ovidiu

Filme bune si nebune - recomandari

Recommended Posts

@ Merlin : esti un adevarat vrajitor, caut filmul ala rusesc de vreo 2 ani, dar nestiind titlul si cu doar cateva secvente pe care le tin minte din copilarie, mi-a fost imposibil sa-l gasesc. Multumesc mult pentru sugestie ! Stau la seed pe TPB pentru doritori ;)

@ Merlin : esti un adevarat vrajitor, caut filmul ala rusesc de vreo 2 ani, dar nestiind titlul si cu doar cateva secvente pe care le tin minte din copilarie, mi-a fost imposibil sa-l gasesc. Multumesc mult pentru sugestie ! Stau la seed pe TPB pentru doritori ;)

Easy Rider va spune ceva? Ce actori in frunte cu Jack Nicholson,ca sa nu mai zic de coloana sonora,peisaje si de motoare!!

Easy Rider va spune ceva? Ce actori in frunte cu Jack Nicholson,ca sa nu mai zic de coloana sonora,peisaje si de motoare!!

Va recomand NUNTA MUTA.

E o tragicomedie,si este excelent la toate capitolele.

De fiecare data l-am vazut cu frica,pentru ca mi se face rau de ras.

Nunta Muta

Un film de exceptie.

Si de exceptie e modul in care Horatiu Malaiele a reusit sa transpuna pe pelicula esenta poporului roman.

Vi-l recomand cu mare placere!

Va recomand NUNTA MUTA.

Nunta Muta

Un film de exceptie.

Si de exceptie e modul in care Horatiu Malaiele a reusit sa transpuna pe pelicula esenta poporului roman.

Vi-l recomand cu mare placere!

Va recomand NUNTA MUTA.

Nunta Muta

Confirm! Este un film excelent. Nu stiu cu ce ochi il vor vedea cei care nu au apucat sa cunoasca realitatile acelor vremuri, cert este ca e un film EXCELENT!!!!

Multumesc thor66six pentru sugestie. Nu stiam de acest film.

Re-confirm filmul de mare excepţie "Nunta Mută" - spun re-confirm, deoarece am specificat de el pe la pag.6 (#17) :| :D

N-am crezut că o să mai văd un film românesc la care să râd cu patos. Îl recomand tuturor :(

schindler's list sau inchisoarea ingerilor (shawshank redemption) nu va spune nimic? cel putin inchisoarea ingerilor are o nota foarte buna pe imdb

1. Shawshank Redemption (Inchisoarea Ingerilor) este ''biblia cinematografiei'' cel mai bun film EVER.

2. The Warriors - 1979,nu l-a mentionat nimeni senzational film!

3. Pulp Fiction.

nu exista asa ceva. PUNCT

...pe cuvintul tau de pionier?...amice,acel ''ever'' este parerea mea personala lucru pe care nu l-ai 'perceput' nu mai incerca sa ''decupezi'' parerea altora si sa faci pe ''juriu'',capisi?...

gangstere, mata ai auzit de bergman, truffaut, von trier, etc?

gangstere, mata ai auzit de bergman, truffaut, von trier, etc?

nene krupp,la tine problem este?... vrei sa avem aceleasi gusturi?

1. Shawshank Redemption (Inchisoarea Ingerilor) este ''biblia cinematografiei'' cel mai bun film EVER.

M-ai facut foarte curios de filmul acesta. Poti sa-mi explici te rog ce il face, in opinia ta, demn de caracterizarea "biblia cinematografiei"? Multumesc si numai bine.

M-ai facut foarte curios de filmul acesta. Poti sa-mi explici te rog ce il face, in opinia ta, demn de caracterizarea "biblia cinematografiei"? Multumesc si numai bine.

Cel mai bun raspuns ti-l poti da singur vizionind aceasta capodopera...dupa care iti vei forma propria opinie,logic nu?