Axe

Six O'clock - Bucuresti - Intalnirea Zilnica De Pedalat

Recommended Posts

Poate pt ca spui de fiecare data acelasi lucru ?! :blink:

De ce mi s-a sters postul anterior?!Daca deranjeaza pe cineva,fie el administrator sau moderator ca lansez aceste invitatii in paralel cu userul axe,dar in locatii diferite,sa-mi spuna motivul.

Revin cu invitatia,la 17:50 sunt la fantana,plecarea de la ceas este la 18:00,traseul il alegem la fata locului.

Da, deranjează, pentru că aceasta este o acțiune "organizată" de axe.

Dacă dorești să organizezi o altă ieșire, ești liber să o faci, dar într-un topic propriu.

Poate pt ca spui de fiecare data acelasi lucru ?! :blink:

esti cumva moderator sau administrator?!

LE.magnumutz,are rost sa deschid un alt topic,cand scopul acestor actiuni este acelasi?!

• Upvote 1

Hai sa incercam sa revigoram frumoasele ture de seara cu ceva modificari radicale !!!

Cand am inceput turele cunoscute sub numele de "Six O'Clock" am vrut sa fie niste mini antrenamente bune atat pentru incepatori cat si pentru avansatii care aveau un loc de munca si oricum nu-si permiteau ture mai lungi din lipsa de timp.

Pentru inceput vom schimba locul de intalnire si regula jocului dupa cum urmeaza:

1) Locul de intalnire va fi in fata magazinului Unirea de LUNI-VINERI (in fata la Mc.).

2) La pauza de pe traseu nu se bea mai mult de o bere si fumatorii o(una) tigare !

3) Se pastreaza ora 18 ca ora de intalnire si 18.15 plecarea !

***Ar fi bine daca vrei sa participi sa scrii aici pt ca ceilalti sa nu creada ca vor fi singuri !

***Daca sunteti de acord, astept parerile voastre, voi incerca sa modific si in primul post pentru a evita confuziile.

LE.magnumutz,are rost sa deschid un alt topic,cand scopul acestor actiuni este acelasi?!

Scopul nu este acelasi ;)

-Intalnirea de la Fantana va avea scopul("va continua in continuare" pe intelesul dvs.) de a merge la terasa la baut, fumat si dans pe mese.

-Intalnirea actuala de la Unirea va promova sportul si valorile lui.

Fiecare va alege unde vrea sa mearga, nimeni nu se supara, sunt convins ....

Scopul nu este acelasi ;)

-Intalnirea de la Fantana va avea scopul("va continua in continuare" pe intelesul dvs.) de a merge la terasa la baut, fumat si dans pe mese.

-Intalnirea actuala de la Unirea va promova sportul si valorile lui.

Fiecare va alege unde vrea sa mearga, nimeni nu se supara, sunt convins ....

observ ca inca ti se permite sa denigrezi activitatea unora,am rugamintea sa incetezi cu aceste iesiri necontrolate.

1.N-am dansat pe mese,n-am servit mai mult decat tine,cu atat mai mult,nu m-am dat in spectacol ca tine la karaoke

2.Scopul actunilor este acelasi si pentru mine,facultatea de Ed. Fizica si Sport nu o ai numai tu,sa-ti fie clar.

3.Cum sustii si tu,alegerea apartine fiecaruia.

• Upvote 1

Intalnirea de la Fantana va avea scopul("va continua in continuare" pe intelesul dvs.) de a merge la terasa la baut, fumat si dans pe mese.

nu se supara, sunt convins ....

Asta nu mai e jignire si atac la persoane???

incerc si eu sa vin azi la fanatana, la actiunea lu' DAVECAMP!

• Upvote 1

observ ca inca ti se permite sa denigrezi activitatea unora,am rugamintea sa incetezi cu aceste iesiri necontrolate.

1.N-am dansat pe mese,n-am servit mai mult decat tine,cu atat mai mult,nu m-am dat in spectacol ca tine la karaoke

2.Scopul actunilor este acelasi si pentru mine,facultatea de Ed. Fizica si Sport nu o ai numai tu,sa-ti fie clar.

3.Cum sustii si tu,alegerea apartine fiecaruia.

-Activitate ?!? :blink:

-Cu dansul pe mese am poze insa nu pot sa fac mahala sa le postez, zau :(

-Ce-i rau la Karaoke ?

-Oh, suntem si "cultiv" !? Facultatea aia pe care o invoci, tu o termini acum cu milionu' la 43 de ani iar eu am intrat cu multa truda in '88 al 12-lea din 4600 de candidati ! 46/loc ! Arhiva nu minte, vrei o copie ?

LE: nu am vrut sa ma laud dar parca prea mi le arunci la fileu ! :(

VEDETI-VA DE TREABA LA FANTANA CA NOI NE VEDEM DE ALE NOASTRE LA UNIREA ! Eu cred ca tii la mine si vrei sa ma aduci cu forta la fantana ! :D

• Upvote 1

-Activitate ?!? :blink:

-Cu dansul pe mese am poze insa nu pot sa fac mahala sa le postez, zau :(

-Ce-i rau la Karaoke ?

-Oh, suntem si "cultiv" !? Facultatea aia pe care o invoci, tu o termini acum cu milionu' la 43 de ani iar eu am intrat cu multa truda in '88 al 12-lea din 4600 de candidati ! 46/loc ! Arhiva nu minte, vrei o copie ?

LE: nu am vrut sa ma laud dar parca prea mi le arunci la fileu ! :(

VEDETI-VA DE TREABA LA FANTANA CA NOI NE VEDEM DE ALE NOASTRE LA UNIREA ! Eu cred ca tii la mine si vrei sa ma aduci cu forta la fantana ! :D

O sa ne vedem cat de curand la Unirea asta asa ca" tin la tine" :rolleyes:

colnago, acel Axe "impune" unde se întâlnește el cu prietenii lui. Cine vrea să i se alăture, o va face, cine nu, nu.

Nu vine nimeni să te ia cu forța din casă, așa că nu mai face comentarii aberante.

Vad ca tu esti vuvuzela "D-ului" Axe.

Cine este Axe mah nene pe acest forum de tot il luati in brate atata si face el legile aici ca eu unu chear nu inteleg.

Si vezi cum vorbesti mah pustulica ca am baieti mai mari de cat tine, masoarati unipicut cuvintele ca sunt de seama lui Nea Marin http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif

Nu inteleg de ce am acea penalizare???

Cu toate ca mi-au spus/atentionat de la inceput alti domni ca aici mi se baga pumnul pe gat ....

Urat , foarte urat pentru treba acesta din partea voastra si credeam intr-o comunitate dar vad ca... PR e la putere aici!

Scuzele mele de offtopic

PS: Ne vedem astazi (a doua tura cu voi) la fantana Universitatii la Six

• Upvote 2

a initiat actiunea ,dar tin sa iti amintesc ca six a clock s-a tinut si fara el ,asta asa ca detaliu ,si mai tin sa`ti aduc aminte ca anu trecut jigneai un user si cand ai dat nas in nas cu el nu mai stiai pe unde sa`ti sufli nasu (cazau hero) eu inteleg ca ai ajuns mai mare pe aici si il iubesti pe axe mai ceva decat taica`tu dar totusi nu exagera

plus ca anu trecut tu ai disparut subit dintre noi cand ai ajuns administrator p`aici deci te rog frumos asta asa ca sa mentii ideea lui axe fa cum a facut el la inceput si nu mai fi nevasta lui si fa totu cum zice el ,ai putina coloana cat sa stai drept in fata lui dar totusi sa nu te apleci

Imi cer scuze pentru acest post acid dar se pare ca moderarea voastra este cu preferinte si daca pana si un administrator a ajuns sa ia apararea unui user (stii oare magnumutz cum te hulea axe cand ai ajuns adminstrator,oare stii tu asta? si acu il tii in brate ) al carui caracter lasa de dorit . Multumesc de intelegere

Bander, ai fost de față să vezi cum s-a desfășurat întâlnirea și discuția dintre mine și Heroina?

Dacă da, fii bun și nu mai mânca rahat, că eu l-am rugat să ieșim afară să discutăm, și omul a fost mai civilizat față în față decât mai mult de jumătate dintre voi.

El se supărase că l-am făcut imatur, am vorbit cu el și am rezolvat problema.

Problema ta care e? Ai ceva de spus, sau doar vrei să comentezi despre cum își trăiesc alții viața?

Și ca să știi și tu, eu am fost mai întâi administrator pe forum, și după, am început să particip la întâlniri.

Încă un lucru care nu îl știai... dar ce pretenții să am de la o fantomă, un mișel care nu are curajul să arate cine e defapt...

Nu mă îndoiesc de faptul că Axe m-a mâncat de cur, mai ales când era cu amatorii, dar câți dintre voi sunteți curați lacrimă?

Vad ca tu esti vuvuzela "D-ului" Axe.

Cine este Axe mah nene pe acest forum de tot il luati in brate atata si face el legile aici ca eu unu chear nu inteleg.

Si vezi cum vorbesti mah pustulica ca am baieti mai mari de cat tine, masoarati unipicut cuvintele ca sunt de seama lui Nea Marin http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif

Nu inteleg de ce am acea penalizare???

Cu toate ca mi-au spus/atentionat de la inceput alti domni ca aici mi se baga pumnul pe gat ....

Urat , foarte urat pentru treba acesta din partea voastra si credeam intr-o comunitate dar vad ca... PR e la putere aici!

Scuzele mele de offtopic

PS: Ne vedem astazi (a doua tura cu voi) la fantana Universitatii la Six

Să spunem mai mult, că țin minte anumite întâmplări, că până la vuvuzelă mai e mult.

Ești mai în vârstă? Felicitări, înseamnă că ai avut noroc să ajungi până aici și e un lucru de respectat.

Acum e rândul tău să arăți această vârstă, înainte de a o respecta eu, că îmi e greu să stau să văd vârsta fiecărui user în parte, pe pagina lor personală de profil, după cum i-am spus și altui coleg de forum.

În momentul de față nu văd nici o penalizare, dacă ți-am dat una și a dispărut, înseamnă că ți-a scos-o vreun coleg de-al meu (aștept să văd cine, și de ce). Până atunci, sincer nu îmi amintesc, dau multe penalizări zilnic.

Am mai declarat și cu alte ocazii că suntem o adunătură de securiști pe aici, nu e bine în preajma noastră, căci așa suntem noi, nu o lua în nume de rău.

Gata ... m-ați plictisit. Nu mă interesează cine cu cine s-a certat. Și nu mă faceți să citesc tâmpeniile voastre. Cine vrea să vină cu Axe, va veni la Unirii, cine vrea să vină cu Davecamp va merge la Universitate. Oricum păcat de voi, că sînteți oameni mișto, dar și când vă apucă .... uffff!

Super tare tura de azi, am mers pana la intrarea pe Autostrada Soarelui si retur. Am intrat in IOR unde am dat o tura de clatirea ochilor si cura de liniste si verdeata !

Din pacate pentru prima editie participarea a fost "timida".

De cate ori doriti sa mergeti la Six, scrieti aici ca sa putem aprecia dinainte numarul de participanti.

Dupa cum va imaginati nu am de castigat nimic daca la tura vin 5 sau 50 de persoane, incerc doar sa insuflu microbul pentru sport si altora. Fiecare castiga o seara de miscare, socializare, experienta pe bicicleta in trafic.

LE: rog mult pe oricine doreste sa faca orice fel de tura, cu plecare de oriunde, la orice ora sa faca un topic separat. Aici pana acum nu au existat nici macar discutii, nu mai vorbesc de certuri si asa e bine sa ramana. Ca initiator al acestui topic rog sa intelegeti ca macar dreptul asta mi-l rezerv sa pot face modificari atunci cand ceva nu merge.

Deci de azi se pleaca de la magazinul UNIREA la ora 18.(punct)

• Upvote 1

Pe aici iar miroase a clone.

Sa nu ma apuc iar sa puric noii veniti si sa-i gasesc cu state vechi pe aici ca iar se lasa cu banuiala...

Revolutie, Tara libera. Fiecare unde si cu cine vrea.

Gata cu ciondaneala fara rost!

Urmaream astazi un filmulet postat de Doina pe Facebook si ma gandeam cat de departe este omul din film de problemele pe care le aveti voi.

Ma mai intrebam daca nu va ganditi uneori ce mici sunteti si cat de jos va coborati cand va certati pentru o intalnire, fie ea la Universitate, fie ea la TNB.

Va las si voua un link spre filmulet, poate incepeti sa va ganditi la lucruri cu adevarat importante.

Ps: Nu incerc sa fac pe desteptul si sa dau lectii de moralitate, spun doar ca ma dezgusta discutia de pe ultimele doua pagini.

E cumva deja o modă să organizezi un "eveniment" pe 2 roţi? Că văd că mulţi vor să fie "liderii" unei întâlniri/unui grup. Se câştigă ceva în afară de "satisfacţie" ... care ajute la ce?

S-ar bucura şi ochii mei să vadă pe străzile oraşului natal grupuri cât mai mari de biciclişti, dar din ce văd e mai bine fără "grupuri", "lideri", organizare, trasee prestabilite, etc. Mai nimerim şi noi de dăm unu peste altul pe vreun traseu şi ne lipim deolaltă dacă mergem în aceeaşi direcţie, iar la sfârşitul zilei rămânem cu un nou (posibil) partener de ture, fără veleităţi de mari organizatori. Avem şi "întâlniri" organizate, 2,3 maratoane pe an. Ne întâlnim bucuroşi, pedalăm şi timpul e prea scurt să ne certăm ori să formăm "lideri".

Am tot spus daca citesti topicul vei gasi de multe ori declaratia mea cum ca nu vreau sa ma erijez in lider, conducator, sef etc. Am spus asta de cate ori am fost acuzat de cineva ca asta urmaresc.

Si da, ai dreptate, chiar putin mai sus am spus ca nu am de castigat decat certuri si discutii contradictorii in incercarea de a atrage oamenii spre sport, culmea, spre binele lor ! De multe ori am senzatia ca daca fac un anunt de genul : Veniti azi la Six, fac cinste la restaurant si aveti si gratuitate 6 luni la piscina la Marriott, ar fi ok, lumea ar fi atrasa cu adevarat in "capcana" efortului fizic !

Dar pana atunci, ai parte doar de bete in roate :( Normal, ma gandesc pana si eu uneori sa ies doar cu prieteni apropiati si sa nu-mi mai bat capul ca lumea nu face sport, ce daca nu face ?! Numai ca nu pot fi indiferent cand vad un/o barbat/femeie ca nu stie sa alerge, sa inoate, sa sara, sa mearga pe bicicleta etc. Am momente cand strig la oameni pe strada daca il vad ca face jogging: Talpile paralele, respira, nu tzopaii, ruleaza pe toata talpa...

La biciclisti strig: Apropie genunchii, pune talpa pe pingea nu calcaiul pe pedale, ridica/coboara saua samd !

Sunt convis ca si un arhitect daca ar merge la o casa la tara si ar vedea undeva ca shura unuia sta sa cada i-ar da indicatii cum sa consolideze, exemplele pot continua.

Dupa cum vedeti, sunt oameni care isi fac asa cum spunea si MBZ clone special pt a ataca astfel de actiuni. Ei sunt inscrisi pe forum acum trei zile, au 2-5 posturi dar culmea cunosc istorii de acum cativa ani ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/huh.gif

• Upvote 1

Unii dintre voi atata stiti, atata faceti: scandal.

Daca moderatorii intervin si sterg mesaje sau dau suspendari, cica e dictatura bunului plac.

Mai aveti multe rufe de spalat in public? Care e limita la care va opriti?

Cine nu-l place pe Axe nu e obligat sa-l asculte si sa mearga cu el.

• Upvote 1

Timpul vostru a expirat.A intrat Trevi pe frecventa.El este chirurgul sef si sef de sectie la anestezii. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif O sa fi-ti taiati, anesteziati si apoi taiati din nou. :blink:

Ah ce-mi place cum opereaza OberTrevi la bucuresteni. :rolleyes:

Ha, ha, ha! :) Stiti care-i diferenta intntre chirurgul OberTrevi si un macelar? Macelarul intai omoara si pe urma taie... :D

• Upvote 1

As spune ca pe primul loc este Mbz, acest Aribert Heim al sixoclocilor, are o mana fiiina ! :D

Acum ca s-a facut liniste cu bisturiul si in speranta ca vocile clonelor au tacut, reamintesc datele din primul post si invit la calm, civilizatie si ..... miscare ! :)

-Am tot studiat problema si se pare ca ora 18:00 este potrivita pentru marea majoritate. Este deci ora la care cu putin efort pot ajunge la un mic antrenament toti cei care vor sa-si miste funduletul dupa o zi de munca mai mult sau mai putin stresanta.

-Ma adresez mai ales incepatorilor si celor care nu au o conditie fizica prea buna dar vor sa faca ceva in sensul asta. Am zis "intalnirea zilnica" pt ca fiecare sa stie ca are un loc si o ora unde poate gasi companioni pentru o pedala, nu-i obligatoriu, evident, sa vina in fiecare zi !

-Ca desfasurare, vom stabili de fiecare data traseul la locul de intalnire.

-Poate asa unii dintre cei care acum nici nu viseaza la ture mai lungi vor putea in timp scurt sa participe sambata si duminica la ture mai serioase, satisfactie garantata ! :P

***Locul de intalnire este in fata MAGAZINULUI UNIREA de LUNI-VINERI (aprox. in fata Mcdonalds)

Atentie participarea este voluntara, nu vom fi platiti pentru asta, nu trage nimeni de voi, voi trebuie sa trageti pentru voi si pentru sanatatea voastra ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

• Upvote 1

Nu vad comparatia cu respectivul ca avand vreo corespondenta in real.

Eu nu fac de placere interventii pe aici sau pe aiurea. fac pentru ca de multe oi intreceti orice limita a nesimtirii, si nu exista stavila.

Pretuiesc oamenii educati, care nu-si pun poalele in cap si nu argumenteaza cu "ma-ta-i grasa, ta-c-tu betiv si sor-ta vagaboanda!"

Antipatia si simpatia sunt umane, afinitatea si respingerea la fel. Nu-ti place sa de duci la privata de tara care exala mirosuri pestilentiale si e roi de muste cat brelocul? Nici o problema, te duci in bozii langa marginea gardului.

In lumea animalelor porcul unde mananca, si doarme si isi face si nevoile.

Se pare ca sunt si bipede vorbitoare care sunt afiliate acestui comportament.

Orice derapaj va fi sanctionat ca deja acest topic interesant si placut a devenit o latrina.

Se tine azi? Parca spuneati sa postam pe forum sa se stie cine vine. :)Daca mergeti, ma bag si io! :) (Univega HT-300 - alb-verde)

Azi lumea a fost speriata de intunericimea de deasupra capului si mi-a fost frica sa propun o tura pentru azi insa pentru maine as risca chemare din corn ! :D In concluzie daca maine nu este iminenta de ploaie, cine se anunta ?

:D :D :D

Incercati pe cat posibil sa aveti far/stop, daca nu se poate au altii dar incet, incet trebuie sa-si cumpere fiecare !

• Upvote 1

Eu am fost si azi, dar nu era nimeni. A fost o vreme excelenta pentru pedalat. Asta e... data viitoare.