Sign in to follow this  
StefanRR

Ce frane pe disc hidraulice imi recomandati?

Recommended Posts

Salut! As vrea sa trec de la frane mecanice pe disc , la hidraulice. . Am un Rockrider 520 S cu discuri de 160 MM .Ce piese imi recomandati ? Totalul sa fie de maxim 350 lei

Mai sezi bland o luna, poate prinzi ceva de vreun black friday, cum ai stat pana acum cu mecanice, poti sa mai astepti putin.

în urmă cu 32 minute, Danyutz said:

Mai sezi bland o luna, poate prinzi ceva de vreun black friday, cum ai stat pana acum cu mecanice, poti sa mai astepti putin.

Ok

1 hour ago, Traveller said:

Merci frumos

Am eu la vânzare în urma unui upgrade la bicla soției un set față/spate impecabil, Tektro Auriga HD-M290.
Mult sub bugetul tău.
Singura chestie e că bicla fiind mică (mărime S), conducta spate e ceva mai scurtă și probabil va trebui schimbată în service. (750mm față/1300mm spate)
Dacă ești interesat dă-mi un mesaj privat.

On 10/1/2018 at 11:59 PM, StefanRR said:

Salut! As vrea sa trec de la frane mecanice pe disc , la hidraulice. . Am un Rockrider 520 S cu discuri de 160 MM .Ce piese imi recomandati ? Totalul sa fie de maxim 350 lei

Daca nu e graba ia un set de MT200 la 37e de pe bike-discount.de cand reintra in stoc. Te alipesti la o comanda de pe aici si nu platesti 15e transportul.

Sau acelasi set de frane la vreo 150ron de pe aliexpress...dar si acolo tre sa astepti.