Sign in to follow this  
ronfrown

Ciclocros/gravel Bucuresti vest

Recommended Posts

Salut,

Cunoasteti ceva trasee de ciclocros/gravel in zona de vest/nord-vest a Bucurestiului ? Pana acum am gasit cateva poteci sau drumuri neasfaltate (pamant sau pietris) prin zona Sabareni sau padurea Raioasa, ma interesa ceva mai lung ca distanta pentru a compune un traseu 50% asfalt 50% offroad cu iesire din Bucuresti prin Chiajna/Dragomiresti. 

Multumesc.

Știi ce înseamnă ”comuniatile rurare”? (site-ul de mai sus)

Traseul marcat ” This page is no longer available. Error code: 410 ”

Ai ceva detalii mai recente de anul 2013?

Numai bine!

Adrian

Salut,

Nu te speria de mesajul de eroare,

Mai departe scrie "It now can be found here. “

Dai click și ajungi la harta traseului.

N-am informații recente.

On 1/1/2020 at 7:31 PM, ronfrown said:

Salut,

Cunoasteti ceva trasee de ciclocros/gravel in zona de vest/nord-vest a Bucurestiului ? Pana acum am gasit cateva poteci sau drumuri neasfaltate (pamant sau pietris) prin zona Sabareni sau padurea Raioasa, ma interesa ceva mai lung ca distanta pentru a compune un traseu 50% asfalt 50% offroad cu iesire din Bucuresti prin Chiajna/Dragomiresti. 

Multumesc.

Ar fi foarte interesant sa gasim in zona respectiva.

Pentru ciclocros eu cunosc doar Baneasa si Cernica (cea din urma insa e foarte departe de unde locuiesc). 

si zona de sud-vest + vest are potential. Off-road se tot gaseste dar din pacate ca peste tot in marginile bucurestilor apare problema cainiilor.

Ar cam trebui sa mergem si in directia asta ... trasee soft off-road pentru ciclocros / gravel aflate in vecinatate pentru a ne bucura de miscare si fara grija masinilor. 

PS. Proiectul acela cicloturistic de la Ciocanesti face in curand 10 ani. Daca nu intretine cineva traseul e invadat de balarii in fiecare an. este insa si destul de departe de bucuresti. 

Pentru strava trebuie să  te loghezi.

Foarte interesante sugestii. Pe temperaturile astea (< 5gr) însă 50 km cu offroad sunt cam mult dpdv timp. 

Pe bikemap am mai văzut ceva, sa văd dacă le pot descarca (de ridegps uitasem)

în urmă cu 5 ore, IonutA said:

Pentru strava trebuie să  te loghezi.

Se face usor si rapid, cu adresa de gmail sau, pentru cine are, fb. Eu asa am procedat de la inceput.