bobalex18

Sfat achiziție mtb 2500 ron

Recommended Posts

aia e spuma activa pe care o folosesc la spalatoriile auto?

în urmă cu 1 oră, PVN10 said:

aia e spuma activa pe care o folosesc la spalatoriile auto?

în poza de la spălătorie da - dar a stat foarte puțin, la nivel de 15-30 de secunde.

in poza de acasă/parcare este o spumă activă eco - apă de ploaie

@bobalex18 scuza-ma dar cum reusesti sa atragi asemenea haite de caini? Cu ce ii ademenesti :)) ? N-am mai auzit ca cineva sa fie atacat de 2 ori...

Legat de spalat, ai sapunit-o cam tare. Grosul de noroi daca exista poti incerca sa il dai jos cu jetul de la distanta, dar curatatul general poti sa il faci cu o carpa umeda si un pic de sapun. Totusi nu e nevoie sa sterilizezi bicla, mergi cu ea pe afara totusi :)) . Cum spuneam mai sus, legat de transmisie, pentru a proteja rulmentii de la monobloc/caseta/rotite schimbator daca au, cel mai bine este sa demontezi transmisia cand o cureti.

• Like 1

@Invitat special 

1451882173413.jpg

Pot niste meme-uri sa revitalizeze acest forum oare?

Dar chiar asa cu timpul... azi e joi, duminica am fost pe munte si nu m-am atins de bicla sau echipament de cand am ajuns acasa.

• Upvote 2

dar un grup pe facebook unde se organizează diferite trasee? poate dau de amatori pentru duminică

@bobalex18 poti incerca si pe facebook: Clubul Biciclistilor - Bucuresti. Sunt vreo 4000 de membri.

@pentru.gicu 

cheers-to-all-hater-memes.jpg

• Like 1

6 hours ago, bobalex18 said:

dar un grup pe facebook unde se organizează diferite trasee? poate dau de amatori pentru duminică

Urmareste si pagina Onadventure pe FB, organizeaza multe chestii interesante pe bicicleta. Duminica se merge la Campulung Muscel: https://www.facebook.com/events/2281637968766772/

Inca te poti inscrie, cred.

• Like 1

revin cu impresii și sfaturi:

- am ajuns foarte târziu la urlați: 11:30 (a trebuit să las soția la therme, să mă întorc după o carte etc) - nu recomand nimănui vara să intre pe traseu la această oră

- am plecat pe tură singur - nu recomand nimănui

- am făcut 3,5 km din el (diferență de nivel de 220m - cred) și mi-am dat seama că nu e bine. mult prea cald și mai aveam incă 250+m de urcat în total pe traseu (varianta mică)

- am analizat cum mă prezint am zis pas până în septembrie și m-am intors la mașină.

în septembrie o să îl abordez împreună cu 2-3-4 prieteni și în alte condiții atmosferice. 

On 7/22/2019 at 12:11 PM, bobalex18 said:

referitor la căldură, nu sunt prea sensibil.

On 7/22/2019 at 12:11 PM, bobalex18 said:

aș vrea niște trasee care să mă epuizeze

On 7/25/2019 at 9:24 AM, bobalex18 said:

dar am fost atacat de 2 ori

Priveste partea buna, ai scapat nemuscat de data asta :D

Ai procedat corect ca ai renuntat la planul initial cu atat mai mult ca erai singur.

Deci de acum ce spunem turelor la Urlati in miezul verii:

tenor.gif

• Like 1

On 29.07.2019 at 15:02, bobalex18 said:

revin cu impresii și sfaturi:

- am ajuns foarte târziu la urlați: 11:30 (a trebuit să las soția la therme, să mă întorc după o carte etc) - nu recomand nimănui vara să intre pe traseu la această oră

- am plecat pe tură singur - nu recomand nimănui

- am făcut 3,5 km din el (diferență de nivel de 220m - cred) și mi-am dat seama că nu e bine. mult prea cald și mai aveam incă 250+m de urcat în total pe traseu (varianta mică)

- am analizat cum mă prezint am zis pas până în septembrie și m-am intors la mașină.

în septembrie o să îl abordez împreună cu 2-3-4 prieteni și în alte condiții atmosferice. 

În 2012 am fost la MarVin, traseul scurt. Erau 40 de grade a umbră, iar la soare...fără număr.

Însă mie îmi place căldura. 

Evident, cînd nu e vorba de concurs și știi că te bagi pe un traseu în bătaia soarelui, ar fi bine să îl începi la răsărit.

Altfel, schimbi traseul.

• Like 1