Sign in to follow this  
MTBR

Piste pe trotuar reloaded

Recommended Posts

cysHsmu.jpgXMxykDC.jpgqhsFwdz.jpg

In Dr. Taberei au i nceput sa vopseasca trotuarele (din nou), evident au facut aceleasi greseli, oare cine plateste???

Ce bătaie de joc de la cap la coadă!

Daca ai timp poti da o fuga sa faci sesizare la primaria sectorului in care sa ceri informatii vizavi de legalitatea pistei, in alte cuvinte daca a fost aprobata de Politia rutiera sau decisa doar de proiectant cu acordul primariei, urmand ca ulterior sa isi dea si rutiera cu parerea dupa cum a fost cazul pe sos Pantelimon unde politia a decis ca pista e ilegala, desi marcajele si indicatoarele au ramas, lucru ce duce des la discutii intre biciclisti si soferi. Ba mai rau @TonY ^.^a avut o gramada de probleme din cauza pistei ilegale din Pantelimon.

Si pe blvd. Basarabia au facut ceva similar dar se pare ca acolo a fost cineva mai hotarat si dupa ce s-a declarat pista ilegala, au fost vopsite cu negru marcajele si chiar puse indicatoare rutiere care interzic in mod explicit circulatia biciletelor pe trotuar.

A aparut ceva de genul pe bucatica de trotuar de pe Petricani. Nu am avut curiozitatea sa circul pe acolo, doar am observat fiind in trecere, regulamentar, pe sosea :) 

Eu din cate stiam oricum erau ilegale, inclusiv cele de pe Dr. Taberei, de aia am fost mirat cand am vazut ca le refac la fel ca pe cele vechi.

Eu nu le-am vazut. Mi se pare o tampenie. Poate le fac si obligatorii ca apoi sa inceapa iarasi distractia de urla toti tampitii la noi, "Baaaaa, mergeti pe bordura!!!" Asta e un fel de slogan pe care doar anul asta l-am auzit de cateva ori bune.

Astea sunt intre Orizont si Favorit, sa fie cel putin 3-4 luni de cand le-au vopsit...