Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

@polonete

Cred ca merge, de ce sa nu mearga ? Stai linistiti ca nu ramane nimeni in urma daca se ivesc probleme.

O sa ma prezint si eu sambata.

asa vrea sa vin si eu...numai ca eu am un magelan polaris 2004, furca pe fata este de 60, si nu am frane pe discuri si nici aparatoare pe spate...merge si asa?

Salut si bine ai venit pe forum :D , onorabil ca primul tau post sa fie aici la "Faivacloci":D, revenind, nu toti au aripi, poti sa-ti iei un fash mai de terfeleala, vei incasa cateva picaturi pe spate iar cadrul te fereste de ceea ce arunca roata fata, te asteptam !

Nu uitati camera(data trecuta a fost o pana), apa, echipament(impermeabil), pompa, presa lant si ce mai considerati !

Nu strica un ochi aruncat la aspectul mecanic al bicicletei !

Ramane ca destinatie BANEASA, INTALNIRE LA ORA 10 IN PARC LA TEATRUL NATIONAL (la 10.15 ne punem in miscare, cine intarzie, pedaleaza mai cu spor sa ne ajunga pe DN1)

Salut. Nu se poate sa plecam mai devreme?

As dori sa ajung pana in pranz acasa.

Ok, hai sa vedem cine vrea la ora 9 si cine vrea la 10, eu nu am nimic de obiectat !

In concluzie, cine vine maine si la ce ora preferati, repede, dati fiecare mesaj cu ora preferata. Pana pe seara sper sa avem rezultatul votarii :D

(nu prea e in regula asa pt ca pot exista persoane care au vazut deja ora 10 ca ora de plecare si nu mai intra acum pe net, ca urmare vin maine la 10, dar vedem ce iese. poate batem in cuie o ora pe care sa nu o mai schimbam niciodata)

Baneasa unde? Ce trasee? Merge ciclocrosul cu caucicuri de 35? Si daca e Baneasa ar fi bine sa numiti un loc de intalnire mai la iesire. Nu are sens pentru unii sa vina pina in centru si de acolo sa mai luam odata traficul de centru, pot astepta pe traseu.

Cine sta in zona de nord asteapta grupul la 9.30 sau 10.30(functie de ora de plecare) la fantana Miorita

Poti veni cu cyc, nu este traseu greu, ia si peticele alea pricopsite :D

Se pare ca nimeni nu doreste schimbarea orei, ramane ca destinatie BANEASA, INTALNIRE LA ORA 10 IN PARC LA TEATRUL NATIONAL (la 10.15 ne punem in miscare, cine intarzie, pedaleaza mai cu spor sa ne ajunga pe DN1)

Cei care locuiesc in zona de nord asteapta grupul la 10.30 la fantana Miorita, somn usor, sa nu veniti dopati :D

din pacate nu pot sa va insotesc, si mi-ar fi placut pentru ca asta pare mai de incepatori.

poate alta data... :D

Se pare ca nimeni nu doreste schimbarea orei, ramane ca destinatie BANEASA, INTALNIRE LA ORA 10 IN PARC LA TEATRUL NATIONAL (la 10.15 ne punem in miscare, cine intarzie, pedaleaza mai cu spor sa ne ajunga pe DN1)

Cei care locuiesc in zona de nord asteapta grupul la 10.30 la fantana Miorita, somn usor, sa nu veniti dopati :D

succes maine prieteni. mie mi-e dor de o tura mai "de cursiera" si nu va insotesc . drum bun si asfalt uscat !

am reusit sa ma scol si sa ajung la timp la TNB, a fost super misto tura, sper sa jung cat mai curand la alta :D

pozele le puteti vedea pe flickr:

bike tour - Baneasa, Bucharest - a set on Flickr

Super tare ce a fost...data viitoare poate mai gasim si niste buncare, ceva acolo...

In legatura cu pozele... cum le putem la rezolutia maxima...ca sunt in format mic. :)

Super tare ce a fost...data viitoare poate mai gasim si niste buncare, ceva acolo...

In legatura cu pozele... cum le putem la rezolutia maxima...ca sunt in format mic. :D

gata am descoperit.... :)

Cu ocazia asta postez si eu prima oara pe forum. Am mai urmarit pana sa imi fac cont. Va salut :)

A fost super tura, sincer a fost prima oara cand am mers atat pe bicicleta, prin urmare am tras din greu, dar a fost mult mai misto decat ma asteptam.

Multumesc tuturor pentru diversele sfaturi din timpul turei, precum si pentru sprijinul pentru un incepator :D

stiu ca a facut cineva poze si cu telefonul, pe drumule de intoarcere, cand am iesit din padude...sa postezi pozele, pls

Totul la superlativ, in total aprox 50km, am inceput prin a vota directia spre care o apucam, a iesit Baneasa !

Nici noi nu stiam ca am facut cea mai buna alegere cu putinta, am plecat deci 6 din TNB, pe drum ne-am mai intalnit cu senna care venise fara pedale cu tramvaiul :D, pedalele erau la mine :D, le montam in 5 minute si da-i .......

Am ajuns la Baneasa unde am luat-o incotro am vazut cu ochii, mergand noi asa, treceau caprioarele pe langa noi precum maidanezii in Bucuresti. Focuri de arma de jur-imprejur, dar noi nu ne batem capul prea tare, ne bazam pe faptul ca nu putem fi confundati cu vanatul pt ca eram mult prea colorati :)

La intoarcere am bagat o tura si pe la fiare, acum ma simt ca nou ! :) Plecam inapoi ?

Misto tura. Poate mergem la Snagov saptamana viitoare.

Ma bucur ca a inceput lumea sa prinda curaj si sa iasa la ture (mici, mari nu conteaza).

Felicitari

PS: Imi pare rau ca nu am putut veni:(

Tu ti-ai inchis telefonul ca te dadeam jos din pat :D, ce-i bine ca odata cu caldura au aparut bobocii:), biciclisti noi nouti gata de confruntarea cu paduricile, cu pietrisul, cu off-roadul foarte tare noooo ?! :D

Azi am ratat ora din cauza problemelor tehnice. Pentru maine, nimic?

astazi la ora 18, cineva o tura scurta, zona berceni tineretului???

Doamnelor, domnilor, efectuam azi o tura prin Bucu? Ne intalnim undeva, pedalam pana altundeva, ne racorim cu ceva, ne intoarcem, ne pupam si gata. Propun Petrom-ul de la Dorobanti, ora 18. Doritori? Alte sugestii?

astazi la ora 18, cineva o tura scurta, zona berceni tineretului???

sau asa :D