic cu nimeni,indiferent cum pedaleaza sau care-i sunt ideile,merg cu bicla cu oricine oricum,de la bere si mici pana la rupt oase

atata vreme cat omul e om nu am nici o tabara;)

:(:D:DVad ca Ovidiu ne-a facut topic.

Cei mai frustati :eu ,Basso si Krupp.Nu vreti sa ne vedem la o bere sa ne mai scada amarul...:)

..aici nu au voie sa scrie decat cei inregistrati in apr 2007???..sau pot si eu?..:(

Si eu care credeam ca Krupp ma intrebat pe mine....ca na era inevitabil.

Si mai am o frustrare :

Mestere Krupp tu de ce nu mai iesi la biciclit? Sa nu mi-o zici pe aia cu pensia ca nu se pune.

vegetarianule asta i sfat pentru tine,nu?Valabil si pt mbz si krupp,dar,si pentru moderatori! lasati-ne mai fratilor in pace cu topicul nostru de bucuresti si daca nu va place ce cititi,si vedeti,IGNORATI-NE! asta ca sa fiu inteles.

Inca o data scuze pt offtopic.

Am sa iau in seama acest sfat zgrezgre.

Cu o mentiune. Bucurestiul si topicul despre antrenament nu este mosia cuiva.

Si te rog sa retii si tu si heintz si alti predispusi urmatoarea pilda. Cand discuta ciobanii, cainii nu latra.

Disensiunile pe care le am eu cu Florin sau el cu mine ne apartin.

Faptul ca el a considerat ca este o alegere fericita sa discutam pe forum chestiuni in cotradictoriu si sa reactioneze impulsiv si supradimensionat la niste intebari punctuale il priveste.

Retineti va rog ca nici pe mine, nici pe multi altii, Florin Leonte nu ne-a cules terchea berchea de pe vreun sant si ne-a facut oameni.

Nicidecum. Ne-am intalnit ca oameni si trebuie sa ne comportam ca oamenii.

De la Mihai Viteazu incoace nimeni nu a impus respect prin simpla prezenta, si el trebuie sa-si castige acest respect prin respect.

Nu-l va putea impune in fata unor oameni, pentru ca societatea civila nu este nici ginta, nici organizatie paramilitara.

Si Dl. Viorel este profesor si si-a castigat acel respect prin onestitate, camaraderie si respect. Si multi altii. Mugur, Stefan, Gulliver, Carbune, pe care aproape nu-i simti ca ii ai in jur, dar ei exista si merg.

Daca sunteti animati de solidaritate cu el este foarte bine, dar pastrati asta pentru voi. Nu interveniti cand nu este cazul, functia de avocat al poporului este ocupata si pe forum nu suntem nici la tribunal nici la stabor.

Vedeti-va de oile voastre.

Niciodata ceea ce ti se intampla nu este provenit din hazard, ci este in mare masura determinat de ceea ce faci tu, pe principiul cauza-efect.

De aceea Florin este in contradictie cu mai multi membri. Din cauza lui, si va suporta efectele pana nu isi reconsidera pozitia.

Admit ca de multe ori este provocat, intentionat sau intamplator si el este tot timpul in reflexul "singur impotriva tuturor".

Cum i-am spus in nenumarate randuri, eu sustin ce face el, nu si ipostazele si maniera in care face ce si-a propus.

Cand am spus ca cei antrenati de Florin erau la inceput retardati ciclistic vorbind ati sarit ca arsi. Ca v-am facut in fel si chip si v-am ponegrit.

Dupa numai cateva luni si voi insiva constatati ca erati nedezvoltati, inapoiati si ramasi in urma cu aptitudinile in materie de ciclism.

Exact la asta ma refeream cand spuneam retardati in sens ciclistic. Nu am jignit pe nimeni.

Daca astazi sunteti altfel este meritul vostru si meritul lui.

Sa taca si sa rabde, pentru ca un antrenor pana ajunge sa culeaga laurii, sa aibe sportivi care dau roade, trec prin privatiuni, oprobiu, si asa mai departe.

In orice sport antrenorul este cel care poarta responsabilitatea si trage ponoasele desi nu el concureaza.

Atat in ceea ce il priveste. Restul discutam in particular.

Frustrarile mele in ceea ce priveste iesitul cu bicicleta sunt virtuale.

Nu sunt postura de a pune pasiunile mele mai presus de nevoile celor care depind de mine, material, profesional, functional.

Insa atunci cand ies in sfarsit, ca o izbavire si merg cu bicicleta, vreau sa ma bucur de fiecare moment, si sa nu fiu frustrat de comportamentul celor care cred ca au doar drepturi si nici o obligatie.

Nu ma vexeaza in nici un fel watti, cadenta, rpm, perfomantele, viteza medie, greutatea bicicletei nimanui. Nu concurez cu nimeni, in fara de mine insami.

Nu ma consider "ciclist" ci doar utilizator de bicicleta.Deocamdata stau in jugurile robiei moderne. Poate o sa reusesc si eu la varsta lui Nea Marin sa merg cat el si ca el.

Dar am suficient bun simt sa percep ca e ceva nelalocul sau in anuntul oficial "Pentru realizarea Calendarului Competitional 2009 cluburile afiliate la Federatia Romana de Ciclism si Triatlon sunt rugate sa competeze FISA DE INSCRIERE si sa o transmita la federatie pana la data de 01 Noiembrie 2008."

iar Calendarul sa nu fie definitiv nici la 15 ianuarie 2009; asta ca sa-i raspuns si lui Florin care s-a simtit vexat ca inchid acel topic.

Cel mai recunoscator ii sunt, dintre toti cei care umplu acest forum, lui Vera care aproape ca doar a soptit odata "Esti obositor"

cele bune voua si bicicletelor voastre.

Mbz eu stiam ca atunci cand ciobanii tasteaza, cainii "alearga" pe sosea.:eek:

Cand urcam la Balea ,ca un caine, cu limba scoasa de un cot ,l-am vazut pe MBZ pedaland.Pe multi de aici nu i-am vazut.:D

Mbz eu stiam ca atunci cand ciobanii tasteaza, cainii "alearga" pe sosea.:eek:

Esti sigur?

Eu stiam ca atunci cand ciobanii tasteaza, au accesat fonduri PHARE.

Cainii fac tot felul de lucruri... Pe sosea sa aiba grija la trafic. Ai PM.

La sugestia colegilor de forum si in urma analizei....

acu ma gandeam: sa postez, sa nu postez....:confused:

Nu ma consider "ciclist", ci doar utilizator de bicicleta.

geniala asta.

Murphy are dreptate intotdeauna.Sunt sigur ca vrei din nou sa pariez.Nu mai pariez...

Am impartit lumea in 2 ptr ca sunt prea multi care stau pe margine si aplauda sau din conta dau cu huo.Si nici unii nici altii nu se implica cu nimic.

Florine, asa cum ti-am promis, o sa scriu si despre a doua convorbire telefonica. Cu toate ca te-am rugat sa nu ma mai suni, azi ai revenit cu aceeasi retorica. Nu ai sunat sa-ti ceri scuze, asa cum, in prostia mea, am crezut.

Ceea ce n-am inteles...

Ce ai vrut sa spui cu : ai grija ce postezi ! Te-am intrebat de vreo 4-5 ori: Ce vrei sa spui cu "ai grija ce postezi " ?

Sa am grija la dezacorduri ?

Sau poate sa folosesc alte fonturi ?

Culoarea nu-ti place ?

Sau... cumva... m-ai amenintat ?

Adevarul e ca am scapat telefonul pe jos de frica.

DECI, nenea FLORIN LEONTE, nu ma mai suna ! ca o sa-mi stric telefonul !

Nu cred ca ai competenta sa-mi spui "ai grija ce postezi !" Daca vrea cineva sa ma cenzureze, sa o faca administratorii. Daca, totusi, vrei sa-mi dictezi ce sa scriu, da-mi un PM. Vant in prova !

Eu i-as imparti in trei: ciclisti, fochisti si fochisti-ciclisti.

Se pare ca ultimul timp asistam la o proliferare de fochisti.

ce le zici tu ca un om mare:cool:

acum noh,normal ca se nasc dintr-o necesitate a sistemului,cresc audienta,iar unii sunt chiar amuzanti

de azi se pare ca nu mai vad sectiunile de critical mass ori planificatorul de ture pentru bucuresteni. asta e, cred ca m-am mutat pe luna si nu stiu nici eu.

ps. schimbati rogu-va titlul in "topicul frustratilor", ca eu am frustrari, nu frustari.

de azi se pare ca nu mai vad sectiunile de critical mass ori planificatorul de ture pentru bucuresteni. asta e, cred ca m-am mutat pe luna si nu stiu nici eu.

Nu le mai vezi o vreme, pana cand te mai racoresti:p

ps. schimbati rogu-va titlul in "topicul frustratilor", ca eu am frustrari, nu frustari.

Al dracu administratorul ala care a scris. Un analfabet.

Am corectat!

abia astept sa-mi revina vederea si sa pot sabota in continuare actiunile lui leonte.

• Upvote 1