ovidiu

14.06.2009 - Hermannstadt Bike 2009

Recommended Posts

Radu te asteptam la Medias. Poate te incumeti sa participi, desi am inteles ca te-au cam speriat concurentii de la Sibiu cu conditia lor fizica :-SS

Excelente pozele astea mai artistice,buna treaba:-bd

Excelente pozele astea mai artistice,buna treaba:-bd

Convingător materialul filmat de pe cască, face bună propagandă traseului. Se vede fain şi cum dau buzna eliţii (Tudy la 6:11). Bravo Mihai.

P.S. Nu stiu cine era nr 63, dar a fost foarte amuzant, mi-a zis sa ma uit cand a sarit, probabil nu l-as fi prins daca nu ar fi zis, il vedeti in poza 1022.

Poza asta 1022 merita un premiu ! E super, cred ca ar trebui pusa pe bannerul concursului de anul viitor.

Imagine postată

ca de obicei,mirific,de asta revin in fiecare an la concursul asta

s-a vazut din nou munca de echipa si un bun simt la care ma Inclin^:-bd^

traseu gandit si puricat metru cu metru,spunea Maus de cazaturi,sigur ca am incercat trambulina,a fost ok,dar aterizarea am facut-o cu bicla peste mineB-(,prea tarziu m-a atentionat maestrul Rosioru'nu asa bah':))

daca nu ma insel unul din organizatorii 'Ultima Evadare' a participat aici,cred ca a observat si el ca arbitri de traseu au fost pe 4 km de trei ori mai multi decat au pus ei pe 58 de km*-:)

la editia asta am avut un harb de bicla mai bun ca in anii precedenti,Insa mi-a facut probleme mari la fiecare tur,[echiparea a fost devina=))],cireasa de pe tort cred ca a fost slabirea ghidonului,Ioana si Costel m-au ajutat tare mult,multumiri^:)^

si participantii au fost de nota 10,din ce am vazut eu au dat dovada de un fairplay impecabil,mare respect si pt Sandor care a participat cu CYC:-T

multumiri echipei de organizare,au fost la Inaltime =D>

@ Eli

La medias tu bei si eu platesc^:-bd^

Superb montajul Eli, ti-as ura la mai multe filmari dar mai degraba sper sa te urci pe bike curand si sa concurezi.

Excelent filmul, Elisei. Felicitări şi filmacilor. Face o propagandă excelentă evenimentului, nu poţi tu bea cât are Ovidiu de dat de băut :-bd

Când se termină convalescenţa cine mai „documentează” evenimentele?

Salut,

Imi pare rau ca intervin asa tarziu dar din pacate timpul mi-e cam limitat. Sunt bucuros ca am participat si am fost placut surprins de organizarea concursului. Singura problema, sau sa zic teama, au fost niste cioburi de sticla care erau pe traseu la iesirea din padure si niste boscheti taiati cam ascutit.

Felicitari organizatorilor, ma bucur ca Eli a montat filmul asa de repede (stiind ca e busy rau)

Vin si la editiile viitoare daca promiteti sa faceti cursa cel putin la fel de interesanta.

Ne vdm la Medias.

Numa' bine

Vlad

Io recunosc ca am stat ca la cinema la montajele video - ELI ai talent (si la asta), nu gluma! (poate ti-au mai spus-o si altii, dar io numa' acuma am observat - asa ca voi da o cautare pe FORUM dupa alte video-uri marca ELISEI :-p)

Mi-a placut mult ca ai surprins/cuprins toate punctele delicate ale traseului(cu picanteriile aferente!

Eli, tuturor ne pare rau de faptul ca a fost nevoie sa renunti perioada asta la bicicleta, nu pot decat sa imi inchipui ce inseamna asta, dar mai ales ce inseamna sa iti refaci forma fizica... Speram sa reiei activitatea cat de curand. In schimb, nu putem decat sa remarcam faptul ca aceasta pauza ne-a oferit niste filme deosebite, facute cu mult talent. Sper sa lasi la cineva sarcina cu filmatul odata ce te vei repune in sa, e ceva deosebit sa putem revedea acasa montajele amintindu-ne cu placere de momentele deosebite...

la ce poteca s-a facut nu cred ca mai e nevoie de gps:-bd...filmul lui elisei ma dat gata...excelent montaju, imi place cum surprinde(ceva gen formula 1) batalia celor de la elite;)...excelenta treaba tine-o tot asam/

excelenta treaba tine-o tot asam/

Mă gândesc că Eli mai degrabă preferă să vadă bătălia de la elite din şaua bicicletei. Cred că e cazul să-i urăm să se lase de filmat cât mai curând.

Mă gândesc că Eli mai degrabă preferă să vadă bătălia de la elite din şaua bicicletei. Cred că e cazul să-i urăm să se lase de filmat cât mai curând.

Pai din ce am "auzit",se pare ca o sa vina la Medias si cu....bicicleta...:D

Tot pe post de cameraman...:(

Multumesc tuturor pentru aprecieri si gandurile de bine. Intr-adevar m-a prins umpic si pasiunea pentru film, pasiune pe care am crescuta inca de prin 2003 cand am facut primul meu film. A fost foarte fain la Sibiu si la un concurs de XC precum cel din parc, unde ai multe S-uri poti filma. La maraton e umpic mai greu...

Cat despre biking, am inceput deja sa ma dau insa cred ca inca vreo 2-3 luni vor trece pana sa concurez.. sau daca o voi face mai repede, evident o voi face fara pretentii la locurile fruntase.

Multzam inca odata tuturor si ma bucur daca devin util cu filmele mele, pentru ca asta e si obiectivul meu :D

Guest
This topic is now closed to further replies.