Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

Am ajuns de 15 minute ^:)^ Pacat ca o portiune de 5km din ultimii 25km era plina de pietris, sper ca cei cu rutierele au trecut cu bine ^:)^

A fost o tura la care ne-am distrat copios, totul a decurs fara incidente. Am plecat 17 persoane, soarele ne-a pus la mare incercare, personal am baut 8L de lichide. A fost cu noi in premiera si o fata, Adriana care s-a descurcat bine desi era racita, bravo tuturor ! In total au fost 150-160km, depinde de fiecare unde locuieste. Avem si cateva poze calde ^:)^

Vai recunosc, oarecum îmi pare rău că nu am fost cu voi ^:)^

Felicitări! Data viitoare cu siguranţă voi veni şi eu (dar să fie fără trecut de graniţe ^:)^

Mai baieti mai si fete bineinteles , unde sunteti ca au trecut deja 12 ore ^:)^ de pedalat / mancat / baut si pauze . ^:)^

Va asteptam aici :)

la clape trece timpul greu,deh,asta-i adevarul:D

Bravo ciclisti! Data viitoare ma bag si eu (daca ma primiti). Vad ca au fost si mtb-uri... Cam ce medie ati scos, nu de alta da' sa stiu daca sunt compatibil..?

Felicitari, 150 km sunt ceva, pentru MTB-isti ^:)^

Sper ca data viitoare sa pot veni si eu, dupa ce ma recuperez...

La ora 11 si ceva am ajuns acasa aseara... E o placere nebuna sa mergi ultima portiuni de 30 km pe un intuneric total, singura lumina venind de la fazele lungi ale alora din spate... Portiunea aia de nisip a fost o provocare, dar am trecut-o cu bine...

La dus n-am tinut pasul cu multimea, ba eram in spate ba ajungeam subit in fata, am transpirat de mi-a venit rau, bine ca bulgarii au asfalt mai bun la ei in tara, in centru la ei nu locuiau masini, strazile pavate decent cu piatra cubica si ormanente, o gramada de fete frumoase, prin oras mai aveam putin si faceam critical mass din plimbarea noastra...

Am schimbat banii, ne-am luat toale, am fost la restaurant, servire ireprosabila, preturi pe masura, adica acceptabile, mancarea buna, berea ieftina. Am propus sa mergem la o baie-n Dunare, dar nu am ajuns decat 5, Toni a facut o pana la iesirea din oras.

Pe la 5 asa cand inca stateam la o bere pe malul Dunarii s-a propus intoarcerea, eu mai aveam 3 beri asa ca am zis pas, si i-am lasat pe oameni sa se duca... Si dusi au fost. Personal, am baut ieri 2kile de apa la dus, 3 beri la terasa, alte 6 beri la intors, pe drum, si inca 4 kile jumate de apa, dar le-am transpirat foarte repede. Am fost amenintati cu "dealul", care deal...?

Ala mare l-am urcat cu vreo 20km la ora, am ajuns intr-un timp record sus:), in rest nu prea am vazut. Curgea apa de pe mine la intors de ziceai ca sunt stropitoare, asa ca la km 46 m-am oprit(unde era padurea aceea pe partea dreapta). Soarele era de doua sulite pe cer asa ca am stat dupa el sa apuna, a fost un asfintit frumos.

P-orma am urcat pe bicla si am bagat gaz. Uimitor cum a disparut soarele, cum am inceput sa nu mai transpir, la km 36 am ajuns cam in 20 de minute, cred ca in uzunu am aprit sa iau apa, iar apoi m-a prins noaptea, noaptea cea intunecoasa...

O noapte in care ghiceam traseul si terasamentul doar de la luminile celor din spate(nu am avut far, stop sau alte elemente reflectorizante, exceptand 6 ochi de pisica amplasati pe spitele rotii din spate, +o dunga reflectorizanta mica pe portbagaj), la un moment dat am trecut peste un caine, l-am observat in ultimul moment si nu l-am lovit rau, doar am trecut peste el. Din fericire nu am cazut, potaia era vie.

Curba din Adunatii Copaceni am parcurs-o in fata unui tir cu cel putin 40 la ora. Pietrisul ala a fost naspa rau tot aveam impresia ca merg pe camp, dar am trecut de el, am luat la gropi aseara de mi-a venit rau, intr-un final am ajuns cu bine, m-am dus direct la terasa la mine-n cartier si am mai ras doua beri, de revenire.

Mi-am examinat acum bicla si, uimitor, e intreaga... Cam ciudat dar asta e sper ca e doar o alta exceptie de la regula...

Azi merge cineva la Mihailesti...? Sau sunteti in refacere...?:(

Foarte tare frate :D

Felicit toti baietii si fata pentru tura de sambata.:(

Edited by maus

Ma, sigur cainele ala nu era om, pt ca ai lasat sigur urme de cauciuc pe victima si daca a crapat, iei agravanta pt fuga de la locul accidentului !? :D):(

Salut Goitta, data viitoare va fi la munte :D

Eu era sa calc pe o .... gasca moarta, zacea in stanga benzii de urgenta :(. Estimez ca era rapusa de putina vreme, o fi "procesat-o" vreun tigan pana ati ajuns voi :D

Mda se pare ca cazatura :( pe care am luat-o la intoarcere dinspre Russe cu ochii la femeile de pe marginea drumului e mai serioasa decat credeam mi s-a umflat mana la cot si nu o mai pot misca, dar ma fac eu bine sa speram ca nu mi-am rupt ligamentele.

sper sa ne revedem cat mai curand la alte ture lungi in afra Bucurestiului :D

Eu era sa calc pe o .... gasca moarta, zacea in stanga benzii de urgenta :(. Estimez ca era rapusa de putina vreme, o fi "procesat-o" vreun tigan pana ati ajuns voi :D

ha ce tare eu am crezut ca e un pescarus :D)))

pai era pescarus dar deh, omu nu a invatat zoofilie, pardon zoologie , ornitologia la ora aia e grele rau ! :(

Pai cine doreste bagati un six(la ora 18 adica) pe racoare, ce duminica nu se poate daca tot te plicti in casa ?!

Eu am dat peste pescăruşul/gâscă... whatever was that! :( glumesc, dar la prima aruncătură de ochi, la 30/h căt aveam, şi mie mi s-a părut a fi o gâscă :D

Cine vine la ora 18 :00 la o tura prin parc s ceva de genu :D ? ( preferabil fete :( )

Mda se pare ca cazatura :D pe care am luat-o la intoarcere dinspre Russe cu ochii la femeile de pe marginea drumului e mai serioasa decat credeam mi s-a umflat mana la cot si nu o mai pot misca, dar ma fac eu bine sa speram ca nu mi-am rupt ligamentele.

sper sa ne revedem cat mai curand la alte ture lungi in afra Bucurestiului :(

Sper că totuşi nu-i ceva foarte grav! Însănătoşire grabnică :D

Pai cine doreste bagati un six(la ora 18 adica) pe racoare, ce duminica nu se poate daca tot te plicti in casa ?!

Sosea sau... ? M-as baga si eu la o sosea!

Sper că totuşi nu-i ceva foarte grav! Însănătoşire grabnică ;)

Ms. myextreme, dar ce naiba ai vazut tu drac mort =)))

Tura de offroad , Marti pe seara , prin Padurea Baneasa, cu siguranta , nu o sa mai fie probleme cu noroi de la caldura , o sa ramana balariile si tantarii. Cine este interesat sa ma contacteze(PM) intalnire la parculetul din spatele Restaurantului Casa Alba / Privighetorilor (L.E.: aveti link cu locatia la semnatura) la ora 18.

Daca sunt doritori care nu pot sa ajunga decat mai tarziu , vorbim , facem schimb de un telefon si venim sa va recuperam de la parculet cand ajungeti.

Bafta!=))

Edited by Sulebeb

Nu prea mai e noroi, testat ieri. Doar pe unde au fost balti mai adanci e apa. Mosquitos suck, literally =))

Sunt doritor, dar am o filmare in Buftea si nu stiu la ce ora scap.

Tura de offroad , Marti pe seara , prin Padurea Baneasa, cu siguranta , nu o sa mai fie probleme cu noroi de la caldura , o sa ramana balariile si tantarii. Cine este interesat sa ma contacteze(PM) intalnire la parculetul din spatele Restaurantului Casa Alba / Privighetorilor ( Baneasa ) la ora 18.

Daca sunt doritori care nu pot sa ajunga decat mai tarziu , vorbim , facem schimb de un telefon si venim sa va recuperam de la parculet cand ajungeti.

Bafta!;)

Din Bucuresti se pleaca de undeva. Daca da in jur de ce ora??