Sign in to follow this  
freetools

www.merlincycles.com

Recommended Posts

Cu mult timp in urma am luat de la ei...sunt seriosi

DPD scrie pe site

Acum 1-2 ani nu trimiteau in Romania, asta este motivul pentru care multa lume nu a auzit de ei. Am cumparat o pereche de Spiuk Z16M de la ei via un prieten din UK. Magazinul are o reputatie excelenta, nu iti face griji.

Am cumpărat de la ei de vreo două ori, totul a fost ok, livrare prin DPD.

Am avut și o experiență neplăcută cu ei, am comandat o bicicletă aflată la reducere, am plătit și am primit proforma pe care nu era aplicată reducerea. Le-am scris și au încercat să mă aburească precum că acea reducere se aplică doar locuitorilor UK, deși acest lucru nu era specificat nicăieri. Le-am trimis capturi de ecran cu promoția, apoi am anulat comanda și mi-au returnat banii. Culmea, am ieșit oarecum în câștig deoarece în cursul celor câteva zile de corespondență a crescut lira și am primit înapoi mai mult decât am plătit :) 

am dat azi o comanda, vad ca nu au nici o protectie pe siteul lor

mi-a dat de 2 ori eroarea

the authorisation was declined by the bank

A 3 oara a mers,  banuiesc ca nu au tras mai multi bani, bine nici nu aveau de unde ca am numai 1000 lei pe card

Daca ma trezesc cu bani lipsa ma adresez lor? sau banci? ati mai patit asa ceva?

Pai ai bagat singurel numarul de card cu degetelele tale, cum sa mai primesti banii inapoi? Asta e, tii minte pe viitor. Vestea buna e ca nu pastreaza ei banii in plus, dau de mincare la ceva animale la zoo sau porumbei in parc, chestii din astea filantropice.

Vorbesti cu banca care vorbeste cu ei. Nu este problema ta, banca sa rezolve.

• Upvote 1

15 minutes ago, freetools said:

A 3 oara a mers,  banuiesc ca nu au tras mai multi bani, bine nici nu aveau de unde ca am numai 1000 lei pe card

Daca ma trezesc cu bani lipsa ma adresez lor? sau banci? ati mai patit asa ceva?

Mie imi suna ciudat ca a mers a 3 oara in conditiile in care spui ca ai introdus aceleasi date ale cardului. Parerea mea e ca ai introdus tu ceva gresit  2 primele dati.

Platile online functioneaza si lumea are incredere in ele  pentru ca exista  algoritmi si pass-uri de verificare si reverificare dus-intors, adica si la platitor si la cel ce primeste, atat prin sofwtare-ul companiei cardului cat si al bancii.

Este extrem extrem de greu de fraudat de hackeri. Usor de fraudat in China plata cu cardul insa ...discutie lunga.

Prin absurd sa spunem ca s-au retras de 3 ori aceleasi sume de bani catre acelasi vendor intr-un interval relativ scurt de timp e mega red flag pentru banca deci nu va autoriza finalizarea transferului.

nu am introdus de 3 ori datele,

am dat inchis la eroare si am dat din nou plateste, si a mers a 3 oara

Dar cred ca e problema la BRD, ca vad ca si la plata  telefonului  da eroare Transaction declined

Aseara au fost ceva probleme cu platile in cazul cardurilor Mastercard (mai exact intre orele 20:10 si 21:30). Contacteaza banca emitenta a cardului si daca se dovedeste ca ti-au fost retrasi banii de mai multe ori, faci refuz la plata si lasi doar una dintre plati.

@freetools caută tracking numberul și pe alte site-uri

Azi am primit comanda

Lunea trecuta a fost trimis pachetul azi tot luni l-am primit cu prioripost

Dar am avut ceva emotii.

Ma uit azi pe tracking si vad ca in loc sa se duca la OP 53 e dus la 73 in giulesti

Ma apucasera toti nervi ca mi-au mai pierdut astia un colet foarte mic din Germania trimis de cineva

Sun raspunde intr-un final si ma lamureste ca vine acasa tot azi.

🎆  Stăteam cu sufletul la gură!

• Thanks 1
  • Haha 1

On 7/12/2018 at 8:29 PM, freetools said:

am dat azi o comanda, vad ca nu au nici o protectie pe siteul lor

mi-a dat de 2 ori eroarea

the authorisation was declined by the bank

Am dat de mai multe ori , nu am avut nici o problema, mi a luat comanda din prima de fiecare data

Acum au preturi bune la Sidi

Colet trimis prin Trakpak, a disparut in neant. Am incercat Royal (non-UK) care ma arunca pe ParcelForce, Posta Romana, Trakpak din nou, nimic. Urmand pasii sugerati pe email, le-am dat si mesaj de hello. Am cautat si parcel findere, toate duceau pe ParcelForce, insa fara un rezultat legat de numarul de urmarire.