Invitat special

Tifosi în ciclism - cum e bine să se manifeste?

Recommended Posts

Doamne iti multam, inca nu am probleme cu inima. Insa am probleme cu timpul pentru banalitati de genul inca care un oarecare se bucura de ghinionul altuia ":X ". O sa tin minte asta ;) Data viitoare voi pune ghilimele pentru tine. Sau niste poze late cat monitorul si pline de sarcasm , "bro". 

Until next time, caci in franceza "non comprende".

9 minutes ago, majikstone said:

S-o fi umflat putin pipota in tine cand ai incercat sa-mi dai peste nas si na, de emotie ai incurcat organele.

:)) 

10 minutes ago, majikstone said:

Cat despre pancreas....

LE. Tatal meu a murit de cancer la pancreas. Dar e haios cum tu le stii pe toate, mai, @majikstone. Esti prea dastapt pentru planeta asta, vom face cheta sa te mutam pe Marte la prima colonizare.

11 minutes ago, majikstone said:

Poate inveti si tu sa judeci lucrurile mai la rece si mai neimplicat emotional, asta daca tot iti permiti sa dai sfaturi altora cu privire la ce inseamna sau nu sa fii barbat

Dinferenta dintre noi doi e ca eu nu imi arat barbatia in spatele tastaturii si nici ii fac pe toti mici in jurul meu sau sa se simta astfel, chiar daca ai peste 180cm (parca), cu linkuri de pe wikipedia si fiind prieten la catarama si la bere cu juma de Franta. 

Iar faptul ca sunt emotiv poate ma va face sa traiesc mai putin, insa la sfarsitul vietii voi stii ca nu am trait din linkuri si nopti pierdute pe net pentru atentie, ci ma voi bucura de putinele lucruri frumoase alaturi de cei dragi :) 

• Upvote 1

40 minutes ago, Mookyama said:

si ca l-ai bate pe Froome si SKY si pe Lance si inca cativa, e ok. Fiecare incearca sa suprime drumul in viata cum poate. Nu te supara, dar sa stii ca unii se mai prind de aspectul asta.

Esti complet pe langa subiect, sincer. Stii cum mi-am dat seama? Din simplul fapt ca tu ai dedus cumva ca eu il urasc pe Armstrong.

Lance Armstrong e omul care m-a facut sa visez la a urca munti cu bicicleta. Eram un copil pe atunci, nu intelegeam atat de multe. Si chiar si asa, dopat cum am aflat dupa multi ani ca a fost, hulit de multi pentru atitudinea lui fata de rivali si in special fata de cei care au incercat sa-l infunde, l-am iubit si il iubesc in continuare pentru ca in copilarie l-am privit ca pe un erou si m-a facut sa ies din casa pe un rahat de bicicleta, zi de zi, ca sa ajung intr-o zi sa urc cu bicicleta pe unde a urcat el. Si de bine de rau am reusit s-o fac. Candva aveam niste postere cu el pe peretii camerei mele, iar cand a revenit la Astana chiar credeam cu toata convingerea ca il poate bate pe Contador. Acum ma rezum la a-i asculta podcasturile si a-l urmari pe Facebook. 

Daca aia doi, hai poate trei, neuroni ai tai au tras concluzia ca as avea vreo umbra de sentiment negativ fata de Armstrong, despre restul nu mai comentez nimic. Da, recunosc fara nici o jena ca nu-i suport pe cei de la Sky, nu i-am suportat de cand a castigat Wiggins Turul Frantei, dar am zis de macar vreo zece ori ca nu sunt deloc de acord cu agresiunile fizice la care au fost supusi. Si nu doar ei, orice alti ciclisti care au fost pusi in pericol fizic sau agresati de spectatori. Stiu, tu esti cel mai special fulg de nea de pe planeta asta, stii mai bine decat mine ce gandesc, ce fac, cine sunt, ce e in sufletul meu.

Ti-am mai zis-o de cateva ori si ti-o mai zic si acum. Fa bine si tine-ti pe viitor gura inchisa cand vine vorba de comentarii despre viata mea personala, pentru ca literalmente habar n-ai despre ce vorbesti si nu faci decat sa dai in penibil. Am incetat sa mai sper ca o sa ajungi intr-o buna zi sa scrii un post coerent din punct de vedere gramatical si logic, dar macar poate o lasi mai moale cu concluziile tale de psihanalist wannabe.

15 minutes ago, Invitat special said:

transmise intr-un mod foarte scarbos si cu aer de superioritate

Tu esti ala care acum vreo doua saptamani posta chestia asta cand un incepator cerea sfaturi?

On 7/11/2018 at 10:09 AM, Invitat special said:

Hai sa fim seriosi, un incepator sa dea 15.000 pe o bicicleta cu care nu stie ce sa faca?!

N-a legat nici 2 propozitii ca lumea. Lunar apare cate unul din asta care vrea sa impresioneze cu ce si-ar cumpara el daca ar castiga la loto. La fel cu baiatu cu bicicleta "high end" de acum 2 zile, sa nu fi confuz in cel priveste, nu o sa isi ia niciodata Scale-ul ala.

Dar stai sa vedem ce raspunde OP-ul, poate totusi ma insel.

Ironic...

• Haha 1

Qui s'aime se taquine.😀

• Like 1
  • Haha 1

Io doresc a depune o contestație la acest concurs forumist.

Am pariat pe majikstone și nu am fost trecut pe listă. Vreau să știu de ce? Pentru că n-are omul acreditare UCI?! 😠

• Upvote 1
  • Haha 2

8 minutes ago, paulrad said:

Io doresc a depune o contestație la acest concurs forumist.

Am pariat pe majikstone și nu am fost trecut pe listă. Vreau să știu de ce? Pentru că n-are omul acreditare UCI?! 😠

Triseaza sistematic. Are o bicicleta pt toate activitatile. In plus, are trei custi pt bidoane. Dar cel mai grav e faptul ca a cantarit bicicleta cu pedale!!!

Bai nene, #farapenali am zis.

PS - nu mai zic ca daca te uiti la el pe strava te apuca dracii

• Haha 1
  • Sad 1

@paulrad Mai asta e, am pierdut oricum, m-a inchis definitiv cu argumentul ala cu stirile de la Antena 3. Nici nu stiu ce sa raspund la asta, ca nu m-am mai uitat la Antena 3 de minim 10 ani. Pe vremea aia inca era prezentatoare Tov. Primar Firea.

@Stuparul stiu, de mult sunt astia de la UCI pe urmele mele, zilele mele in ciclismul de tastatura sunt numarate :-< 

Lady Gaga e mic copil pe lângă topicul asta...

TdF vine de fapt de la Tour de Forum. Câștigă ăl’ cu cel mai multe taste apăsate, așa că încep să realizez ca Paul a pariat tare bine anul ăsta. 

7 hours ago, Mookyama said:

Shot. Am uitat de Demare. Facepalm :)) As fi mers pe Sagan, dar ieri a făcut poc. Probabil o lasa nițel mai moale până spre final. Nu am găsit vreun clip cu căzătura lui, dar părea okish la final de etapa.

Sper sa nu mai fi accidente astazi. 

Ah, ce ziceam? Facepalm again. Luam 12 astăzi. 

5 minutes ago, Mookyama said:

TdF vine de fapt de la Tour de Forum. Câștigă ăl’ cu cel mai multe taste apăsate, așa că încep să realizez ca Paul a pariat tare bine anul ăsta. 

Eu am pedalat 5.100 km si am urcat 55.000 m anul asta. Tu? Ca pentru un fotograf profesionist ai suspect de putine poze de la turele tale...

Guest
This topic is now closed to further replies.