Unbiker23

Achizitionare bicicleta

Recommended Posts

Doresc sa imi achizitionez o bicicleta de maxim 1800lei as prefera sa fie  hardtail cu frana pe disc eu m-am gandit la o biciclete de la UMF. Am 16 ani 1.85 si bicicleta o sa o folosesc in special in oras poate putin pe munte nu foarte complicat gen plimbari prin padure pe carari. Ms 

@Unbiker23In acest buget singurele variante decente sunt la Decathlon sau devronbike.ro (vezi pagina Outlet). Poate chiar si Drag. Ca si marime ai nevoie de un 19" (desi e posibil sa mai cresti) dar mai citeste putin pe net despre cum se alege masura la bicicleta.

Vad ca ai un Velors acum. Sa nu iti mai iei niciodata bicicleta din supermarket.

în urmă cu 4 ore, Invitat special said:

@Unbiker23

Am cautat si am gasit la Decathlon un rockrider 520 iar la devron un riddel men h0.9

blockquote

Iti faci treaba cu oricare pentru ce zici ca ai nevoie. Sunt echipari similare deci alege in functie de design. De vazut care e situatia si cu stocul.

Daca e link de olx, nu îl acceptă forumul.

17 hours ago, Unbiker23 said:

Ce parere ai despre bicicleta asta https://m.निषिद्ध/oferta/umf-hardy-4-IDbhbmY.html/#position=6&page=2 ideea e sa nu fie prea mic cadrul pentru mine

Pai prima oara ti-ai luat bicicleta din supermarket si acum te uiti la un alt brand super obscur care nu are nici marcar site?! Acel hardy 4 e o corcitura groaznica intre un street bike si o tentativa de MTB.

Decathlon sau Devron raman optiunile.

38 minutes ago, Invitat special said:

Pai prima oara ti-ai luat bicicleta din supermarket si acum te uiti la un alt brand super obscur care nu are nici marcar site?! Acel hardy 4 e o corcitura groaznica intre un street bike si o tentativa de MTB.

Decathlon sau Devron raman optiunile.

UMF a fost un brand Merida. Acronimul insemna United Merida Freeriders.

On topic, UMF Hardy a fost o mizerie de cadru de street. In nici un caz nu e un cadru de ture de XC.

• Upvote 2