Andrei Comsa

Comanda bicicleta - evanscycles.com

Recommended Posts

Salut,

A facut cineva comanda de  bicicleta pe evanscycles.com ?  Vine prin curier sau vine la posta ? A fost ok bicicleta ?

Pe net gasesc review-uri mixte, multi se plang ca bicicletele au ajuns lovite. Pe Romania nu am gasit nimic.  Bicicleta pe care vreau sa o cumpar costa cam 3600 RON si sunt putin reticent, nu am mai comandat de afara colete asa mari.

Br,

Andrei

în urmă cu 45 minute, Andrei Comsa said:

Br,

Ăsta e ”Best regards”?

Dacă și moderatorii au ajuns să facă off-topic... :P

Ia uite acilea, e pe bază de căutare (știu, un concept pe cale de dispariție, acuma contactezi direct customer service dă pă forum):

Nu e un concept pe cale de disparitie, am cautat pe forum inainte sa postez.  Acel coment este din 2010 si este pentru maruntisuri. Pentru o bicicleta te costa de 50 lire transportul. 

Pe mine ma intereseaza daca cineva a comandat de la ei o bicicleta si daca este multumit de cum a primit-o.

2 hours ago, Andrei Comsa said:

Nu e un concept pe cale de disparitie, am cautat pe forum inainte sa postez.  Acel coment este din 2010 si este pentru maruntisuri. Pentru o bicicleta te costa de 50 lire transportul. 

Pe mine ma intereseaza daca cineva a comandat de la ei o bicicleta si daca este multumit de cum a primit-o.

Eu am comandat o bicicleta de la ei si am primit-o intreaga, fara semne de lovituri pe cutie. Desi locuiesc in UK, mi-au adus-o doi romani, care au tinut neaparat sa ma intrebe daca e scumpa.

Transport nu am platit.

• Haha 3

13 hours ago, Stuparul said:

Desi locuiesc in UK, mi-au adus-o doi romani, care au tinut neaparat sa ma intrebe daca e scumpa.

Vroiau sa stie daca are rost sa te mai viziteze si sa si plece cu ea sau nu :)))

9 hours ago, Andrei Comsa said:

Multumesc de feedback. Am plasat comanda, va voi anunta cand voi primi coletul. 

Eu am luat 3 biciclete de pe sportsdirect si au venit toate foarte bine. Sunt ambalate ok si destul de protejate in cutie, le-am primit prin dhl dar bicla a venit separat fata de restul comenzii. Cred ca de livrare se ocupa totusi producatorul nu magazinul virtual, ei nu cred ca au stoc. Cam mult totusi livrarea, la mine a fost pana in 20 lire, 17-18 parca.

• Like 1
  • Haha 1

2 hours ago, Valyk said:

Eu am luat 3 biciclete de pe sportsdirect si au venit toate foarte bine. Sunt ambalate ok si destul de protejate in cutie, le-am primit prin dhl dar bicla a venit separat fata de restul comenzii. Cred ca de livrare se ocupa totusi producatorul nu magazinul virtual, ei nu cred ca au stoc. Cam mult totusi livrarea, la mine a fost pana in 20 lire, 17-18 parca

De livrare se ocupa magazinul si bicicleta vine asamblata.

How your bike will arrive

Bike manufacturers send us new machines in bits and pieces – far from being ride-ready. And while some bike retailers are happy to just send this box onto you, we get your bike fully assembled and tested by one of our qualified mechanics BEFORE we send it. After all, you’ll be like a kid at Christmas when it arrives and probably won’t want to spend hours piecing it together (that’s even if you’ve got the right tools for the job).

So we’ll fit the forks, wheels, seat-post and other components for you. We’ll also adjust the gears and brakes (bleed disc brakes if necessary) and we’ll true the wheels, pump the tyres, and make sure that everything is tightened. Finally, we’ll turn the handlebars 90 degrees and remove the pedals (if supplied) for even more security during shipping. Only then will we pop it into one of our custom oversize bike boxes ready for collection. Hey presto.

Dragut din partea lor, eu am avut rotile lasate, coarnele scoase din cadru si evident ca a trebuit sa reglez schimbatoare si frane. Nu au fost chiar ride-ready...

Distractie placuta cu noua achizitie.

P.S.

Sper ca esti invatat cu franele de UK (pe invers) sau nu esti mai iute de o mana ca altfel te vedem pe youtube cum sari peste pietoni la fiecare trecere de care te apropii mai in viteza si franezi brusc. :) 

Sa stai linistit ca pedale primesti oricum, alaturi de stopuri pt fata, spate si pt spite, conform legilor Marii Britanii. Si sa te mai astepti la cateva pungute cu jeleuri Haribo Haribo :)

1 hour ago, Valyk said:

P.S.

Sper ca esti invatat cu franele de UK (pe invers) sau nu esti mai iute de o mana ca altfel te vedem pe youtube cum sari peste pietoni la fiecare trecere de care te apropii mai in viteza si franezi brusc

Mersi! :D

Am promis ca las un feedback. Din pacate, marimea pentru care am facut comanda nu mai era pe stoc. Spun ei eroare de sistem.  Banii mi-au fost returnati. 

Va trebui sa astept colectia 2019... Care cine stie cand apare, cel mai probabil la primavara.  

Salut, pacat ca am vazut postul tocmai acum. Eu lucrez la biroul central al Evans Cycles si chiar ma intrebam daca am trimis recent vreo bicicleta spre Romania, ca in general imi amintesc usor de ele (pentru ca trimitem maxim 10 biciclete pe luna spre Romania, din cele peste 3000 pe care le trimitem in general spre UK).

Daca iti mai vine vreo idee, anunta-ma si pot sa ma asigur ca ajunge impachetata cum trebuie si primeste putina atentie in plus fata de celelalte (desi in general fac asta cu bicicletele care pleaca spre Romania).

• Upvote 3