Radu1936

Zgomot in zona pedalierului

Recommended Posts

Am achiziționat un velors V2757C acm 2 zile si ieri nu a avut nici o problema la prima iesire în schimb azi la a 2 a ieșire a început sa scartie foarte foarte tare mai degrabă sa trosneasca si este deranjant, posibil sa fie de la axul pedalier sau de la lant sau foi, va rog ajutați-mă nu vreau sa o dau înapoi pe garanție sau sa ma mai coplic si asa, ajutați-mă cu un sfat, Mulțumesc! Sper sa fie ceva remediabil

Asigură-te că sunt toate șuruburie bine strânse, peste tot.

Unge lanțul.

După care vezi dacă tot mai scoate zgomote.

Mari pretenții nu poți sa ai de la bicicleta asta, dar dacă o întreții ar trebui măcar să meargă fără zgomote.

A am uns lanțul si app uitate la videoul lui bucharest bike traffic desrpe aceasta bicicleta dar mersi pt sfat 

17 hours ago, Radu1936 said:

Am achiziționat un velors V2757C

Aici ai facut o mare greseala. Este un "brand" de o calitate inferioara. Problemele se vor intensifica ca numar pe parcurs, vei rezolva una, apare alta si tot asa. Parerea si sfatul meu, in masura in care e posibil, este sa o returnezi si sa iti recuperezi banutii.

Este de asemenea adevarat ca la acel buget, de aproximativ 1000 lei nu ai  variante mai bune decat in zona second dar acolo sunt alte riscuri.

Concluzie, fie iti asumi faptul ca 1000 lei nu cumpara o bicicleta decenta si te obisnuiesti cu zgomotele si scartaielile, fie faci eforturi si cresti bugetul.