ovidiu

Topicul frustratilor/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Cum fiecare isi spune frustrarile .... INCEP si eu :

Frustrarea mea este: DE CE ne pierdem timpu pe sectiunea asta a forumului? Are deja vizualizari gramada...

Lucian Krupp Popez OmBun,sunteti frustrati nu gluma

sa va fie rusine baieti

ce faceti voi echivaleaza cu lovirea unui om aflat la podea

Aici trebuie sa fiu de acord cu basso!

Si nu cred ca pot fi banuit c-as fi aplaudac de-al lui Legstrong.

cata vreme apare aici, Han si Heinz28

[/b]

prietene ...cu tot respectul dar cu ce ti-am gresit eu ? ne cunoastem de undeva ? nu. deci pace. sper ca putem sa discutam civilizat .

edit: de acord cu basso.din cate am inteles florin nu are cum sa posteze decat daca ii sunt "prelucrate" "cenzurate" mesajele de catre un moderator in termen de cateva ore bune. loviti intr-un om care face niste lucruri ...bune rele...cum vreti voi sa le numiti...dar face ceva pentru promovarea bicicletei.daca nu va place ce face, bun si asa. faceti si voi la randul vostru cate ceva cum puteti.pana la urma avem un scop comun: sa mergem pe biciclete sa facem ciclism sau sa iubim bicicleta. m-am tot gandit cum sa scriu ca sa nu jignesc pe nimeni pentru ca in ultima vreme se pune accent pe orgoliu.. incerc sa tin un ton pacifist, nu e buna cearta asta pentru nimeni.

Edited by han

una la mana: nici eu nu am acces la sectiunile unde posteaza buricul.

doi la mana: stefane, daca omul tau ar fi cazut la podea, nu ai mai merge cu el tot timpul. eu te inteleg, pe undeva. nu ti-am facut niciun repros, asa ca nu imi fa nici tu mie. daca tu ai sa pedalezi in continuare alaturi de papagalul ala, arati ca nu ai personalitate si ca nu vrei sa faci ceva pentru noi, biciclistii din bucuresti. stiu ca ti-e lene, stie ca te doare in cur, stiu ca e mai usor sa stai in umbra lui leonte, dar fa ceva, ai avea mult mai multa trecere decat securistul pe care il lasi sa iti linga talpa de la sidi.

trei la mana. oare se spun niste adevaruri pe aici care dor? nu va convine, banati-ma domle din nou.

Domnilor eu zic sa incetati cu cearta ca nu duce nicaieri , strazi sunt destule pentru fiecare .

Nu simpatizati pe cineva nu mai il bagati in seama si gata , sau intilnitiva undeva si rezolvati treaba(si bagati videoul pe youtube:D) ...ca de scris este usor .

“Never argue with an idiot. They’ll drag you down to their level then beat you with experience.” parca Frank avea asa ceva la signature

"There are only two things that are infinite, the Universe and human stupidity, and I am not sure about the former."

daca tu ai sa pedalezi in continuare alaturi de papagalul ala, arati ca nu ai personalitate

crezi ca ma duc la pedala pt Florin ?am privit multe generatii de biciclari cum rasar si apun,pt 99% bicicleta e o manie trecatoare,si In cel mai fericit caz ramane o banalitate ocazionala

nu vrei sa faci ceva pentru noi, biciclistii din bucuresti. stiu ca ti-e lene, stie ca te doare in cur

fratele meu,te caracterizezi ?:(

Liviu,tu ai posibilitatea sa faci mai mult decat oricine:cool:

stiu ca e mai usor sa stai in umbra lui leonte, dar fa ceva, ai avea mult mai multa trecere decat securistul pe care il lasi sa iti linga talpa de la sidi.

daca-ti bagi in cap ca stai In umbra celuilalt ajungi.....la ce sa intampla acum,orgolii peste orgolii

stiu ca Florin asa gandeste,stiu si cate vorbe grele a aruncat In stanga si-n dreapta la adresa mea,Insa nu aici e locul sa-mi fac dreptate,am discutat ca Intre barbati

mi se pare penibil sa dau dau ordine celor pe care ii consider frati de pedala sau prieteni,nu e treaba mea daca cineva nu are simtul absurdului

trei la mana. oare se spun niste adevaruri pe aici care dor? nu va convine, banati-ma domle din nou.

Intotdeauna am spus ca esti unul dintre cei mai valorosi useri pe care site-ul asta Ii are,asa ca mai 'fa' ceva pt noi,pune-ti curu pe bicla sa hai la o bere;)

:(

lasa ca gasim una si pt el,noi doi la un loc avem peste 10 bicle,Ii dam si lui una

cu chirie,plateste In bere;)

Krupp, daca te intereseaza un Cannondale, am unu disponibil si ieftin.

Stefane, sa fi domn i-o intamplare, sa fi Om e lucru mare. Singurul tau defect este ca esti Om.

Cu salutari din Viena va transmit ca subscriu frustrarilor lui Krupp.

Cum dracu nu se gaseste unu mai destept in tot Bucurestiul ala?

Nimeni nu poate spune faptul ca Florin nu a facut nimic pentru ciclismul bucurestean

Imagine postată

Daca nu era Florin sa ne adune de pe ici-colo, cu siguranta ieri drumurile patriei erau mai sarace cu 3 ciclisti

Si multi oameni sunt in grupul acesta datorita lui Florin, nu numai noi 3 :D

Daca nu era Florin sa ne.....

vezi tu Marine,asta e atitudinea cu care Ii pui unui user forumul In cap

crezi ca daca unul sau altul de pe aici nu exista,nu s-ar mai fi pedalat si nu mai aveau loc Intalniri?

te asigur ca de multi ani Intalnirile au loc,Insa nu existau forumuri sa stie tot omul de aceste Intalniri

OFF TOPIC (nu sint frustrat)

Vezi tu Stefane, asta este un cuvint pe care eu (probabil si altii) de mult l-am asteptat de la tine; ma bucur ca ai reusit sa sari peste propria-ti umbra :D.

Era de mult cazul ca si unul ca tine sa explice unui Marian, aqme, Han, Heinz, axe, zgrezgre si, si, si ca atit la Bucuresti cit si in alte parti ale tarii, ba chiar si in alte tari ale lumii, se mergea cu bicicleta si pe acele timpuri cind nu exista acest forum si Florin Leonte era ofiter de presa si scafandru, antrenor, si striga tine aproape si tot inainte. Unii dintre noi am invatat sa mergem cu bicicleta (fara sa fimi adunati de pe ici-colo) si am cutreierat tara cind Florin invata sa mearga pe jos si sincer sa fiu, nu i-am dus lipsa.

Frank, daca imi permiti sa te tutuiesc, deci Frank... am pentru tine un anumit respect.as vrea sa nu fi suparat pe mine pentru ca sustin un prieten pe care il chiama florin leonte.hai mai omule sa facem pace.cand mergem pe biciclete la o tura plimbare concurs sau ce fac oamenii de pe aici din forumul ciclismpunctro ne gandim la orgolii ? hai sa lasam deoparte simpatiile si antipatiile.

Frank: stiu ca si cred ca nu s-a inventat roata cu spite o data cu mine...respect pe cei care s-au nascut inaintea mea si la fel respect ceea ce inseamna valoare.valori sunt multe pe lumea asta tine de noi sa le putem vedea.eu sunt un tanar fara experienta pe langa oameni cu experienta de aici.insa imi cer dreptul la opinie . daca cineva de aici are un sfat incerc sa ascult sa iau notite si sa vad ce invataminte pot trage. nimeni nu s-a nascut invatat.

pentru ovidiu care ne saluta din viena nu pot decat sa ii transmit o minunata si crunta invidie, am fost si am stat o vreme la viena.....doamne ce oras...doamne in ce sat cu blocuri locuim noi bucurestenii...bucurestiul.dar ce sa facem.nu eu nu leonte nu sotia prietenului meu nu sotia celui pe care il vad in trafic a construit acest minunat sat cu blocuri.acest sat cu blocuri reprezinta o transformare inedita a carei linie rosie a fost trasata cu brio in anii ;50.

ps: tine de noi sa avem o atitudine demna de respect.chiar daca bucurestiul nu este fosta capitala a unui imperiu este totusi micul sat cu blocuri care candva hilar a fost denumit "micul paris".

fratilor : o seara cat mai buna va doresc si PACE !

Edited by han
  • Upvote 1

Pe acest forum toti ma tutuiesc (cei care n-o stiau o stiu acum :D fiindca eu nu ma numesc Leonte si cer sa-mi fie respectata virsta, si realizarile, si uniforma, si functia, si licenta, si basina de azi dimineata si, si, si. De ce sa fiu suparat pe tine ? Tu-ti alegi prietenii tai eu ii aleg pe ai mei. Acest prieten al tau nu va fi niciodata prietenul meu. Asta nu ma frustreaza; e plin acest forum cu oameni simpatici care au ramas cu picioarele pe pamint, oameni cu care poti purta o discutie civilizata fara sa-ti abureze creierii cu ceea cu ce ne abureste Leonte de cind a aparut pe acest forum.

Apropo prieteni :

"Arkadşını söyle, kim olduğunu söyleyeyim."

Sau pe o limba pe care o cunosc mai bine, "Sag mir, wer dein Freund ist, und ich sage dir, wer du bist."

Edited by Frank

Bădiţă Frank, e "ein" nu "dein" la "wer dein Freund ist". ţi-o zic eu primul, să nu sară căţăii aştia moralişti şi să te acuze de nu mai ştiu eu ce.

krupp, "nu am mancat amandoi in aceeasi oala si nici nu ne-am tocit coatele amandoi la scoala ca sa faci atac la persoana mea. NU iti permit." :D

:D Tu n-ai umblat la scoala de limba unde am umblat eu. Tu n-ai mincat atita mamaliga cit am mincat eu. Tu nici nu esti atit de carunt si chel ca mine. Ai grija cu ce ton vorbesti cu mine. NU iti permit. Eu la virsta ta mincam pamintul. Acolo unde sint eu n-o sa ajung tu niciodata. Azi nu, (vreau sa te menajez) dar data viitoare am sa-ti prezint lista cu scolile de limba pe care le-am vazut, complexatule. Mie-mi spui cu cine-i var si cumnat ein si mein si dein si Hänschenklein, vorbesti balastru.

Na ca t-am dat-o, javra din mahala si fara bicicleta

Edited by Frank

vezi tu Marine,asta e atitudinea cu care Ii pui unui user forumul In cap

crezi ca daca unul sau altul de pe aici nu exista,nu s-ar mai fi pedalat si nu mai aveau loc Intalniri?

te asigur ca de multi ani Intalnirile au loc,Insa nu existau forumuri sa stie tot omul de aceste Intalniri

Nu m-am legat de faptul ca nu erau intalniri dar nici de faptul ca il idolatrizez pe Florin, am raspuns celor care au zis ca Leonte nu a facut nimic pentru ciclismul bucurestean, dar daca nu era el ca sa il opreasca pe Vlad pe strada sa-i spuna de intalnire si ce se face in cadrul grupului, Vlad ar fi ramas acelasi mtb-ist care se mai plimba seara prin Bucuresti si nu ar mai fi ajuns sa-si cumpere cursiera si sa mearga la ture, iar Carbune a fost agatat la un CMR cand Florin a spus acea vorba clasica "hai cu noi" iar Carbune s-a dus si a ramas in gasca iar acum e un membru de baza in grup. Eu cand am venit prima data m-am bucurat ca am gasit un grup organizat in care am putut sa progresez, microbul de ciclist il aveam dar nu aveam cu cine sa merg iar florin ne-a ajutat in felul asta pe toti 3. Acum ca i-am luat partea lui Florin cu siguranta o sa sara toti cu gura pe mine si o sa zica faptul ca sunt un aplaudac de-al lui, dar are unele merite pe care nu poate nimeni sa i le conteste

sa va fie rusine baieti

ce faceti voi echivaleaza cu lovirea unui om aflat la podea

Stefan, nu ma simt deloc rusinat. Mie imi place sa-l zgandar (e tare ofertant, trebuie sa recunosti) dar omul intra singur in buda si pentru asta nu sunt eu vinovat. L-am rugat pe Ovidiu, pe admini, sa-l lase "nemoderat" sau sa-l scoata definitiv. Am spus deja de cateva ori ca eu l-as prefera "la liber" dar nu eu hotarasc asta.

@Han

Ce naiba, aceeasi smecherie ieftina cu trunchierea mesajelor??

Tu extragi asta:

Ovidiu, la poll ma gandeam ca masura extrema (la limita); e clar ca depunem ceva eforturi in chestiune indiferent unde ne situam vis-a-vis de el. Tie iti face draci, Frank nu mai posteaza cata vreme apare aici, Han si Heinz28 sar imediat, Krupp deabea asteapta sa-l arda si multi altii reactioneaza imediat

Uite alt exemplu de trunchiere:

prietene ...ne cunoastem de undeva ?

loviti intr-un om care face niste lucruri rele...daca nu va place ce face, bun si asa. faceti si voi la randul vostru.

Han, cred sincer ca esti un om fain. Tu esti intr-o tabara, eu in alta; amandoi avem convingeri si e bine asa. Pace si tie.

sper ca putem sa discutam civilizat .

Cred ca intotdeauna noi 2 "am discutat civilizat". Incerc intotdeauna sa nu sar calul dar il mai scap uneori in balarii; scuze.

M-am uitat azi pe statistica posturilor mele si am vazut ca de trei zile am devenit interesat doar de "haraiala" pe aici. M-am frustrat destul si oricum nu mai e amuzant cata vreme nu avem subiect. Pace voua pana "ploua" din nou.:D

Edited by popez

Han, cred sincer ca esti un om fain si mi-ar place sa dam o pedala impreuna. :D

cainii latra caravana trece. si eu as vrea sa dam o pedala impreuna.:D salut !:eek:

Acum ca i-am luat partea lui Florin cu siguranta o sa sara toti cu gura pe mine si o sa zica faptul ca sunt un aplaudac de-al lui, dar are unele merite pe care nu poate nimeni sa i le conteste

Crezi ca altfel s-ar mai lega de el? Frustratilor :D ... Nu stiu ce incercati voi aici sa rezolvati, de fapt sigur nu rezolvati nimic ci doar comentati ca babele pe marginea santului. Probabil (ma gandesc eu) ca nu aveti altceva mai bun de facut sau va impiedica Florin Leonte? :confused: Nu e nici etic si nici civilizat ce faceti voi aici si... nici nu respecta regulile forumului. Forumul asta e locul vostru de joaca? Pacat ca atunci cand un simplu om cauta pe google ceva despre ciclism sau sa cumpere o piesa acest forum apare in primele rezultate. Si e si mai pacat de parerea pe care si-o face despre comunitatea asta a ciclistilor romani pe care in loc sa faceti eforturi sa o faceti mai puternica o dezbinati. Si aratati cu degetul spre Florin Leonte. Daca puteti voi face ceva mai bun de ce nu faceti? Nu sunteti in stare? Sau va e teama ca nu aveti nu diplomele lui ci pregatirea si calificarea lui? In loc sa faceti ceva constructiv va bateti joc... frustratilor. Frank ... nu te credeam atat de josnic.

Iata, eu nu o sa ma leg de partea de antrenamente/ture/performanta a ciclistilor de pe-aici, nici de distantele parcurse. Nu sunt in masura sa fac asta. O sa ma leg doar de faptul ca Florin Leonte, impreuna cu cei ce vor, promoveaza in masura in care se poate ciclismul, bicicleta. Si aduna oameni. Unii poate nu sunt de acord cu felul lui de a gandi dar daca ciclismul inseamna ceva pentru ei isi vad in continuare de treburile lor si vin si la ture si la Ziua Bicicletei si in masura in care pot sau daca au cursiere si la antrenamente (tot respectul meu pentru munca voluntara pe care o face in acest sens Florin dandu-le sansa de a progresa; cand voi avea cursiera ma voi baga si eu). E clar ca ciclisti si biciclisti au existat, exista si vor exista si fara el. Nu stiu cum s-ar realiza Ziua Bicicletei (CMR) fara oameni ca el. Ce face el e foarte bine, intotdeauna va fi loc de mai bine si oameni ca soze cred ca ar putea imbunatati Ziua Bicicletei daca ar alege timpul potrivit pentru a se face auziti. Eu unul stiu ca vreau sa vad cat mai multi oameni bucurandu-se de bicicleta, de ce inseamna si de avantajele ei. Si nu ca sa am cu cine merge la ture sau la o bere, nu urmaresc sa fiu rasplatit, nici cunoscut si nici recunoscut. Eu vreau sa promovez bicicleta. Asta e frustrarea mea(ca sa nu fiu off topic)

Bond -james bond

Han-genghis khan ...:D mustata difera putin fata de tinerete dar inca e bine

maus... ma simt onorat sa fiu comparat cu acel actor de pe afisul de film. multumesc. oricum ...la mustata l-am intrecut.sanatate si toate cele bune :D m-ai facut sa rad. pa. ma duc sa dorm acuma. o zi cat mai buna maine.