Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

in alta ordine de idei,mi-am facut rost de o super-mega-troaca de omorat prin oras....e asa de "tare" ca daca o las nelegata nu o fura nici dracu'....asta dupa o experienta mai putin placuta cu "batranica" (care insa s-a terminat ok)

Domnu Vasile, mâine dimineață ai chef de un rulaj lejer de 43 km pe traseul Domnești - Dârvari - Bolintin Deal - Ciorogârla - Domnești?

Teaser ... azi, Baneasa.

Imagine postată

pey nu mai am cursiera,am doar o troaca de oras...am in faza de proiect o Colnago vintage(ca tot m-a certat Andrei cand am dat-o pe prima,heheh).Da' la o bere as iesi weekendul asta,daca aveti d-voastra chef si timp

Atentiuneee: Radu isi scoate ciociocleta la aer dupa doi ani de tunning ! **==

Vrem poze in detaliu man :)

Da ma, asta era icoana la care se ruga zilnic dar nu o scoate afara ca se prafuieste ;)

Niceeeeeeeeee! Când te alerg?

Pai ziceai ceva de maine dimineata. Eu as fi interesat de o tura intre 7:30 si 11:00 (ca dupa trebuie sa ma duc la servici).

Problema e ca nu am nicio camera de rezerva si nici pompa (ambele presta)

Teaser 1 :D

Imagine postată

Pai ziceai ceva de maine dimineata. Eu as fi interesat de o tura intre 7:30 si 11:00 (ca dupa trebuie sa ma duc la servici).

Problema e ca nu am nicio camera de rezerva si nici pompa (ambele presta)

Pai am eu si camera si pompa. Problema e ca 7.30 e prea devreme pentru mine. Eu ma gandeam sa ies pe la 9. Daca e ok pentru tine, te astept dimineata la 9 pe Prelungirea Ghencea colt cu Raul Doamnei.

Nu stiu daca ai aflat dar p'acilica-i o noua moda, daca nu te impusti in gat, nu existi !!!

Sau la 6 seara daca nu esti la fantana la Universitate... te lovesc ganduri rele !

Imagine postatăNumai de bine !

Tot la 8,30 si tot la Arc ma vad cu un amic (daca reusesc sa ma trezesc) sa cautam o pedala pe traseul de la prima evadare - ce-o ramane din ea asa linistit ....

salut baietii , eram pe la ora 9:30 cu baietii pe role de la night of the living skater in herastrau iesirea de la tvr. ( eu cu bicla ) si trec pe langa mine un grup de 400 aproximativ biciclisti.... stie cineva unde gasesc topicul despre? sau despre ce este vorba?

salut baietii , eram pe la ora 9:30 cu baietii pe role de la night of the living skater in herastrau iesirea de la tvr. ( eu cu bicla ) si trec pe langa mine un grup de 400 aproximativ biciclisti.... stie cineva unde gasesc topicul despre? sau despre ce este vorba?

aici http://www.bikeevents.ro/plimbari-oras/29-iunie-2012-masa-critica-bucuresti-iunie-2012.html

E vorba de Critical Mass ( masa critica) Nu stiu daca gasesti pe aici topic dedicat, dar pe facenook gasesti mai multe detalii cu privire la eveniment

In ziua dedicata Kilometrului verde am reusit sa numar mai multi şi frumosi kilometri ...

Traseul aratat pe ceas - 134 km

Traseul conform hartii - 109 km

Temperatura medie - ca de vara (29 in padure, 30 si ceva.. in camp şi pe asfalt)

Traseul http://www.bikemap.n...type=ts_terrain

Plecarea la 9 fara ceva de la Arcul de Triumf - pedale lejere pana la intrarea in traseul de la Prima Evadare 2012, urmam intregul traseu pana la Complex Astoria, totul a fost ok cu ceva exceptii in padurea Tunari din cauza unor balti destul de mari fix pe milocul drumului şi pe la km 25, unde dupa ce am depasit o trupa de vre-o 5 biciclisti am intrat intr-un drum flancat cu palamida parte din acesata cazuta pe drum.

La Caciulati, in fata palatului Ghica sau mai bine spus in fata carciumii „5 minute“ cand am ajuns noi, deja se strangeau biciclisti (cei mai multi veniti pe sosea) - stam la o vorba, o apa si o bere si plecam mai departe - noi pe traseul de la PE restul pe asfalt dupa ce „din inertie“ vre-o doi au vrut sa tina traseul dupa noi. La Complex Astoria - am ajuns ceva contratimp, ne proptim precum viteii in placile de beton ale minunatului gard si ne intoarcem sa intram pe la bariera, dam o tura nu vedem nimic agitatie, asa ca am sta in doi cu ceva mici si apa la terasa. De aici drumul retur pe asfalt ... admirand si ceea ce probabil va fi vreodata A3.

Ceva foto ..

post-12546-0-44449700-1341171023_thumb.jpg

post-12546-0-06435500-1341171040_thumb.jpg

post-12546-0-08402100-1341171057_thumb.jpg

post-12546-0-94241500-1341171099_thumb.jpg

post-12546-0-04281700-1341171110_thumb.jpg

post-12546-0-64634500-1341171130_thumb.jpg

post-12546-0-51117800-1341171146_thumb.jpg

post-12546-0-31222100-1341171152_thumb.jpg

La 8.24 de dimineata am fost la Arc si am asteptat pana la 8.35. Am vazut ca nu vine nimeni mi-am facut o mini tura.