ovidiu

Intalnirea Ciclism.ro 2009 31.07.2009 - 02.08.2009

Recommended Posts

Ramane stabilit ultimul weekend din Iulie. Probabil o sa ramana asa si in ceilalti ani, ultimul weekend din iulie este weekendul ciclism.ro.~X(

Probabil o sa ramana asa si in ceilalti ani, ultimul weekend din iulie este weekendul ciclism.ro.~X(

Daca "probabil" ar dispare ar avea si "de alde noi" posibilitatea sa faca ceva planuri mai rasarite [-O< [-O< [-O< ...

Frank esti invitat de onoare la o slana si o tuica.Toate pe malul sudic al Ardealului.:D

Frank esti invitat de onoare la o slana si o tuica.Toate pe malul sudic al Ardealului.:(

iti dai tuica de la gura ? si inca nu ti-am dat-o . aduc eu ceva tare dar avem concurenta mare de la florin. >:)

excelenta perioada ca scap si de admiteri si de bac pana atunci ;)

cu tuica sau fara tuica, important este sa fim prezenti intr-un nr cat mai mare, sigur se va gasi cineva sa ne incalzeasca sufletele noastre pacatoase ;)

excelenta perioada

Excelenta, intr-adevar :))

Timisorenii o sa va salute din Tatra in perioada aia...

Pai voi sunteti campioni mai! Nu veniti cu noi, gainile, la mici si bere. Voi mergeti la curse!:))

Asta miroase a conspiratie, maestre. Dar va iertam acum, va prindem la anul <:-P

Edited by bitza

[...]Nu veniti cu noi, gainile, la mici si bere.

Dar va rog frumos! Io nu-s gaina! Io-s ratoi. Macan mult si merg agale, nici macar dupa gaini nu ma pot tine :-?

Si eu ma declar gaina in devenire....

Nu veniti cu noi, gainile, la mici si bere.

Deja mi-am comandat un ficat nou...Dura Ace:-bd

TIMISOARA indiferent ce rezultate aduce noi o sa avem motiv de bautura. Va asteptam cu rezultate. va urez ASFALT BUN ? sau HARTOAPE FRUMOASE? PICIOARE TARI in orice caz.

poate la anul se face intalnirea pe Tatra si mergem si noi cu voi .

;)

ma referam numai pt TIMISOARA sa fie de bun augur :)). si bine ca mi-am amintit tu "Florentzo" vii la intalnire? sa punem la cale treaba aceea .

eu nu am inteles nimic.pana la urma ne int la balea sus sau la cartisoara?din pitesti pleaca careva?

Daca ma inteleg cu nevas ... pardon , autoritatea suprema a vietii mele (;)), as pune-o de-un Transfagarasan. De-abia am aflat ... de intalnire. Ca sa pleci din Pitesti spre Balea pe un MTB ai nevoie de ceva antrenament (nu sunt adeptul cursierelor datorita drumurilor de cacao). Dupa 15 mai cred ca voi da un raspuns clar. VGeorge, tu pe ce "tzoacla" vii: MTB/cursiera ?

panzer tot pe un mtb din acelasi motive ca si tine.Nu stiu exact unde ne intalnim tocmai asta vreau sa aflu.Daca poti si vrei putem merge amandoi ca 2 melci :))

Magnumutz... ramane ca un melc?Vi de la bucuresti pe bicla sau ca mine pe tren?poti sa dormi la mine ca sa plecam dimineata @-)

Da,normal ca in Pitesti.Stau chiar la iesire spre Curtea de Arges-Transfagarasan

In principiu, da... ar fi mai usor asa, deoarece pe autostrada as putea avea ceva probleme cu legea, si de ce nu, si soferi inconstienti.

Mai bine spus,cei care vor sa plece din pitesti spre transfagarasan ii invit daca vor sa doarma la mine.Am loc pt destui :-? Mansarda este doar a voastra.

VGeorge, Magnumutz, ar trebui sa ne vedem la o cafea ! :- Sau o bere ! carrafurca este id-ul meu de yahoo mess. Aceeasi mutra cu ochii bel ... cat ceapa o sa va intampine :)

Astazi am efectuat prima recunoastere pentru intalnire. Prima tura pe Transfagarasan de anul asta, cautare loc de campare(cel mai probabil vom sta in acelasi loc ca si anul trecut).

Drumul este deschis pana dupa a doua serpentina de dupa platou. Cu 5 km inainte de final zapada este deja de un metru.

Imagini: