tzunoi

Curierul care forwardeaza colete

Recommended Posts

Eu am fost pus in situatia de a comanda ceva din germania si nu voiau să trimită in ro. Era vorba de un cadru. Pentru asta am gasit curierul, agregatori..nu stiu cum sa le zic , care fac asa ceva. Unul e 

Mailboxde.com. verificat de mine. Cadrul de bicla germania ro 15 eur curier gls venit la usa. Totul a mers ca uns.

Altul, netestat, este eshopwedrop.ro. Problema cu eshopwedrop e ca au ramas fara adresa de germania..si merge doar pt italia, uk, polonia.

eshopwedrop.ro e testat de mine de cel putin 20-30 de ori. Functioneaza impecabil. Polonia, UK, USA, Italia si se pare ca au rezolvat si problema cu Germania.

Oricum 15E pentru un cadru adus din Germania e un pret foarte bun, e cam la fel cu tariful Cargus/Fan national.

Dar o cutie de bicla in ideea transportului unei biciclete întregi din Germania in România? Face și pick-up de la adresa in Germania?

• Like 1

Cutia de bicla nu prea intra la transport standard. Magazinele au contracte speciale cu curierii pentru asa ceva.

Eu am avut de adus o cutie cu un MTB si n-am gasit nici un curier din Germania care sa o aduca pentru ca depasea valorile d+L+l.

M-a ajutat cineva care aduce marfa cu tiru/camoinulsi care foloseste o bursa de transport

17 hours ago, Mookyama said:

Dar o cutie de bicla in ideea transportului unei biciclete întregi din Germania in România? Face și pick-up de la adresa in Germania?

Au un simulator pe site care iti spune pretul si daca o pot transporta. Pick up nu cred ca fac.

Parca poșta atlasib face ce vrei tu. Încearcă la ei.

• Upvote 1

@MTBR sunt companii care transporta din Germania. Invers însă e o problemă gravă.

Recomand Hermes. Ajunge prin Urgent Cargus de la graniță, dacă nu mă înșel. Precum majoritatea coletelor preluate de la magazinele online de ciclism. 

Eu m-am lovit tot timpul de restrictia 2L+2W+H<350 cm (Height, Width, Length) care cu  mici diferente era cam aceeasi la toate companiile.

Un carton cu bicla din fabrica are undeva pe la 180cm *100cm*30cm.