Gabriel

Kilometri parcursi pe anul in curs

Recommended Posts

în urmă cu 2 ore, Mookyama said:

Las’ că apare zilele următoare @ScorpionRider cu un scor de ne dă iarăși la jioale :)) 

Regret sa te dezamagesc .Datorita accidentului suferit in iunie care ma tinut1 luna la pat imobilizat si 2 luni in cusca  AM adunat doar 15.120 km anul asta .

Am reușit să rotunjesc km parcurși pe anul în curs și să ajung la 6000km înregistrați. Pentru mine sunt cei mai mulți km adunați într-un an. Sper și la anul să fac tot pe atât poate și mai mult

Ziua de azi se încheie cu o tură de 96,7km spre Dascălu, Moara Vlăsiei, Schitul Moara Vlăsiei și retur pe Snagov, Gruiu, Mănăstirea Caldărușani și iar Dascălu.

Numai bine!

Adrian

• Upvote 1

Aproape 1700km cu 13000m elevatie, din care 515km naveta.

Ura! Cel mai bun an ciclist al meu.

Mi-a fost lene sa ies in ultimile doua zile sa fac 52 km pentru a rotunji la 5000 de km. pentru anul ce tocmai sa incheiat. Asadar am incheiat cu 4947 km. Mai slab fata de anul trecut si acum doi ani de cand imi caculez km. parcursi. Dovada  acestei scaderi se datoreaza acelei perioade de o luna sau chiar mai mult de vreme instabila de la inceputul verii cu foarte multe ploi care m-au tinut in casa. La Multi Ani tuturor !!

Pt 2018 target-ul era unul foarte clar - 15 000 km. Doar ca socoteala de acasa iar' nu a fost precum cea din targ. 

Aproape 3 luni fara bicicleta, jumatate din acest interval fiind recuperare fizica...

Daca vremea nu o lua complet razna din a 2 saptamana de Decembrie reuseam totusi cu brio. Anul s-a incheiat cu totalul de 14 905 km si 62 136m diferenta de nivel. Stiu ca acei 95km lipsa nu fac absolut nici o diferenta legata de forma mea fizica, dar ma simt ca si cum as fi concurat la cursa de 24h de la Le Mans si am oprit masina in ultimul viraj inainte de finish line.

Oricum, anul a fost plin de realizari personale imporante, cea mai mare fiind scaderea in greutate pana la 69kg ( maximul la care fusesem acu cativa ani a fost de 112). As mai aminti si participarea la vreo 2 Grand Fondo, un Gentleman's Race, si parcurgerea a 3 brevete de Randonneurs - 200, 300 si 400 km. Cel de 400 a fost in mod cert Everestul + expeditie la Polul Nord + aselenizarea pe Luna pt mine.

• Upvote 6

@DAMIAN impresionant 

Si eu aveam target sa-mi depasesc kilometri de anul trecut si am "tras tare" in ultimele 5 zile ale anului ca sa obtin 1km in plus ... O copilarie, bineinteles. 

Ca sa nu mai ajung in situatia asta, am inceput incetisor cu 1 ianuarie ... 

• Upvote 1
  • Haha 1

27 minutes ago, Trevizes said:

am inceput incetisor cu 1 ianuarie ... 

Și eu. Cu o răceală. 😶

• Upvote 1

în urmă cu 22 ore, freetools said:

Pe anul in curs am parcurs 33 km

Eu 75km  in 3 iesiri in primele 3 zile. :)

In 2017 am avut tel sa fac 500, cu SSP-ul de atunci, pe care i-am facut.

In 2018 am zis sa fac mai mult de 500, dar trecusem pe alta bicla si fixa, iar la jumatatea anului am mai luat o bicla si per total am avut undeva la 640, bine ca i-am depasit, rau ca din 2 bicle n-am ajuns la 1000.

3300 km si de la mine pe 2018. Anul asta am deschis cu o tura de 35km, dupa care am racit :)

Cel mai slab an din ultimii 10 ani, din cauza "genuchelui", un pic peste 1000 km, slab dom'ne!

Promit sa recuperez!

41 minutes ago, purix said:

din cauza "genuchelui"

înseamnă că genunchii mei sunt chiar buni, doar le fac eu reclamă proastă :))