nicu has

Centru inchiriat biciclete

Recommended Posts

Buna seara am un teren de 1700m si ma bate un gand sa infintez un fel de centru de inchiriat biciclete zona este spre Muntele Mic Caras-Severin ma puteti ajuta cu detalii .

Intentionez sa fac pt inceput un foisor pt servirea mesei  loc pt gratar intentionez sa fac si o cabana mai mica gen 50 mp si un fel de garaj pt reparatii biciclete .

Pt inceput as lua doar 10 bucati biciclete  MTB. Bike fiind zona de munte nu vreu sa fac cu bani din finantari totul fac din bani privati orice indrumare e binevenita

Daca postarea nu e la locul potrivit rog moderatorul sa o mute sau sa o stearga multumesc

Este un baiat Alex care a avut o astfel de afacere in apropierea Sibiului, localitatea Cristian. Avea in jur de 20-25 de biciclete Scott printre care 10-12 Spark-uri a 3000E bucata. Din ce am inteles investise 50.000E in afacere pe care de altfel a scos-o la vanzare. Intre-timp a scos si bicicletele la vanzare separat.

Cred ca e simplu de tras concluzia. Daca intr-o zona atat de ofertanta geografic si cu astfel de echipament de calitate superioara nu a mers, e greu de crezut ca se poate face o afacere de success considerabil in aceasta directie.