Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

-Conform votului majoritatii se pare ca ora 18:00 este cea mai potrivita pentru o plimbare. Este deci ora la care cu putin efort pot ajunge la un mic antrenament toti cei care vor sa-si miste funduletul dupa o zi de munca mai mult sau mai putin stresanta.

-Ma adresez mai ales incepatorilor si celor care nu au o conditie fizica prea buna dar vor sa faca ceva in sensul asta. Am zis "intalnirea zilnica" pt ca fiecare sa stie ca are un loc si o ora unde poate gasi companioni pentru o pedala !

-Ca desfasurare, vom stabili de fiecare data traseul la locul de intalnire.

-Poate asa unii dintre cei care acum nici nu viseaza la ture mai lungi vor putea in timp scurt sa participe sambata si duminica la ture mai serioase. :P

***Locul de intalnire este in fata MAGAZINULUI UNIREA de LUNI-VINERI (aprox. in fata Mcdonalds)- ORA 18

***De cate ori doriti sa participati, anuntati-va prezenta aici pe topic pt a se putea aprecia inainte de tura numarul de participanti !

Atentie participarea este voluntara, nu vom fi platiti pentru asta, nu trage nimeni de voi, voi trebuie sa trageti pentru voi si pentru sanatatea voastra ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

• Upvote 3

foarte bine. salut initiativa ta. (sa vezi ce ne umplem de minusuri ;) )

ps: ora 17 e deocamdata cam tarziu, se lasa seara cum spunea si stefan dar in cateva saptamani ziua va fi mai mare .

Azi se pare ca nu mai ploua pana dupa ora 22, deci cine doreste o tura de mtb si are spirit de aventura, hai sa ne umplem de noroaie :)

Hai tu cel ce stai cu nasu-n dosare si popoul pe scaunel toata ziulica, nu simti ca iti amortesc bu..le de-a binelea ?

Sculati voi impatimiti ai fiarelor si pedalelor, sa fim barbati ! :D

Bravo's ma baieti.

Totusi am stat si m-am gandit asa ca prostu'; ce-ar fi daca toate thread- urile ar fi adunate gramada si puse intr-un singur topic intitulat "Bucuresti"? Acolo am putea gasit intalnitea de la 3'; intalnirea de la Five O'Clock; planificatorul de ture, antrenamentele, ture pt besmetici-noaptea, toate pt bucurestenii nostri dragi si scumpi.

Eu uneori sunt ocupat in timpul zilei si mai ies noaptea, dupa cum se vede in imagine, dar nici la ora 17:00 nu ma sfiesc sa ies. La 15:00 nu voi putea niciodata.

Pai hai sa-ti spun cum am gandit-o eu, daca ma insel, ramane de vazut !

Daca toate ar fi la gramada : antrenamentele lui Florin, CMR-urile, turele de sambata si duminica, amestecate mtb cu cursiere etc. etc. ar fi iesit un talmesh balmesh incat tu care ai fi vrut sa iesi de ex. la ora 17, trebuia sa citesti vreo doua pagini sa vezi daca s-a inscris cineva ! Asa, acum se stie, categoria celor care ies de la munca la ora 16 urmaresc doar topicul asta, nu le este de niciun folos sa urmareasca antrenamentele lui Florin pt ca nici in vis nu pot sa ajunga acolo la orele pranzului. Sau, sunt incepatori si nu-i intereseaza turele organizate sambata si duminica pt ca nu pot merge mai mult de 30-40km(inca :P.

In aceste cazuri au fiecare felia lui care prezinta interes, este ca o pepiniera de unde oamenii pot avansa si ulterior pot sa ajunga sa faca si ei un Russe sau o tura pe litoral, munte ....., desigur daca doresc asta, unii se pot opri la stadiul de "MISHCARIK", dupa orele de munca, nu toti doresc medie de 50km/h sau performante astronomice.

Asa, acum se stie, categoria celor care ies de la munca la ora 16 urmaresc doar topicul asta, nu le este de niciun folos sa urmareasca antrenamentele lui Florin pt ca nici in vis nu pot sa ajunga acolo la orele pranzului.

pe tine te-a lovit masina In plina zi,si mai ai curajul sa indemni flacaii sa iasa noaptea ?!

nu sunt antrenamentele lui Florin,sunt si ale tale,iar ora se modifica pe masura ce creste ziua

ce te faci cu cei care vor iesiri la orele 10,11,12,13,14,15 etc,deschizi pt fiecare cate un topic ?

sunt deja 4 topicuri 'numai' pt bucuresteni,Incepe sa miroasa a lipsa de bun simt deja:rolleyes:

• Upvote 1

Toata treaba se rezolva usor ... sa construiasca un forum pentru bucuresteni si gata problema rezolvata . Si acolo poate sa posteze fiecare ce topic pofteste

Edit : totusi sunt destui ciclisti(useri) din bucuresti cred ca sunt majoritari pe forum ... poate chiar au nevoie de "spatiu de manevra"

Edited by LiveForCycling

pai asta e problema man,ajungem sa spunem 'un forum pt bucuresteni' ?

hmmmm...ma abtin !

pe tine te-a lovit masina In plina zi,si mai ai curajul sa indemni flacaii sa iasa noaptea ?!

nu sunt antrenamentele lui Florin,sunt si ale tale,iar ora se modifica pe masura ce creste ziua

ce te faci cu cei care vor iesiri la orele 10,11,12,13,14,15 etc,deschizi pt fiecare cate un topic ?

-Tu nu ai avut niciun accident ? Si uite ca mai iesi din scara blocului ! Eu nu am avut doar unul, fara sa pun la socoteala cazaturile inerente, am avut pana acum vreo zece "contre" cu masini !

-Le-am numit antrenamentele "lui Florin" pt ca de la idee la aplicare totu-i apartine. Cum le face ,cum nu le face, astea-s discutii interminabile. Revenind la subiect, mai incerc o data o explicatie ca vad ca nu intelegi nici tu nici altii : ce face un bugetar incepator care iese de la munca la ora 16 si are un MTB ??? Evident vei raspunde tu si cei care nu inteleg CA : vine pe cursiera la antrenamentele lui Florin de la ora 14, nooooooo ?!!!:rolleyes::eek:

In speranta ca macar acum(dea Domnu) s-a inteles necesitatea punerii acestor activitati pe caprarii, incercati sa reveniti ontopic si nu mai dati la geoale !

***Timpul este singurul care va demonstra utilitatea sau inutilitatea particularizarii activitatilor.

-Ce ma fac cu cei care ies intre 10-14 ?! Acestia pot cu putin efort sa ajunga la antrenament cu Florin, dar in mod sigur acesti oameni nu au un loc de munca ! Topicul asta este pentru cei care vor sa se dezmorteasca dupa orele de program, incepatori, MTB-isti, plimbareti, visatori, poeti, calareti, oameni care vor intretinere....:D Pe parcurs, vedem daca dintre ei, unii isi vor manifesta interesul pentru grupa de avansati care mananca km pe paine sau de ce nu, pentru marea performanta.

• Upvote 1

Axe, uite, eu sunt on topic. Luni vin la Five O'Clock.

Totusi incerc sa explic altfel ce am vrut sa spun prima data:

Asa cum a zis si stimabilul Basso, avem deja 4 topicuri pt Bucuresteni.

Sunt sigur ca unele persoane nu pot pedala nici la 3'; nici la Five O'Clock, nici in weekend.

Daca acele persoane deschid inca 10 topicuri cu ore diferite, vom avea 14 topicuri pt Bucuresteni, nu asta ar fi problema, dar gandeste-te cum se va vedea de la Oradea sau din Ploiesti. Ce vor zice oamenii?

Eu propun un TOPIC mare in care fiecare sa-si deschida cate un topic mai mic cu ora-ziua-locul in care poate pedala. De exemplu "Cafeneaua Ciclistilor" are mai multe topicuri, tot asa si "Bucuresti" ar avea mai multe topicuri.

Zau daca nu ati zapacit pe toata lumea cu orele astea, ore care se mai schimba si pe masura ce ziua creste. Cum majoritatea :D (nu aia "mare", aia ... "buna") lucreaza in Bucuresti de fapt intre 9-18 sper ca pe masura ce creste ziua (+ trecerea la ora de vara) sa existe disponibilitate si pentru ora 19.00. Nu sunt totusi cam multe topicuri pe tema asta?

Nu sunt totusi cam multe topicuri pe tema asta?

"Jedem Tierchen sein Pläsierchen" sau "Different strokes for different folks"

Okie dokie, daca nu vine ploaia - asa cum arata un site despre vreme - voi veni si eu, ca tot voi fi pe traseu (:D) ... in cateva minute ies din casa, deci 'care este' axe, I'll be there! :D

te asteptam , acum sunt 14grd. eu ies de la munca la 4 alerg acasa, arunc totul ma imbrac de bike si sunt prezent

a fost azi o zi superba de mers cu bicicleta. :)

Da, a fost o zi excelenta, chiar daca a fost si putin vant pe la 1:30-2:00, cand am iesit pe traseu, insa cu timpul, vantul se mai domolise, mai exact pe la ora five o'clock, cand m-am intalnit cu axe, toni34 si senna ... mi-a facut placere sa-i cunosc :) - apropo... toni34, scuze dar eu am luat-o pe scurtatura, voi erati prea in fata si intr-o discutie ampla, asta e :rolleyes: nimic intentionat! - traseul a fost ok, cu o "buba": o mica parte din traseu, "fusera" off-road, lucru pe care il URASC!!!! :) in rest ok...

Edited by myxtreme2012

Da, frumoasa iesirea, dar vreau sa vad daca azi se incumeta vreun voinic !? ;):confused:

Hai care esti nascut in zodia pestilor si nu te sperie apa ?

Da, frumoasa iesirea, dar vreau sa vad daca azi se incumeta vreun voinic !? ;):confused:

Hai care esti nascut in zodia pestilor si nu te sperie apa ?

Ce faci voinicule? Te sperie cumva apa? ;):D:D:D:D

Din pacate nu au fost doritori de o cursa prin ploaie, sau au fost dar nu au avut echipamentul necesar si nu am mai iesit nici eu dar daca venea careva sunt sigur ca ar fi fost o experienta de neuitat ;). Oare cum o fi noaptea pe ploaie in padure la Cernica :confused:;)

Oare cum o fi noaptea pe ploaie in padure la Cernica :confused:

Unde taie porcul Maricica ;)

Oi avea eu nickname-ul myxtreme - care se refera la cu totul aaaltceva - dar n-as fi curios sa aflu "life" cum ar fi... :eek: nope, no way ;)

Cred ca ar fi totusi interesant si fun ptr tine, daca ai trece peste aceasta experienta, so what you waiting for? :P

Edited by myxtreme2012

Deja sunt 8grd, nici vorba de ploaie Vremea in BUCURESTI , ma gandesc la o tura cu final fericit, adica la o bere :D(la Verde Cafe ???), deci pe cine ne bazam astazi ?! :confused:

propun pentru maine o tura scurta pana la dascalu ilfov, la margine de bucuresti. ne intalnim la universitate in fata la teatrul national intrarea principala ( este un mic parc acolo ) la ora 16,45 plecam la 17.05.

la intoarcere savuram o apa plata si o cafea in centrul istoric al bucurestiului la austria cafe pe strada lipscani.

tura la care sunt bineveniti incepatori ... bicicleta si casca sa aiba.ar fi foarte bune si lumini ca ne prinde seara.

la intoarcere savuram o apa plata si o cafea in centrul istoric al bucurestiului

un posting la Inaltime ! :eek: