atsic

Magazinele de biciclete in timisoara

Recommended Posts

In cele din urma am venit aici cu bicicleta si cu trainer. Dar acuma am o problema. Trebuie sa cumpar ce va pe lant de bicicleta (trebuie sa asambla lant pe bicicleta) unde este o magazin in timisoara care are accessorii pe biciclete?

Eu sunt in centru... la timisoara.

Accesorii pe biciclete gasesti la orice colt de strada ;)

Sunt 2 magazine : in piata 700 (par-alpin grup) si in iosefin (sport bike center)

Accesorii pe biciclete gasesti la orice colt de strada :)

Sunt 2 magazine : in piata 700 (par-alpin grup) si in iosefin (sport bike center)

Multumesc maine m-aduc acolo...

Cand cu timisoareani se organizeaza tour cu bicicletele aproape de aici (daca nu este un problema pentru voi) eu vreau sa vii cu voi... ne trenim impreuna.

Nu stiu, dar din cate am auzit, este in fiecare ultima vineri din luna.

Pana acuma nu am participat, sunt si altele mai importante, daca aveam timp ieseam la pedalat, nu la defilat.

Accesorii pe biciclete gasesti la orice colt de strada :)

PS. Stiu unde este piata 700 dar nu stiu unde este iosefin... pot sa m-ajut?:confused:

Din fata garii o iei drept inainte, treci podul peste Bega, mergi 100 de metri si pe dreapta e magazinul (inainte sa faca tramvaiul stanga spre Maria sau dreapta spre Piata Iosefin)

Din fata garii o iei drept inainte, treci podul peste Bega, mergi 100 de metri si pe dreapta e magazinul (inainte sa faca tramvaiul stanga spre Maria sau dreapta spre Piata Iosefin)

Perfect! Am intelles! Merci si tie popez!

popez, ai ochi albastri sau vreun google earth mai special? zi repede ce lagatura ai cu cimisoara? :)

atsic, daca vrei lasa un nr. de telefon pe "private messages" si te sunam cand iesim (sa se opreasca ploile astea) ;)

Neah Bitza, doar facultatea am facut-o pe acolo; cum era una de 6 ani si orasul fain normal ca am lungit-o la 8. Pacat ca nu aveti si dealurile de pe aici. Ce m-a facut sa ma intorc la Sibiu au fost dealurile si tatele minuscule din Timisoara.

Alta viata in Ardeal! Ce peisaje, ce forme, cata natura plenara!

Ce m-a facut sa ma intorc la Sibiu au fost dealurile si tatele minuscule din Timisoara.

Asta cu tatele a fost geniala!:):D:D

pe cat de geniala (daca permiteti comparatia) pe atat de nefondata :D

Exact in magazinele de mai sus:

- par alpin (la viaduct in piata 700);

- sport bike center (in zona iosefin, straga general dragalina parca, e explicat mai sus unde si daca intrii in iosefin sii ii intrebi, iti vor da adresa la mai un magazin de-al lor de prin zona pietei aurora);

unde gasesc crampoane cu filet pt niste pantofi trek marca specialized.

oare se portivesc si cele de la ghetele de fotbal?

Salut,

Am cumparat eu de la sport bike center de paste.

27 Lei au fost.

Acum nu stiu daca sunt exact ce iti trebuie tie, dar da o fuga in Iosefin.

eu is mai la inceput :D postati cateva link-uri cu shopuri online de bici

ms de raspuns si is student in tm :) deci

Edited by suiram

Salutare!

Magazine online: Magazine online de biciclete - Forum Ciclism.ro

Aici gasesti si magazine din Timisoara (desi vad ca esti de pe langa Bacau) + magazine online: Biciclete. Magazine de biciclete (eu prefer Sportbikecenter / Amicii; online n-am cumparat, doar de la magazin).

Zici ca esti mai la inceput => studiaza in zona "Ciclistul incepator" Ciclistul incepator. Sfaturi despre produse - Forum Ciclism.ro . Si pt cumparare (pe mine m-a ajutat mult de tot) vezi articolul Bicicleta de 1000 RON | Ciclism.ro - biciclete, magazine, stiri, istorie, totul despre ciclism

Crampoanele de la ghetele de fotbal se potrivesc si la adidasii de MTB prevazuti cu gauri.

Apropo, a fost cineva pe la magazinul nou de biciclete si accesorii de la X-sport (sensul giratoriu de la Marasti) ?

S-a deschis de aproximativ 1 luna, dar nu am apucat sa intru pe la ei.

Apropo, a fost cineva pe la magazinul nou de biciclete si accesorii de la X-sport (sensul giratoriu de la Marasti) ?

S-a deschis de aproximativ 1 luna, dar nu am apucat sa intru pe la ei.

unde sa anume sa deschis langa Facultatea de Arte? ;))

Nu, chiar pe colt la Marasti (strada E.Ungurianu)

...de unde se iau firobuzele 13-14-11 etc

vis-a-vis de spital

Salut!

Am fost sambata pe la X-Sport bike. Au biciclete multe (cand zic multe inseamna vreo 30-50 -> ocupa 70% dis spatiul magazinului). Nu mai tin minte toate tipurile; de care am intrebat erau niste Caprine GreenWay, produse in Ungaria (MTB entry-level, am mai folosit la o tura acum o luna). Le aveau pe la 880 lei, ceea ce mi se pare pret bun (in Budapesta sunt la 55mii forinti, care bate pe la 820-830 lei). Bicicleta e asta: Greenway - MTB - 2009 . Aveau vreo 10-12 bucati.

In rest componente, scule - dar nu f multe si de obicei se termina ceea ce au in stoc (am cumparat sambata camera pt trekking de 28", dar n-aveau cu ventil de masina; cheie de pedala nu mai aveau pe stoc).

Vanzatori OK (parca-l stiu pe tip de la Ascent de acu cativa ani... sau il confund).

A, si inca un lucru bun: au deschis pana la 7 (sambata nu mai stiu orarul, eu am trecut pe-acolo dupa pranz).

Gabi nu-l confunzi pe vanzator :(. E de mult tipu in domeniu..tin minte ca mo vandut un Bike acu 11 ani si nu mo tepit :P.

La xsport din cate am vazut sunt preturi ok...dar nu au componente (inca)

Incerc sa iau legatura cu patronii de la x-sport si va pun in tema cu ce au de gand sa faca cu acest magazin (sper ca sunt aia care au si magazinul cu articole montane) si ce promit pe viitor in materie de piese, accesorii, poate service;)

Incerc sa iau legatura cu patronii de la x-sport si va pun in tema cu ce au de gand sa faca cu acest magazin (sper ca sunt aia care au si magazinul cu articole montane) si ce promit pe viitor in materie de piese, accesorii, poate service;)

Florenzo ti-am luat-o inainte :) . Pai sa stii ca au multe de gand: site cu posibilitatea de a cumpara pe net...multe piese..multe accesorii, service este deja :). Plus (ceea ce cred eu ca-i un avantaj) unul din patronu e si pasioant de ciclism, nu 100% da il convingem noi :D.

PS: Flo am auzit ca esti la fac de mecanica :).