Andreea_ro

recomandare pt o bicicleta de oras/trekking (dama)

Recommended Posts

On 5/18/2020 at 8:57 PM, Andreea_ro said:

sa o folosesc in perioada aceasta ca alternativa la mijloacele de transport in comun,

On 5/18/2020 at 8:57 PM, Andreea_ro said:

lungimea piciorului de 90 cm

Nu au trecut decât 4 zile.

On 5/22/2020 at 5:52 PM, Andreea_ro said:

de luni voi merge la birou (cu autobuzul) zilnic,

Si bărbații sunt măgari și misogini, nu-i așa?

• Haha 1

@BodoC din păcate jobul meu e la 30 km distanta de București, nu pot merge până acolo pe bicicletă nici dacă mă mai naște mama o dată (nu mă refer doar la condiția fizică, ci la faptul că am ținută obligatorie office si e greu cu transpirația când nu ai duș aproape). Măcar incerc sa nu poluez mai tare și merg cu bus-ul firmei, nu cu mașina personală.

Lungimea e de 80, nu 90, my bad.

Bărbații sunt minunați, nu măgari, deși mie îmi plac animalele și implicit măgarii 😀

• Upvote 2
  • Haha 2

Azi dimineață m-au sunat de la Bikexcs și mi-au spus că nu mai au pe stoc Urban sprint-ul (că au decis inca de anul trecut să nu mai comercializeze modelul de 24" că s-au plâns clienții că este incomod. Mi s-a părut ciudat, având în vedere că apare încă pe site-ul lor), așa că am luat TILT 500 BTWIN de la Decathlon, că mi se părea că am tergiversat oricum suficient.

Deci, de azi am și eu bicicleta din nou, m-a transpus direct în copilărie când am dat prima tură. :D

• Upvote 2

Felicitări, mulți km fără incidente!!

super drăguță!

dacă se poate, să ridici stopul puțin mai sus pentru un plus de vizibilitate

Dăi pedale cât e vara de lungă! :)

Șaua o tot dau in jos când o pliez, d-aia e așa stopul, e prins de partea aia fixă. Dar voi ține cont de sugestie, merci.

Pentru vizibilitate am avut tricou portocaliu-neon și banda reflectorizanta pe picior. Mă vedeam de la distanță cu ușurință :D