Recommended Posts

Asta e una din glumele lui speciale, pentru ocazii festive. Ignora-l :P 

Altfel, daca ai deja un con uzat, asta inseamna ca probabil si o parte din bile sunt uzate, ceea ce pe termen lung inseamna ca si cupa interna a butucului risca sa se uzeze prematur, pana la punctul la care va trebui sa schimbi butucul. Eu nu as intarzia prea mult cu inlocuirea conurilor si a bilelor.

• Like 1
  • Haha 1

Io credeam că să transformă conu în trunchi dă con. Când colo... :P

Puscarie 6-12 luni.
Raspuns tipic. Mai mult nu poate. Se crede simpatic.
On topic.
Creste uzura foarte rapid, ajungând până la uzura cuvetei de pe butuc. Reparatia consta in înlocuirea butucului care constă in spitare, centrare, tensionare, care sunt producătoare de îndoieli.
  • Like 1

2 hours ago, BodoC said:

Raspuns tipic. Mai mult nu poate. Se crede simpatic.
On topic.
Creste uzura foarte rapid, ajungând până la uzura cuvetei de pe butuc. Reparatia consta in înlocuirea butucului care constă in spitare, centrare, tensionare, care sunt producătoare de îndoieli.

Îți mulțumesc pentru răspuns! O să schimb axul și toate celelalte componente! 

@ionut zegrean  E ciudat sa ai un con uzat,dar se poate intampla,ar trebui sa auzi niste trosnete la invartitul rotii daca e asa.

Pe langa celelalte raspunsuri mai am si eu o sugestie,verifica bine care din cele doua parti e uzata(are niste puncte ca niste gaurele pe partea pe care ruleaza bilele) cupa de la butuc sau conul efectiv,daca e conul poti schimba axul cu conurile si bilele,daca sunt cupele butucului,trebuie schimbat cu totul cum a s zis  @BodoC