Pop Viorel

Tura 10.Aug. - 30.Aug.2019 Sighetu Marmatiei - Tg.Mures - Sinaia- Litoral ; Întoarcerea: trecut cu bacu prin Galati si pe urma Nord prin Moldova

Recommended Posts

Bun gasit Viorel!

Frumoasa idee si multa bafta in tura. 

On 01.08.2019 at 17:38, Pop Viorel said:

Tot ce am scris aici are rol informativ si consultativ si nu impune sau solicita nici un fel de obligati sau îndatoriri financiare, legale sau de orice natura între participanți.

Asta ar fi trebuit scrisa cu litere foarte mici, ca in contractele alea serioase de pe la banci sau firme de telecomunicatii :)))))))

• Like 1

Salut, sunt interesat de acest tur si as vrea sa stiu mai in detaliu traseul. Sunt din Dambovita probabil voi participa pentru 3-4 zile.

@Pop Viorel

Interesanta intiativa. Bafta la tura si poate la final, daca va fi posibil, ar fi foarte interesanta povestea turei.

Pana atunci, in masura in care ti se pare util, poti posta un numar de telefon la care sa te poata gasi cei interesati sa participe.

La fel, ca sugestie si daca dotarea tehnica permite, ar fi util sa postezi zilnic pe unde ai ajuns, in ideea ca i-ar putea ajuta pe cei interesati sa participe.

Tura terminata in 31 August 2019.

Nu am postat nimic pana acum din motive de timp si curent (incarcatorul solar luat cu mine s-a dovedit pre slab penru smartphonul meu, desi acasa indreptat exact spre soare incarca .... conditii care pe drum nu le ai).

Corvoada mea zilnica era: dupa mancat si montat cortul, ciclizat o medie de circa110km/zi a iesit la sfarsit, cumparaturi (ca sa nu car multe alimente cu mine), instalat cort, spalat, mancat...si de la capat. O sa incerc sa postez si aici un mic rezumat daca linkul de pe Facebook nu va functiona.

https://m.facebook.com/groups/310051542430596?view=permalink&id=2119041511531581&refid=18&ref=group_header&_ft_=qid.6732361169266667854%3Amf_story_key.2119041511531581%3Agroup_id.310051542430596%3Atop_level_post_id.2119041511531581%3Atl_objid.2119041511531581%3Acontent_owner_id_new.100009429516310%3Asrc.22%3Astory_location.6%3Afilter.GroupStoriesByActivityEntQuery&__tn__=*W-R&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Flogin%2Fdevice-based%2Fpassword%2F%3Fref%3Dgroup_header&_rdr

@Pop Viorel

In primul rand, felicitari pentru tura.

In al doilea rand, in masura in care va fi posibil, ar fi foarte utila (alaturi, la Ture, Plimbari, Calatorii) o poveste a turei. Cu siguranta va ajuta si pe altii referitor la traseu, cazari, ce ar fi de vazut pe marginea drumului, etc.

Multumesc.