Bobogiurca

Planificare tura Topoloveni

Recommended Posts

Salutare frati biciclisti! Intentionez sa fac o tura la Topoloveni pe traseul competitiei care se organizeaza in fiecare an, vara ( Topoloveni Summer Tour). Ceea ce vreau sa stiu de la cei care au mai facut acest traseu, dar nu in cadrul competitiei, e daca exista stane, implicit caini, dar si alte ponturi utile.  Am discutat cu un amic si mi a spus ca e destul de riscant din acest punct de vedere si sa aleg perioada competitiei. 

Multumesc!

în urmă cu 5 ore, Bobogiurca said:

Salutare frati biciclisti! Intentionez sa fac o tura la Topoloveni pe traseul competitiei care se organizeaza in fiecare an, vara ( Topoloveni Summer Tour). Ceea ce vreau sa stiu de la cei care au mai facut acest traseu, dar nu in cadrul competitiei, e daca exista stane, implicit caini, dar si alte ponturi utile.  Am discutat cu un amic si mi a spus ca e destul de riscant din acest punct de vedere si sa aleg perioada competitiei. 

Multumesc!

Poate nu am remarcat eu dar nu am observat nicio stana. Ce e drept, in concurs nu prea vezi multe. Traseul este foarte misto. Sunt 3 pereti seriosi de vreo 100m lungime unde se face push bike dar in rest foarte accesibil traseul.

Oricum ar fi, nu recomand sa mergi singur, nu neaparat vizavi de ciobanesti respectiv ciobani violenti,  dar pot aparea incidente mecanice sau chiar o cazatura mai serioasa.

Stane, nu cred sa fie pe acolo.
Caini vagabonzi sau scapati de prin curtile oamenilor, probabil da.

Am fost week end ul trecut cu inca un prieten. Foarte frumos traseul, diversificat si cu marcaje vizibile cu usurinta. Recomand! In privinta cainilor, m-am intalnit cu unul singur la inceput de drum, prin sate, care s-a tinut dupa un pic, dar nimic de speriat. Stane, nu exista, mi-a spus un localnit. Deci, incercati zona!