Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

Pai daca vreti doua zile... hai in prima zi pe Ruse, Basarbovo, Cerven si cazare, masa si jacuzzi la Storkul Negru. A doua zi, intoarcerea pe la Shtraklevo, Ruse. Distantele sunt intre 100-120km.

Daca nu, astept alte propuneri. :)

Deși suna foarte bine propunerea, eu o să bag doar ceva pe lângă București.

Si eu tot pe langa Bucuresti.Propunerea de mai sus mi se pare ok pt temperaturi mai ridicate

Mai aveti chef de un Branesti cu plecare de la Arc, de pe la un 10:30 asea, daca vreti maine, maine sa fie, doar sa incercam sa decidem ceva sa dorm si eu linistit.

Auziti la el, sa doarma linistit!!! :)) Daca o lasati pe maine la 11:00, vin si eu, nu conteaza directia.

Nepoate, ma tulburi....mai lasa RedBull-urile alea.

Domnu' Dumi, scuze ca v-am tulburat feng shuiu'! Promit ca se va mai intampla! :))

PS: maine la 11 unde?

Maine (20.12) pe unde se va iesi?

Numai bine!

Adrian

Maine, 20.12 o sa ies impreuna cu 3-4 prieteni la o tura de fo 65 km: Autovit-Glina-Balaceanca-Tanganu-Branesti-Pasarea-Cozieni-Ganeasa-Stefanestii De Jos-Andronache-Colentina. O sa fim pe cursiere, dar cu un ritm mai lejer 25-27 km/h. Singura problema e o zona neasfaltata (drum de tara) de fo 3-4 km dupa Tanaganu spre Vadu Anei (se poate vedea pe streetview Maps). 

Daca sunt doritori pot veni la 10:30 la Autovit pe colt, intrarea principala.

Ar mai fi si DJ 100 in Afumati de la DN2 pana la intersectia cu DJ 200. Am trecut noi astazi pe-acolo. E razuit asfaltul si pregatit pentru strat nou dar se poate merge si pe cursiera.

Eu ma gândeam la urmatorul traseu:

Traseu aprox. 71km: Progresu - Calugareni - Uzunu - Mihai Bravu - Comana - Gradistea - Mogosesti - Varlaam -  1 Decembrie - Progresu

Cine este interesat?

Adriane, maine ma vad cu montal la 11 la progresu pt un calugareni, aerodrom comana, adunati. Nu stiu daca bagam mai mult, vedem in functie de vreme.

Pai ne vedem maine la Progresu, o sa vin si eu cu un prieten (altu), dar suntem setati pe traseul de mai sus.

Pe maine!

Adrian

Ar mai fi si DJ 100 in Afumati de la DN2 pana la intersectia cu DJ 200. Am trecut noi astazi pe-acolo. E razuit asfaltul si pregatit pentru strat nou dar se poate merge si pe cursiera.

Multumesc de info. De la Fundeni spre Vadu Anei pe DJ 100 au turnat covor asfaltic nou asa ca nu am avut parte de macadam deloc, iar din Afumati am tinut drept asa cum ai zis si a fost ok. Per total un traseu pitoresc, lipsit de masini si asfalt foarte bun.