Raul2205

Bicicleta pentru livrari

Recommended Posts

Eu as cauta ceva identic dar fara suspensie fata. Este relativ inutila in oras si destul de grea.

Ai nevoie de portbagaj din ala pentru genti sau folosesti cutie gen rucsac?

E o cutie, ca un ghiozdan, deci n are niciun sens suspensia fata.

Varianta asta de bicicleta e cea mai buna nu? Clujul e un oras cu multe urcari (am nevoie de foi si pinioane)

Pai ai cam ce raport vrei pe bicicleta aia. Probabil vei folosi relativ rar foaia de 48T oricum.

Eu as merge pe varianta asta:

http://www.devronbike.ro/Outlet/devron-2016/Urbio-T2.8

Pret mai mic, dotari extrem de apropiate. Bonus, ai portbagaj pe care poti pune geanta respectiva, in Bucuresti sunt multi curieri care o tin acolo, mult mai practic decat sa o cari in spate. Are si aripi pentru zilele ploioase. Ramane de vazut daca e pe stoc marimea ce iti trebuie.

2 hours ago, JDM said:

Pai ai cam ce raport vrei pe bicicleta aia. Probabil vei folosi relativ rar foaia de 48T oricum.

ok, mersi

2 hours ago, Invitat special said:

Eu as merge pe varianta asta:

http://www.devronbike.ro/Outlet/devron-2016/Urbio-T2.8

Pret mai mic, dotari extrem de apropiate. Bonus, ai portbagaj pe care poti pune geanta respectiva, in Bucuresti sunt multi curieri care o tin acolo, mult mai practic decat sa o cari in spate. Are si aripi pentru zilele ploioase. Ramane de vazut daca e pe stoc marimea ce iti trebuie.

daca mai plusez 500 de lei peste bicicleta aia, nu gasesc oare ceva mai bun pentru termen lung ?

PVN10, am șters mesajul. Omul are nevoie de ajutor pentru o chestie practică, și tu îl iei la vale. 

Să ne vedem de subiect!

Raul, dacă ai bani și vrei să faci și altceva cu bicicleta, se poate găsi.

Dacă o vrei doar pentru navetă/curierat, e suficient, oricum o sa fie abuzata zilnic prin oraș.

Pe cât posibil, cară pe portbagaj și nu în spinare!

1 minute ago, Traveller said:

PVN10, am șters mesajul. Omul are nevoie de ajutor pentru o chestie practică, și tu îl iei la vale. 

Să ne vedem de subiect!

Raul, dacă ai bani și vrei să faci și altceva cu bicicleta, se poate găsi.

Dacă o vrei doar pentru navetă/curierat, e suficient, oricum o sa fie abuzata zilnic prin oraș.

Pe cât posibil, cară pe portbagaj și nu în spinare!

ok, mersi de sfat