ovidiu

Filme bune si nebune - recomandari

Recommended Posts

si totusi ?!:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

ce naiba ati facut , eu deschid topicul, ma bagati undeva pe la al 14-lea post si apare ovidiu ca initiator ???!!!!

vreti sa culegeti laurii unui subiect de mare viitor ? :cool: Doar Ceausescu facea asa, unii munceau si aveau idei iar el trambita prin lume ca el a inventat apa calda !

Esti cu capul axiomule?

Am mutat aici toate discutiile despre filme care impanzeau celalt topic deschis de tine. Datorita faptului ca respectivele posturi erau mai vechi decat acest thread, totul a fost ordonat in ordine cronologica.

Vrei sa ai palmares pe forum? te intereseaza cine initiaza un topic sau continutul lui? daca te deranjeaza stergem tot si te poti desfasura pe un topic nou creat.

Saving private Ryan

asta este filmul despre care, personal, cred ca da cea mai mare impresie de realitate. am ramas "prost" cand am vazut ce fel e regizat si ce idee de realism iti poate inspira. cred ca-l mai vad o data! :P

nu inteleg de ce e asa suparat toporasul. filmele propuse de el pot concura doar la zmeurica, nu au ce cauta in vreun top.

Despre filme se pot preciza la fel de multe precum despre carti.

1 si 3 sunt absolut...bine regizate.

1.Savior YouTube - Savior- Bosnian War Film

2.Fly boys YouTube - Fly Boys Official Trailer

3.Empire of the Sun Imperiul soarelui - Empire of the Sun - CineMagia

Pe Filme noi, programe TV, program cinema, filme 2009, concursuri, trailere, stiri, forum - CineMagia.ro se pot viziona secvente din filme...multe filme :)

Despre filme se pot preciza la fel de multe precum despre carti. 1 si 3 sunt absolut...bine regizate.

1.Savior YouTube - Savior- Bosnian War Film

Nu exista secvente din filmul asta!

Rezultatele cautarii dupa Fly boys

Nici un rezultat... again!

Din cele 3 postate de tine, doar ultimul are trailer pe cinemagia. Asta ca sa-i scutesc pe altii sa mai caute :)

Right ;)

Ok sorry, pe youtube, corect... eu am verificat pe cinemagia si nu exista

Top Secret - parodie, cred ca e cel mai tare film pe care l-am vazut vreodata:)

Ar fi bine daca se poate sa precizati si genurile filmelor fiindca de ex eu nu ma uit la filme gen actiune:P

Edited by rocky_marian

.........din filme...multe filme :)

Daca tu ai citit ca pe cinemagia gasesti de la toate filmele, ok, my bad, linkurile le-am pus pentru ca cei interesati de filme si nu de comentarii sa poata viziona secventele respective.

Esti cu capul axiomule?

Am mutat aici toate discutiile despre filme care impanzeau celalt topic deschis de tine. Datorita faptului ca respectivele posturi erau mai vechi decat acest thread, totul a fost ordonat in ordine cronologica.

Vrei sa ai palmares pe forum? te intereseaza cine initiaza un topic sau continutul lui? daca te deranjeaza stergem tot si te poti desfasura pe un topic nou creat.

ooops, ai scapat un pic cainii din lesa cu prima fraza dar nu voi raspunde cu aceeasi moneda ;)

.......aaaaaa, nuuu cum sa-l stergi, imi place tot la topicul asta, si numele pe care l-ai ales si interesul celorlalti useri, are succes ce mai ! cat despre palmares,....., se da vreo salatiera la final pentru cel cu palmares mareeeee ?! :)

rocky_marian, ne bucuram ca ne-ai avertizat. totusi, ce inseamna comedie parodica?

lasa bre, nu-i bai. pana una alta, recomand domniilor voastre urmatorul film:

milk, Milk (2008/I)

stiu ca o sa sariti de fund in sus ca e cu gay, dar asta e, incercati sa vedeti minunatul joc al lui sean penn si regia perfecta asigurata de gus van sant.

dealtfel, va recomand orice va pica in mana de la gus van sant.

stiu ca o sa sariti de fund in sus ca e cu gay, dar asta e...

Mai bag si eu "doi comedii" :)

Boat Trip

I Now Pronounce You Chuck&Larry

Si unul "dus cu capu" ;)

Pathology

Pathology asta este atat de dus ca nu rezisti pana la capat, o tampenie frateee:(

milk, Milk (2008/I)

regia perfecta asigurata de gus van sant.

dealtfel, va recomand orice va pica in mana de la gus van sant.

...desi Milk nu e tipic Gus van Sant... adica poate sa-ti placa Milk, dar sa te uiti ca boul la Elephant, de ex. Apropos, Gus van Sant e fan declarat al lui Bela Tarr.

Oricum, Sean Penn, c'est maqnifique. Dar eu tin anul asta cu Mickey Rourke in The Wrestler.

Pathology asta este atat de dus ca nu rezisti pana la capat, o tampenie frateee:(

Ik a rezistat ;) Ba mai mult, il am in colectie :)

bitza, si eu ma bucur de revenirea lui mickey rourke. dupa ce am vazut the wrestler, mi-am adus aminte de bob dubois, din deriva continentelor, scrisa de russell banks. daca nu ati citit cartea, o gasiti in colectia cotidianul. un mic review aici: http://metropotam.ro/Recomandari/2008/06/art2355239586-Carte-Russell-Banks-Deriva-continentelor/

bitza, si eu ma bucur de revenirea lui mickey rourke. dupa ce am vazut the wrestler, mi-am adus aminte de bob dubois, din deriva continentelor, scrisa de russell banks. daca nu ati citit cartea, o gasiti in colectia cotidianul. un mic review aici: Metropotam Recomandari Carte: Russell Banks - Deriva continentelor

mersi de recomandare. o stiu, o am, am citit-o :)

daca tot suntem la filme, ia uitati-va ce face o panarama de mamica de romania.

YouTube - Elis sefu vostru-La o tigare ca baieti :)

O handicapata... as da-o cu capul de toti peretii :mad:

PS: Cine vrea filmul Nunta Muta il am si il pot da pe mess ... let me know

Edited by myxtreme2012

Schindlers List

The Pianist

Alexander

Enemy At The Gates

The Curious Case Of Benjamin Button

Lord Of The Rings

Deocamdata ajung :)