ovidiu

Topicul frustratilor/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

de ce sa mi-o iau bre pe coaja? am spus mereu doar adevarul, jur pe rosu.

tocmai de aia prietenul meu krupp o incasezi tu mereu; prea le spui brusc. Adevarurile (personale) pot fi spuse in multe feluri. Chiar si "ignore" poate fi o afirmatie personala puternica.

Deabea astept sa ne vedem sa facem schimb de cipilici; dau la schimb cipilica asta: Imagine postată

La limita, un poll ar putea lamuri ce si cum. Il vrem sau nu; nu pentru noi toti ci pt el-astfel pricepe unde se pozitioneaza pe ciclism.ro. Voi vota pt el.

Bre popezule, un poll se face cand exista ceva de analizat. Cand vorbim despre o cantitate neglijabila cel mai bine este sa nu depunem eforturi prea mari.

DIn frustrare am decis impreuna cu alt demon al forumului sa facem o curatenie generala prin topicurile care au fost distruse de imbecilitati.

In principiu forumul o sa fie inchis duminica seara pentru 12 ore ca sa dam putin cu mopul.

Edited by Ovidiu
sunt un bou. Topicuri nu topice:)

La limita, un poll ar putea lamuri ce si cum. Il vrem sau nu; nu pentru noi toti ci pt el-astfel pricepe unde se pozitioneaza pe ciclism.ro. Voi vota pt el.

Bre popezule, un poll se face cand exista ceva de analizat. Cand vorbim despre o cantitate neglijabila cel mai bine este sa nu depunem eforturi prea mari.

DIn frustrare am decis impreuna cu alt demon al forumului sa facem o curatenie generala prin topicurile care au fost distruse de imbecilitati.

In principiu forumul o sa fie inchis duminica seara pentru 12 ore ca sa dam putin cu mopul.

Edited by Ovidiu
sunt un bou. Topicuri nu topice:)

Sugerez mutarea si nu stergerea "imbecilitatilor" de pe toate topicurile intr-unul nou intitulat "Groapa de gunoi" sau ceva de genu'.

Evitand ca posturile sale sa sfarseasca acolo orice utilizator se va gandi de doua ori la ce are de spus inainte de a scrie ceva.

Sugerez mutarea si nu stergerea "imbecilitatilor" de pe toate topicurile intr-unul nou intitulat "Groapa de gunoi" sau ceva de genu'.

Evitand ca posturile sale sa sfarseasca acolo orice utilizator se va gandi de doua ori la ce are de spus inainte de a scrie ceva.

eu ma inscriu primul pentru groapa de gunoi. atunci cand ceva biciclisti bucuresteni accepta sa fie condusi de un sonat ca leonte, eu ma retrag spre groapa de gunoi. am zis.

eu ma inscriu primul pentru groapa de gunoi. atunci cand ceva biciclisti bucuresteni accepta sa fie condusi de un sonat ca leonte, eu ma retrag spre groapa de gunoi. am zis.

si in caz ca apare leonte pe aici, ii zic doar atat: tu nu esti frustrat, fiind un element exemplar al societatii romanesti, asa ca mars in cucu calului de aici. asta e topic pentru noi.

si in caz ca apare leonte pe aici, ii zic doar atat: tu nu esti frustrat, fiind un element exemplar al societatii romanesti, asa ca mars in cucu calului de aici. asta e topic pentru noi.

cat nu am putut posta am vazut si eu sectiunea de "sfat al batranilor". mi-a placut ce e acolo. in alta ordine de idei, ce vrea buricu' sa demonstreze cu screen-shoturile alea?

cat nu am putut posta am vazut si eu sectiunea de "sfat al batranilor". mi-a placut ce e acolo. in alta ordine de idei, ce vrea buricu' sa demonstreze cu screen-shoturile alea?

Ovidiu, la poll ma gandeam ca masura extrema (la limita); e clar ca depunem ceva eforturi in chestiune indiferent unde ne situam vis-a-vis de el. Tie iti face draci, Frank nu mai posteaza cata vreme apare aici, Han si Heinz28 sar imediat, Krupp deabea asteapta sa-l arda si multi altii reactioneaza imediat (imi cer scuze ca nu i-am mentionat insa sunt prea multi si trebuia sa ma opresc undeva).

Cel mai tare si mai tare ii place notorietatea.

Daca vrei sa-l executi da-i ban pe userul lui si apoi ban imediat ce il prinzi cu clona (e inconfundabil). Astfel, pana apuca sa-si prezinte diplomele ia din nou ban:D. Daca vrei sa il lasi nu-i modera mesajele te rog. Unele sunt delicioase.

ce vrea buricu' sa demonstreze cu screen-shoturile alea?

Strange dovezi ca este persecutat; cand dosarul o sa fie complet O SA VEDETI VOI!

Problema cu "groapa de gunoi" este ca nimeni nu ar vrea sa o administreze; pe orice alta sectiune a forumului exista un moderator care incearca sa puna oarecare ordine in toate cele.

Daca versi toate cele acolo ar trebui sa le si ordonezi cumva si sa poti pune o trimitere catre "gunoi" in threadul de la care a provenit. Chiar si sectiunea "groapa de gunoi" este vizibila si poate vizitata.

Nu pare asa insa gunoiul e intr-un fel o oglinda.

Altfel e degeaba, ar fi ca si cum te-ai uita in containerul de gunoi de la bloc sa vezi ce ai aruncat acum 3 zile.

"O femeie din Coreea de Sud a ratat proba teoretică de la examenul pentru permisul auto de 771 de ori

Mediafax: 2009-02-05 18:37:26

O femeie din Coreea de Sud a ratat proba teoretică de la examenul pentru permisul auto de 771 de ori

SEUL (MEDIAFAX) - O femeie, în vârstă de 68 de ani, din Coreea de Sud a picat de 771 de ori examenul pentru permisul de conducere, însă nu şi-a pierdut speranţa că într-o zi îl va obţine, relatează AFP, citând, joi, poliţia.

Candidata, identificată doar cu numele de familie, Cha, a încercat să treacă de examen începând din 2005, în oraşul Jeonju. Ea a eşuat, luni, pentru a 771 oară.

"Ea deţine recordul", a declarat Choi Yong-Cheol, un poliţist local care supraveghează probele pentru obţinerea permisului. "Mă întreb dacă îl va da pentru a 772 oară", a adăugat acesta.

Potrivit publicaţiei Korea Times, aceasta îşi va încerca norocul încă o dată. Femeia, agent de vânzări, vrea să îşi cumpere o maşină pentru deplasările sale.

Potrivit estimărilor poliţiştilor, ea a plătit deja echivalentul a 3.600 de dolari pentru a se înscrie la proble teoretice.

"Sunt dezamăgit de fiecare dată când o văd că ratează. Când ea va lua examenul, îi voi face o placă comemorativă şi i-o voi da", a promis un poliţist."

mai stiu eu pe unul fara permis, care sigur ar depasi-o pe stimata Cha. ce e mai rau, e ca nestematul asta de la noi emite tot felul de judecati asupra traficului si face petitii cu piste de doi metri latime.

Sunt si eu frustrat de o chestie...

Cum de s-a pensionat Florin Leonte la doar 41 de ani?

Am lucrat la Posta ceva anisori si stiu ca varsta de pensionare este (sau era) de 65 de ani la barbati.

Cei care se pensioneaza inainte de asta sunt oamenii bolnavi, incapabili de munca, sau cei piloşi care stiu pe cine sa unga sa ia o pensie moca.

Acuma Florin o sa spuna ca el a muncit intr-un an cat altii in doi, ca a facut zilnic norma dubla, ca a lucrat in doua functii simultan, etc...

• Upvote 2

bine punctat mai luciene.

Eu am mutat acel post. Nu are legatura cu Topicul respectiv si inflameaza degeaba discutia intr-un loc nepotrivit. Multumesc de intelegere.

Nu este nicio problema, mai ales ca au trecut doua zile de cand am liniste. Mi-a mai revenit glicemia. O sa caut cu atentie un topic "linistit". Pentru ca am observat ca pe unde apare El, apele se involbureaza.

Ma bucur sa constat ca exista pe acest forum si oameni cu simtul umorului si cu mintea deschisa. La un moment dat am crezut ca m-am intors in timp vreo doua decenii.

Sunt si eu frustrat de o chestie...stiu ca varsta de pensionare este (sau era) de 65 de ani la barbati.

Odata cu normele NATO armata a fost obligata sa se modernizeze/restructureze; asta inseamna si ca a "pensionat" oamenii care nu faceau fata sau cei de care se putea dispensa. Misto!

Sunt si eu frustrat de o chestie...

Cum de s-a pensionat Florin Leonte la doar 41 de ani?

Am lucrat la Posta ceva anisori si stiu ca varsta de pensionare este (sau era) de 65 de ani la barbati.

Cei care se pensioneaza inainte de asta sunt oamenii bolnavi, incapabili de munca, sau cei piloşi care stiu pe cine sa unga sa ia o pensie moca.

Acuma Florin o sa spuna ca el a muncit intr-un an cat altii in doi, ca a facut zilnic norma dubla, ca a lucrat in doua functii simultan, etc...

.. luciane limita de varsta pentru pensionare in armata este de 45 ani!..probabil pe el la pensionat mai devreme pentru a se pregati in vederea doborarii recordului mondial al orei, de care il despart 4-5km/ora fata de mediile orare cu care fuge el!!...

In urma restructurarii unitatii au fost disponibilizate/taiate mai multe functii de ofiteri cu grad superior. Eu am iesit astfel la pensie (am acceptat acest lucru, pentru a avea mai mult timp pentru practicarea ciclismului.....etc.), de pe functia de Sef de birou, cu o pensie diminuata evident, pentru ca nu am vechimea totala in munca. Daca vreau mai multi bani, o sa-mi iau un job part time.

ma declar din nou neutru ca elvetia

cu toate astea, ma intreb daca e corect sa faceti bascalie de cineva(bun, rau, cum e el) cand acesta are filtru de moderare si nu poate posta ce-l taie capul (inclusiv o noua insiruire de diplome abracadabrante and co.)

preventiv, nu-s prieten nici cu tabara krupp si popez nici cu tabara florin si han.

mersi, sa traiti

ps: ovidiu, mi-ai primit PM-ul?(intrebare semi-retorica)