Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

Ma baieti ma, in ritmu' asta nu vom mai avea loc pe biata placinta! :P Cred ca tre' sa mutam locu' de intalnire in parkingu' de la mag. Unirea, ca si asa conservarii parcheaza pe trotuarele adiacente.

Semnez si Yo catalogu' prezentei cu ora 6PM.

Rezumat:

• 5 biciclisti desavarsiti au dat iama in frumosul Regat al Sabareniului;
  • socializare cu elemente interesante in Tinutul Buciumeni (bastinasii se pregateau de nunta, ocupand toata strada cu un cort imens - sambata Party@Buciumeni, mixeaza Live o serie de maiastrii);
  • ceva cereale, drojdie, hamei si niscaiva apa.
Mi-e somn, asa ca, noapte buna! I-)

Bun asa, bravos. De Sambata cred ca revin si eu in circuit. Am avut un mic eveniment cu bicla si a durat ceva pana am reusit s-o repun in functiune.

@Stefancristian123

Salut, la intalniri 90% vin pe mtb sau cursiera. Intalnirea in principiu e in fiecare zii. Cel mai bine e sa vezi daca posteaza careva prezenta, si sa fii la 5:55 acolo. Daca nu vine nimeni pana la 6:10 in general nu o sa mai vina deloc.

Merge si fara dar se sparge mai usor !

Si echipament?

Cu casca neeaparat sau merge si fara?

Poti sa vi si fara pantaloni,e problema ta, ca si siguranta ta de altfel :)

Pentru Duminica la ora 17:20,30 in fata stadionului Dinano cu traseu` Bucuresti-Ciolpani,daca sunt doritori sa se anunte.

106 km/h? mama,ce tari am fost! [-X Si mie mi-au iesit 62 km in total

Oricum,a fost o tura super frumoasa.

:-W aia cred ca era berea care aluneca [-O<

Numai eu m-am luptat din greu cu vanturile, de-mi venea sa izbesc bicicleta de-un stalp si sa ma intind in iarba, la ce nervi aveam. :)) Ce sa-i fac?! Lipsa experientei si a antrenamentului suficient. Mie mi-au iesit in total 64.71 km. In alta ordine de idei, maine se baga cineva la un TDS in ritmul vitezei de la 6 o'clock ?

Salut

Sunt nou pe forum si amator in domeniu bike, dar totusi mar interesa un six O clock. alaturi de PROFESIONISTI :bici-7:

Vine cineva azi.? :-?? la 6.?

Ce viteza medie ati avut?

25-27 cred, apoi cu modificarile care s-au mai facut in drumul meu spre casa pana in andronache, pe kilometraj imi scrie 23. parca mie rusine! :-S sa nu arunce cineva cu piatra [-O< ! pedalez cat pot de repede. promit! :D

Salut

Sunt nou pe forum si amator in domeniu bike, dar totusi mar interesa un six O clock. alaturi de PROFESIONISTI :bici-7:

Vine cineva azi.? :-?? la 6.?

Profesionistii o sa ii gasesti in marile tururi, nu la Six ;) Dar chiar si printre amatorii de la Six, sunt unii de ar putea sa te faca sa te mai gandesti inca o data daca intr-adevar vrei sa iesi cu cei profesionisti, la modul ca ar fi bine daca ai reusi sa te ti in roata lor ;)

(...)In alta ordine de idei, maine se baga cineva la un TDS in ritmul vitezei de la 6 o'clock ?

+

Mâine e un TDS cu plecare de la Arc la 8.30

Maine la 8:30 la Arc spre verdele "nefiltrat" al naturii! <):)

Pentru Duminica la ora 17:20,30 in fata stadionului Dinano cu traseu` Bucuresti-Ciolpani,daca sunt doritori sa se anunte.

Am si eu o intrebare pentru cei care folosesc pe Android aplicatia Endomondo.Are ceva daca pun telefonul in buzunar in timp ce inregistrez tura deoarece nu am suport sa-l pun pe ghidon?Ma gandesc sa nu cumva sa piarda semnalul GPS sau altceva.

Esti de poveste madaline :)) .

Totusi , raspunsul este ca nu are nimic ...

Scuze dar nu ma pricep deloc la telefoane si mai ales la d-astea "smart" :(.