Gabriel

Kilometri parcursi pe anul in curs

Recommended Posts

Greu nea Nicule cu recuperatu" asta. Ar trebui sa te apuci de acum. **==

Incercam,domnu' Chris,incercam,am o "noua" batranica,deci am cu ce,vreme ok sa fie  (adica uscat pe jos :P )

Ador catararile dar uneori si platul are farmecul lui, macar sa ai unde sa faci incalzirea. Am aruncat privirea dupa ce am postat sa vad ce am pe Training center si la 1479 km sunt 37 000 m total ascent.

Mi si rusine sa zic....doar 1500 de km tot anul. Atat mi-o permis timpu. Macar am urcat de 2 ori Transu si am ramas cu ceva....

Speram la mai mult la anu...speram la mai bine !

Eu mi-am propus sa dublez distanta care am parcurs-o anul trecut si am si reusit acest lucru. Am facut aproximatv 6000 km. Sper ca la anul sa fac mai multi.

Sarbatori fericite tuturor!

Da, eu as face schimb cu tine, dar tu te bagi?

N-as da dealurile din Pitesti pe platul din Bucuresti in veci! Plus ca p'aici avem si o "catarare" cu panta de 13%, insa cam scurta ca si lungime :D

• Upvote 1

N-as da dealurile din Pitesti pe platul din Bucuresti in veci! Plus ca p'aici avem si o "catarare" cu panta de 13%, insa cam scurta ca si lungime :D

exact la asta ma gandeam si eu.

Fundul meu a staționat anul acesta, pe șa, aproximativ 6700 km din care: 4535 km pe MTB și 2094 km pe cursieră.

Să fim sănătoși, să nu avem accidentări și să ne auzim prin perioada aceasta a anului viitor cu cifre și realizări mai bune.

• Upvote 1

Iaca a sosit momentul sa ne incheiem socotelile cu anul (ciclist) 2012.

In cazul meu, socotelile dau asa: 14.600km parcursi, 139km verticali (sus).

La Multi Ani!

• Upvote 3

Hehe! 32 km de la baraj la Vidraru pana la Curtea de Arges. Ok, agree, 98% la vale, dar...hei...se poate spune ca mi-am inceput anul dandu-ma pe Transfagarasan!

• Upvote 1

374km pe MTB (doar 40km pe off-road la prima evadare) si 1795km pe cursiera (majoritatea in iarna =))), pot sa zic ca am facut foarte putin anul asta, dar am incercat sa fac turele lungi intr-un mediu inconjurator cat mai frumos si faza asta mi-a iesit cat se poate de bine.

nu stiu cat am facut pe verticala, dar sunt destul de multumit, nu am ajuns la munte atat de des pe cat as fi vrut, dar oricum sunt destul de satisfacut, mi-am mai imbunatatit un pic tehnica, dar daca nu am unde sa o pun in aplicare tot degeaba.

am mai reusit contra-performanta de a nu merge nici macar odata cu bicicleta la munca.

• Upvote 1

Hehe! 32 km de la baraj la Vidraru pana la Curtea de Arges. Ok, agree, 98% la vale, dar...hei...se poate spune ca mi-am inceput anul dandu-ma pe Transfagarasan!

Hei, bravo, cum a fost coborarea (din ceea ce zici tu se intelege ca doar ai coborat, nu?), oricum felicitari, un an nou fericit si plin de realizari iti doresc.

Am strans din fund la greu pt ca era polei/gheata pe jos pana in dreptul carciumilor de la Poenari. A da! a nu se intra in tuneluri cu ochelarii de soare! Pur si simplu nu mai vedeam pe unde mergeam, mi-era tarsa sa iau mana de pe ghidon pt ca stiam ca e gheata, ce mai "come into the light!". Am avut bulan ca nu era delic circulat dar...frigggggg! Mi-a inghetat scafarlia sub casca si cagula. De la Poenari la CdArges...clasic: caini, colindatori cu sorcove care mai zvarleau care cu bulgari care cu pietre...traditional romaneste!

Pana acum am 4800 km pe bicla de naveta (singura care are ciclocomputer), pe MTB si cursiera habar nu am, cu totul am peste 5000 sigur :D

3096.3 Km pe single speed (commuting) si 3939.4 km pe cursiera = 7035.7 km

Vreo 2500 km în total...stau mai prost decât anul trecut deşi am dublat numărul de biciclete :).

De ce scrieti pe topicul asta, ca mai sunt multe zile din an.

Vor sa vada daca trebuie sa ingrase khilometraju'n ajun.

• Upvote 1

3200 pe DHS şi 2411,7 pe Merida. Dar se putea şi mai bine (luna cu cei mai mulţi km a fost... noiembrie).

Uite acu ca am venit de la ultima "tura" si imi permit si eu sa bag rezultatele pe anul asta:

De ce scrieti pe topicul asta, ca mai sunt multe zile din an.

3560 pe cursiera si 2738 pe ciclocros dintre care doar 96 facuti pe tarana, tragand linie da un kilometraj destul de bun pentru mine.

Am avut si niste medii oare destul de incurajatoare, nu le dau pe aici ca lumea e tare neicrezatoare, am reusit sa raman intr-o evadare pana la sfarsit si am reusit sa si raman in grup cu ciclisti profesionisti.

Una peste alta un an incredibil de bun, pacat de accidentul de la sfarsitul anului. Nu stiu cand voi mai avea un asa an bun, asa ca-l savurez pe asta din plin.

• Upvote 3

4850 toti pe cursiera ,de unu singur(am fost intr-o evadare continua).Nu spun media orara ,ca ma fac de ris,nu ca nu m-ar crede lumea

Am facut performata la fel ca guvernul  Ponta.

• Upvote 1