Recommended Posts

Buna ziua,

Sunt noua pe acest forum si la fel de noua in proiectul pe care doresc sa il realizez. Impreuna cu un prieten dorim sa parcurgem Eurovelo6  de la izvoarele Dunarii (Donaueschingen) la Viena in perioada 26.09.2019-06.10.2019 . Ne poate ajuta cineva cu sfaturi privind cazarile? Orice alte sfaturi sunt binevenite.

Multumesc anticipat,

@ibella18

In primul rand, bine ai venit pe forum.

In al doilea rand, felicitari pentru intentie, bafta la tura si poate la final, in cazul in care este posibil, ne povestesti si noua cum a fost.

In al treilea rand, pe langa ceea ce ti-a indicat deja @Invitat specialai mai jos niste povesti de tura de pe bucata Donaueschingen - Viena, poate te vor ajuta la documentare:

@ibella18

Felicitari pentru idee si multa bafta de pe acum. 

@gibonu a mentionat deja cam tot ce trebuie. 

Cred ca am scris si in povestea turei dar, in afara de cazarile in orase de start/mari eu m-am bazat de fiecare data pe cele scrise la finalul hartilor de traseu de la BikeLine. 

Le aveti cumva la indemana? 

Cam de fiecare data am sunat inainte sa ajung(in ziua curenta, nu cu o zi inainte) sau am mers direct la adresa mentionata in acea carte-harta.

De asemenea, daca imi aduc  bine aminte, cand am desenat acasa traseul pentru fiecare zi am incercat sa pun ca si punct de finish una din cazarile din carte pe care le gaseam pe net si care aratau ok. 

Oricum sunt multe optiuni de cazare pe traseu. 

Daca mai sunt intrebari - sari cu ele sa incercam sa gasim raspunsurile

Nu se mai gasesc decat pe Amazon si nu cred ca le primesc pana plec. Voi cauta o varianta ebook

@ibella18

Daca te ajuta informatia, ghidurile din seria Bikeline le gasesti in aproape orice librarie din Germania.

Mai jos, vitrina unei librarii din Regensburg [iunie 2018].

image.png.82ba2f25288f0fb2c1c9d67bd42b64f2.png

• Like 1

în urmă cu 12 ore, ibella18 said:

Nu se mai gasesc decat pe Amazon si nu cred ca le primesc pana plec. Voi cauta o varianta ebook

Daca crezi ca te ajuta, as putea incerca sa scanez paginile cu cazari de la final si sa ti le trimit.

Da, chiar ar fi de un un real folos. Multumesc mult. Daca le gasesc pe traseu, sigur le voi achizitiona, dar...as fi mult mai linistita , avand deja...baza.

On 04.09.2019 at 7:34, ibella18 said:

Da, chiar ar fi de un un real folos. Multumesc mult. Daca le gasesc pe traseu, sigur le voi achizitiona, dar...as fi mult mai linistita , avand deja...baza.

@ibella18

Am pus aici link-ul pe care poti accesa scanarile cu partea de cazare pentru cele trei portiuni de la izvoare pana la Budapesta. 

Mult succes!

@ibella18 - pana la urma tura a avut loc? Totul in regula?

In masura disponibilitatii, sunt curios cum se vede acest traseu privit cu ochii unor noi calatori :)

Subscriu si eu la curiozitatea lui @EyesOnly exprimata mai sus.

Multumesc.