Recommended Posts

@Pacus

Pe la 15.30 in fiecare zi pana duminica, apoi incepe Tirreno-Adriatico. Cel mai simplu e sa vezi direct pe eurosport sau pe un site de programe tv (eu folosesc port.ro) la ce ora incepe transmisia pentru fiecare zi.

Unul e cu ŞPRINT-ul, alalalt e cu SILVIEN Şevanel (transcriere fonetica).

Acu' iar s-au incurcat, nu mai stiau a cata catarare e: plutonul a trecut cea de a 4-a catarare, ba nu acum incep cea de a 3-a. Faina cursa, pacat de comentariu.

Edited by popez

"Noi mai luam o scurta pauza si revenim cu ultimii kilometri din etapa a 4-a din cursa Paris-Dakar" :eek:

@popez

Multzam. Am fost la padure...nu cu drujba, cu "tancu" :D da' am prins din greseala ultimii 8 km juma' si cu ei si atacul lui Contador.

Etapa de azi se termina cu o catarare de categoria 1 de 13.8 km si 6.6% panta medie. O sa fie interesant :)

Etapa de azi se termina cu o catarare de categoria 1 de 13.8 km si 6.6% panta medie. O sa fie interesant :)

dap ... azi e ziua cea mare ... sa vedem cu ce avans va castiga Contador :)

exact ce ziceam inainte sa inceapa etapa ... Victorie ALBERTO CONTADOR !!!!!! :D:D:D:D:D

si ink ce victorie ... avans de 50 secunde fata de Frank Schleck si Luis Leon Sanchez !!!!!!!!

Zonconel va prezentat primele 3 locuri din clasamentul general

Intr-o vineri 13, Chavanel a venit al 13-lea.

Daca se comporta tot asa, Contador a omorat tot sezonul.

Clasamentul General dupa Etapa 6

1 Alberto Contador (Spa) Astana 23.21.08

2 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne 1.13

3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 1.24

4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 1.38

5 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step 2.01

6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 2.06

7 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi 2.14

8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 2.29

9 Antonio Colom (Spa) Team Katusha 2.35

10 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom 3.09

fantastic ce ii fac lui contador....:rolleyes: ma asteptam....

In ultimii 5 km contador a pierdut aproape 3 minute si bineinteles si podiumul. ce surpriza.

Mai are Contador vreo sansa maine sa limiteze ( nu sa repare...) dezastrul? 1,30min fata de Sanchez, 1,10 fata de Chavanel.

Eu l-as vrea pe cai mari sezonul asta astfel incat Amstrong sa devina doar o fenta/fita de marketing pe 2009 dar e greu cata vreme Astana pare sa fi uitat ca IL AU IN ECHIPA.

nu are nicio scuza contador....daca in etapa in care i-a luat chavanel tricoul a fost clar vina echipei, acum el este vinovat. A gresit ca un copil!!!

Ce a facut ca nu am vazut etapa? Ah ce am pierdut...

@xqtr

Fi mai explicit. Care a fost marea greseala?

Are cineva radbare sa povesteasca etapa de astazi? Sunt tare curios.. vad ca sunt rasturnari de situatie... Ce a patit :slabutul: Contador?

A fost dupa parerea mea cea mai frumoasa etapa din ultimii ani. Pentru o poveste detaliata incearca pe cyclingnews.com sau astazi de la 20.30 pe eurosport (un rezumat de 30 min)

off topic:Tu lasa ciclismul de televizor. Maine la 11 sa fi prezent la Plus, in Resita. Facem o Resita/Anina de primavara

Domnia lui Lance si semnele vremii

"Contador are potential dar mai are mult de invatat" declara Armstrong pe ceva blog dupa etapa de ieri, etapa in care Contador a pierdut aproape 2 min. fata de Sanchez.

Astana pare ca joaca toate cartile pe Lance sezonul acesta, Contator fiind de la inceput nr.2 pentru ei.

In Paris-Nice Astana a iesit pe locul 16 la echipe. 16 din 19, la 36 min in clasamentul pe echipe iar Contador a tras de unul singur toata cursa; asta e o declaratie foarte explicita pentru mine.

Trevizes poate sta linistit: Contador nu omoara sezonul...marketing-ul il omoara.

Armstrong vinde mai bine decat Contador.

Edited by popez

Dupa etapele de ieri si de azi si mie mi-a devenit Contador mai simpatic aratand mai "uman".

Contador are potential dar mai are mult de invatat" declara Armstrong pe ceva blog dupa etapa de ieri,

Ii este usor sa spuna asta pentru ca el nu a avut niciodata o echipa de doi lei in spate.

Contador nu omoara sezonul...marketing-ul il omoara.

Adevar graiesti! Conta e tare, bun pe munte ,bun si la contratimp. Revenirea lui Armstrong e cosmarul vietii lui.

Bietii comentatori sunt varza.

Edited by BigMig

Dupa etapele de ieri si de azi si mie mi-a devenit Contador mai simpatic aratand mai "uman".

contador a mai avut momente asemanatoare si in turul frantei 2007 cand a cedat intr-o etapa si nu s-a mai putut tine nici macar de colegul lui lephaimer, venit sa il ajute. Si in giro 2008 a avut niste momente mai grele:rolleyes: