Sign in to follow this  
freetools

Sa Return it within 30 days and get your money back.

Recommended Posts

Vreau sa cumpar o sa de la pro

Problema este ca in afara de dechlaton nimeni nu accepta returul daca o iau din magazin

https://www.bikexpert.ro/condor-crmo-af-saddle-black-132mm

Vreau sa o iau pe aia de 152mm, din ce am reusit sa o masor nu are real 152mm are un pic mai putin

shimano garanteaza returul in 30 zile daca nu esti multumit

https://www.pro-bikegear.com/global/en-gb/30-day-moneyback.html

Problema e ca mai mult ca sigur cei de la noi magazine sau importatorul nu vor accepta retur nici dupa 2 zile

Ca am vorbit cu importatorul si cam o dadea cotita

Sei de test nu, retur nu prea spre deloc

Asta-i un topic unde si noi restul putem insira ce ne dorim dar nu ne iese pasenta, sau ii doar al tau?

• Haha 3

e pt toti.

insira si tu

Cand te gandesti ca in Germania au sei de test cu rgamanda si la noi nici macar 1 singura in toata tara nu exista.

Bai, nene 1 sa in toata tara  de test nu exista, daca intrebi pe la magazine parca ii intrebi daca au extraterestri de vanzare

Zici ca snt guvernantii nostri  cu fondurile europene, aia vor sa ne de-a bani pt autostrazi ai nostri nu vor

Normal ca nu se inghesuie la bani europeni, ca aia sunt urmariti atent cum se cheltuie. Ci in schimb se fac studii peste studii pe bani europeni, ca acolo nu prea ai ce urmarii...

Dar o dam in politica.

Tot ce tine de biciclete, in romania, ii o gluma proasta daca comparam cu germania.

• Upvote 2

Accept provocarea: aș vrea ca din 4 magazine locale, măcar cel de la care am cumpărat bicicleta să aibe toate sculele necesare pt service. Am umblat ca nebunul să strâng lockringul de la spider. :(

Am observat si eu asta cu sculele.

In genaral eu am grija de bicicleta, singurul lucru ce nu pot sa fac e centrarea rotilor ca nu am stand

Eu m-am enervat cand am vreut sa iau un angrenaj de la un magazin unde si asa pretul era umflat si pe deasurpra mai eram si singurul client fiind iarna si zapada mare

Asta cerea 40 lei pt demontatul unui monobloc

Nu eram nebun sa dau atata, am luat cu 40 lei o cheie pt holowtech si de atunci mi-am luat toate sculele necesare pt bicicleta si mi-o bibilesc eu

Acum cred ca va urma si un stand de centrat roti de pe rose ca e mai ieftin si un tensiometru de spite si aia e ca nu sunt multumit de cum iese centrarile pe la magazinele astea.

Am fost la 2 magazine care se lauda ca au scule ca au pe naiba, si la tata locului pt 2 minute maxim de centrat au cerut 30 lei si au refuzat sa verifice macar asa ca chestie tensiunea macar la 2 spite.

1 hour ago, freetools said:

la noi nici macar 1 singura in toata tara nu exista.

Bikexpert are sei Cube de test.

2 hours ago, paulrad said:

Am umblat ca nebunul să strâng lockringul de la spider. :(

Sa stii ca nici un Bucuresti nu exista decat doua service-uri care au cheia respectiva, KT012, daca despre aia e vorba. Si eu am dat nu stiu cate telefoane prin ianuarie sa gasesc un service care o are in dotare, unii habar nu aveau despre ce cheie e vorba, altii, importatori oficiali Cannondale spuneau ca au un singur exemplar si nu e de vanzare si nici service nu ofera. Pana la urma am rezolvat la Spokes (foarte amabili baietii) si din ce am inteles o au si cei de la Bikexpert.

• Upvote 1