8Ball

Jurnalul unui biciclist de weekend

Recommended Posts

Foarte frumos. La mai multe!

Daca ai trecut pe la gara al meu esti... Eram curios si de bicicletle alea pliabile... frantuzesti.

• Upvote 1

@8Ball

Foarte tare ideea si multumesc pentru disponibilitate.

Asteptam si alte povesti ale plimbarilor din weekend.

Felicitări pentru tură. Caută să ieși și în grup. Aduce si mai multă savoare ieșirilor. 

La mai multe.

Iar cu Kriptonita, ia-o încet cu duhul blândeții. Are și ea rolul ei în natură. De exemplu, generează neveste, poate la rândul lor kriptonite.

Multumesc tuturor pentru comentarii!

@dan tm

Da, am o oarecare pasiune pentru caile ferate si o sa incerc sa fotografiez garile prin care mai ajung. 

In ceea ce priveste "bicicletele pliabile", creierul meu a suferit un oarecare blocaj si am privit trecerea lor ca pe o secventa dintr-un film balcanic. Cand m-am dezmeticit, erau deja departe si spre mine se indrepta un angajat al cfr-ului interesat sa afle de ce fac poze.

@BodoC

De obicei, pedalez impreuna cu niste oameni deosebiti dar weekendul acesta n-am reusit sa ne strangem. 

Legat de Kriptonita - doar pamflet. Mi-am exercitat dreptul de-a face aceasta gluma in baza paragrafului sapte din prenup. 

Cheers!

în urmă cu 2 ore, 8Ball said:

Legat de Kriptonita - doar pamflet.

Scuze, m-am speriat.

Slavă Domnului, vorba ateului.

Felicitari pentru relatare.

Mi-a placut foarte mult tilul " .. al unui ... de week-end" sau, ma rog, de sfarsit de saptamana.

Personal, cam asta mi se intampla atunci cand am noroc: "la sfarsit de saptamana". Nu stiu de ce am convingerea ca este situatia multor ciclisti de Romania.

Medical vorbind, nici nu este cea mai rea situatie chiar daca ar fi bine sa inversam raportul si sa fie 5 zile pe saptamana biciclit mai mult sau mai putin intens.

Oricum: "Good point!" si frumoasa relatare.

@8Ball.

sau BigBall?

• Upvote 1

Interesanta observatie Iacobdoc! M-ai facut sa ma gandesc de ce am ales acest titlu... 
Cuvantul "jurnal" semnifica exact ceea ce vreau sa fac, respectiv sa scriu intr-o nota cat mai personala despre turele/plimbarile mele cu bicicleta. Accentul este pe scris si jurnalul este de obicei scris.
Continuand cu "biciclist de weekend", nu fac decat sa ma prezint pe mine, cat de personal posibil. Asta sunt, un biciclist de weekend pentru ca asa aleg eu. Pentru mine bicicleta reprezinta tihna, bucurie si libertate. Refuz, prin urmare, s-o asociez cu altceva. 

8Ball sau Alex 🤝

• Upvote 2

@8Ball Felicitari.

Cred ca o sa ma bag si eu in seama pe aici, pentru ca si eu sunt un ciclist de sfarsit de saptamana.

@iacobdoc

Chiar te rog sa te bagi in seama. Orice poveste de tura este binevenita.

Bafta.

km 1140

Am pedalat si acest weekend putin(aprox 40km), dar tura a fost oarecum banala. 

Nu o sa scriu, dar las in schimb niste imagini. Sunt surprinse undeva la marginea satului Motoci.

31601311328_6663446d97_z.jpg

43658392970_b503e0df04_z.jpg

44750628944_b503e0df04_z.jpg

31601310998_c66f3754e5_z.jpg

• Upvote 3