Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

@vera : mii de multumiri pt. redimensionare...eu n-am reusit !

@davecamp :reciproca !

@MVP2009: E tot acolo...trebuie citit pe forumuri ca nu prea pare zilnica...dar cand este ...e frumoasa pt. participanti.

azi la 17:50 sunt la fantana,plecarea de la ceas este la 18:00,daca sunt doritori de o tura usoara spre nordul bucurestiului ;)

azi la 17:50 sunt la fantana,plecarea de la ceas este la 18:00,daca sunt doritori de o tura usoara spre nordul bucurestiului ;)

Nu vedem acolo, eventual si cu alti amatori de plimbare pe 2 roti!

Am asteptat ieri eventualii amatori la ceas la Universitate pana dupa 18.00 PM.

Plecarea , drumul , pauza de hidratare si refacere in Padurea Baneasa aici.

Hai sa incercam sa revigoram frumoasele ture de seara cu ceva modificari radicale !!!

Cand am inceput turele cunoscute sub numele de "Six O'Clock" am vrut sa fie niste mini antrenamente bune atat pentru incepatori cat si pentru avansatii care aveau un loc de munca si oricum nu-si permiteau ture mai lungi din lipsa de timp.

Incet dar sigur aceste ture si-au modificat complet scheletul devenind un pretext de intalnire pentru a ne deplasa in 10 minute la o terasa si acolo sa bem si sa fumam 3 ore pana ne ies ochii.

Pentru inceput vom schimba locul de intalnire si regula jocului dupa cum urmeaza:

1) Locul de intalnire va fi in fata magazinului Unirea de LUNI-VINERI (in fata la Mc.).

2) La pauza de pe traseu nu se bea mai mult de o bere si fumatorii o(una) tigare !

3) Se pastreaza ora 18 ca ora de intalnire si 18.15 plecarea !

***Ar fi bine daca vrei sa participi sa scrii aici pt ca ceilalti sa nu creada ca vor fi singuri !

***Daca sunteti de acord, astept parerile voastre, voi incerca sa modific si in primul post pentru a evita confuziile.

Foarte frumos!!!

Desi ca sef de trib nu cred ca ar trebui sa incurajezi bautul de bere, doarece legea in Romania nu e la fel de permisiva ca in Austria.. In cazul vreunui accident (cu masini sau motociclete) conducatorul auto poate fi absolvit de orice vina pe motiv de "ciclist baut", deci mare atentie!!

Chiar daca nu avem nevoie de permis pentru bicicleta, alcool nu avem voie sa consumam si sa mergem pe drumurile publice!!

Am fost o singura oara la Universitate cu baieti la tura (din cauza timpului) si nu prea inteleg de ce atata inversunare si scandal sa schimbati un loc de intalnire.

Eu unu prefer tot Universitate ca este un loc vechi, din cate am vazut si este plasat strategic km0.

PS: De ce s-au sters posturile de mai sus (anterioare), nu prea inteleg dar...nu este treba mea. Si aici se merge pe PR = pile si relatii?

La unirii in fata la mc toata lumea isi da pct de intalnire si va fi aglomeratie de fiecare data.

Hai sa incercam sa revigoram frumoasele ture de seara cu ceva modificari radicale !!!

Cand am inceput turele cunoscute sub numele de "Six O'Clock" am vrut sa fie niste mini antrenamente bune atat pentru incepatori cat si pentru avansatii care aveau un loc de munca si oricum nu-si permiteau ture mai lungi din lipsa de timp.

Incet dar sigur aceste ture si-au modificat complet scheletul devenind un pretext de intalnire pentru a ne deplasa in 10 minute la o terasa si acolo sa bem si sa fumam 3 ore pana ne ies ochii.

Pentru inceput vom schimba locul de intalnire si regula jocului dupa cum urmeaza:

1) Locul de intalnire va fi in fata magazinului Unirea de LUNI-VINERI (in fata la Mc.).

2) La pauza de pe traseu nu se bea mai mult de o bere si fumatorii o(una) tigare !

3) Se pastreaza ora 18 ca ora de intalnire si 18.15 plecarea !

***Ar fi bine daca vrei sa participi sa scrii aici pt ca ceilalti sa nu creada ca vor fi singuri !

***Daca sunteti de acord, astept parerile voastre, voi incerca sa modific si in primul post pentru a evita confuziile.

Nu-i problema, probabil veti avea bicicletele la voi :P si ne vom recunoaste usor ! :)

Cand am drum prin centru la ora 6 vin si eu sa bem o apa minerala. :rolleyes: salut Axe & company.toate cele bune.

O tigare = o narghilea. Ca te stiam amator.

Iti doresc succes. O sa ai nevoie.

A...inca ceva, lumea nu a uitat sa stii.

• Upvote 1

Baieti, problemele personale le rezolvati in privat. Nu ma intereseaza rafuielile voastre, orgoliile ranite si frustrarile adunate online.

Daca Axe propune ceva si voi nu sunteti de acord va rog sa va abtineti de la postat(ciclism.ro nu este loc de spalat rufe murdare in public).

Daca aveti ceva de spus despre o intalnire care sa se incadreze in acest topic atunci va rog sa o faceti.

Multumesc!

Baieti, problemele personale le rezolvati in privat. Nu ma intereseaza rafuielile voastre, orgoliile ranite si frustrarile adunate online.

Daca Axe propune ceva si voi nu sunteti de acord va rog sa va abtineti de la postat(ciclism.ro nu este loc de spalat rufe murdare in public).

Daca aveti ceva de spus despre o intalnire care sa se incadreze in acest topic atunci va rog sa o faceti.

Multumesc!

Cu tot respectu pt. Dvs. Ovidiu , dar acel Axe cine este pe acest forum de face el "legea" aici si impune un loc de intalnire inloc sa votam democratic, ca de este democratie inca in RO si inclin sa cred ca si aici?!? Ca eu unu nu vad ca scrie macar in drepul lui Moderator sau altceva este un simplu user ca si mine , nu!

Scuze daca am deranjat dar eu sunt mai direct.

Mdea... Sinuoasa istoria six o'clockulu, in ceea ce ma priveste in cadrul turelor initiate de Axe mi-am dobandit ceva dexteritate si incredere ca sa pot bicicli in traficul din Bucuresti io fiind de la tara; ca sa nu mai punem la socoteala o caruta de prieteni pe care i-am cunoscut tot cu prilejul acestor iesiri.

Deci pentru mine Axe "ie prezidentul" six o'clock-ului dupa cum dovedeste si topicul asta, care este initiat tot de el. :D Evident asta nu limiteaza dreptul nimanui de a se intlni si bicici si/sau asi denumi tura cum doreste...

Axe cu proxima ocazie am sa ma alatur si eu iesirii! :)

-Am tot studiat problema si se pare ca ora 18:00 este potrivita pentru marea majoritate. Este deci ora la care cu putin efort pot ajunge la un mic antrenament toti cei care vor sa-si miste funduletul dupa o zi de munca mai mult sau mai putin stresanta.

-Ma adresez mai ales incepatorilor si celor care nu au o conditie fizica prea buna dar vor sa faca ceva in sensul asta. Am zis "intalnirea zilnica" pt ca fiecare sa stie ca are un loc si o ora unde poate gasi companioni pentru o pedala, nu-i obligatoriu, evident, sa vina in fiecare zi !

-Ca desfasurare, vom stabili de fiecare data traseul la locul de intalnire.

-Poate asa unii dintre cei care acum nici nu viseaza la ture mai lungi vor putea in timp scurt sa participe sambata si duminica la ture mai serioase, satisfactie garantata ! :P

***Locul de intalnire este in fata MAGAZINULUI UNIREA (aprox. in fata mcdonalds)

Atentie participarea este voluntara, nu vom fi platiti pentru asta, nu trage nimeni de voi, voi trebuie sa trageti pentru voi si pentru sanatatea voastra ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Multumesc celor care sunt de acord cu mine cat si celor care nu sunt de acord. Asa cum a spus si Xemax, nu vad ce va deranjaza ca voi ramaneti la fantana si altii(noi) se intalnesc la Unirea, nu mai e loc in Bucuresti ?! Nu inteleg cine si pentru ce se supara !

Astazi daca sunt doritori, eu as face o tura cu tandemul. Cine sparge gheata impreuna cu mine la noul loc de intalnire ?

LE: aduc eu gheatza :P

diseara ma bag si eu la tura, si daca traditia se pastreaza, sper in limita timpului disponibil si a durerilor de oase sa ne vedem cat mai des, chiar imi lipseau iesirile de genu asta.

PS. Axe ia zi tu ca dai si prima bere sa vedem cata lume se aduna la McLoculDeIntalnire diseara :D.

Ohohoo, cavaleri din vechea garda !!! Niji mai lipseste dar am auzit ca s-a maritat cu un print cu cal alb si a emigrat ! :P http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

PS. Axe, hai ca iti dau eu primul brifcor, sa vedem cata lume se aduna la McLoculDeIntalnire diseara :D.

Vezi ca am modificat citatul sa "fie bine, ca sa fie bine, sa nu fie rau" ! :D

La ora 18 ne vedem acolo..... :)

Lucrurile sunt simple.Raspund ptr cei de mai sus ,nu are rost sa-i insir aici.

E democratie .Daca vrei te duci, daca nu nu.Nu mai faceti ca la inundatii :2 cara sacii si 10 mananca seminte pe margine.

Eu unul nu sunt de acord cu propunerea/studierea?! userului axe,de a modifica locatia six o'clock,sa ramana tot la universitate in continuare,iubitorii de ciclism amator sunt asteptati de luni pana joi la fantana arteziana vis-a-vis de TNB,aceeasi ora adica 18:00,daca nu convine(sef de trib?!) unuia sau altuia sa-si aleaga alta locatie de intalnire ca six o'clock doar nu o fi marca inregistrata la OSIM sa-i apartina.Sa inceteze odata pentru totdeauna cu aceste aluzii la adresa noastra,a amatorilor,ca facem ca dregem,ssmd,sa-si vada in continuare de ale lui,asa nimeni nu are nimic cu personajul axe,sa aveti o zi cat mai buna si sa ne vedem sanatosi la ture,asfalt uscat prieteni;)

Cu tot respectu pt. Dvs. Ovidiu , dar acel Axe cine este pe acest forum de face el "legea" aici si impune un loc de intalnire inloc sa votam democratic, ca de este democratie inca in RO si inclin sa cred ca si aici?!? Ca eu unu nu vad ca scrie macar in drepul lui Moderator sau altceva este un simplu user ca si mine , nu!

Scuze daca am deranjat dar eu sunt mai direct.

colnago, acel Axe "impune" unde se întâlnește el cu prietenii lui. Cine vrea să i se alăture, o va face, cine nu, nu.

Nu vine nimeni să te ia cu forța din casă, așa că nu mai face comentarii aberante.

Cu tot respectul pt. Davecamp (se stie!) Sixu' de la Universitate s-a cam diluat in ultima vreme , mai ales ca participantii din perioada de glorie au trecut la ture mai lungi, cursiere,etc. Eu ii urez bafta lui Axe in reprimenirea turei de dupa-amiaza si daca primesc o derogare la numaru' de beri ma bag si eu la intalniri. Poate asa vom revedea si Six-uri cu siruri de cate 20 de biciclisti. Si-asa e plin Bucurestiu' de biciclisti dezorientati si in felul asa poate ii mai aduna Axe si mai uneste comunitatea.

PS: simt miros de Balonati pe forum.

De ce mi s-a sters postul anterior?!Daca deranjeaza pe cineva,fie el administrator sau moderator ca lansez aceste invitatii in paralel cu userul axe,dar in locatii diferite,sa-mi spuna motivul.

Revin cu invitatia,la 17:50 sunt la fantana,plecarea de la ceas este la 18:00,traseul il alegem la fata locului.